Polycom w Merck


2011-09-02
Dzięki Polycom® Open Telepresence Experience™High Definition 30, Merck usprawnia komunikację pomiędzy zespołami pracującymi w dużych odległościach geograficznych

Międzynarodowy koncern farmaceutyczno-chemiczny Merck KGaA korzysta z rozwiązań komunikacji wizualnej firmy Polycom, Inc. [Nasdaq: PLCM], wiodącego dostawcy w dziedzinie Unified Communications.

Merck uzupełnił działające w firmie systemy Polycom o rozwiązanie Polycom® Open Telepresence Experience™ 300 (Polycom OTX™ 300) z obrazem wysokiej rozdzielczości (HD). Zainstalowano je w centrali firmy w Darmstadt w Niemczech oraz w nowym biurze Millipore w Billerica, USA. Rozwiązanie służy usprawnianiu komunikacji pomiędzy współpracującymi ze sobą  w obrębie jednej firmy zespołami, które dzieli duża odległość geograficzna. Jego zaletą jest także zmniejszenie obciążeń związanych z podróżami międzynarodowymi. Immersyjne, wideokonferencyjne systemy teleobecności Polycom dają wrażenie, że zlokalizowany w dużej odległości rozmówca przebywa w tym samym miejscu np. w tej samej sali konferencyjnej.

Rozwiązanie Polycom OTX 300, które składa się z trzech dużych (65-calowych, czyli 165-centymetrowych) monitorów LCD, jest zainstalowane w sali teleobecności. Istotnym elementem tych ekranów są nowe ciekłe kryształy PS-VA (polymer-stabilized vertical alignment), opracowane przez sam koncern Merck. Zapewniają one lepszy kontrast i niższy pobór mocy. Monitory przekazują naturalny obraz HD, na którym widać uczestników konferencji w rzeczywistych proporcjach, co pozwala na interpretację najmniejszych gestów i mowy ciała. Ponadto Polycom OTX300 wykorzystuje H.264 High Profile nową, zaawansowaną technologię kompresji wideo, aby obniżyć wykorzystanie pasma sieciowego.

Analizy biznesowe firmy Merck pokazują, że inwestycja w rozwiązanie Polycom szybko się zwraca. Według obliczeń, nowy system Polycom OTX300 zamortyzuje się w bardzo krótkim czasie dzięki wygenerowaniu oszczędności na kosztach dalekich podróży.

Merck stosuje systemy wideokomunikacji i teleobecności w większości swoich biur, a  obecnie zaczyna na coraz większą skalę wdrażać immersyjne systemy klasy wyższej przeznaczone dla kierownictwa. Ze względu na sukces nowego rozwiązania, Polycom OTX 300 i istniejących sal teleobecności, Merck planuje podobne inwestycje w innych regionach. „Immersyjne środowiska teleobecności Polycom zapewniają nam przewagę konkurencyjną, ponieważ pozwalają kadrze zarządzającej porozumiewać się sprawniej i reagować szybciej” — powiedział Gunter Bert, zastępca dyrektora ds. sieciowych i telekomunikacyjnych usług informatycznych w Merck KGaA. — „Sale teleobecności Polycom OTX300 przenoszą rozproszonych geograficznie dyrektorów do wirtualnej sali konferencyjnej bez niedogodności związanych z dalekodystansowymi lotami. Przekłada się to na podejmowanie szybszych decyzji biznesowych, poczynienie oszczędności na kosztach podróży i większą produktywność pracowników. Rozwiązania Polycom przyniosły nam rzeczywiste korzyści.”

Polycom – informacje
Polycom, Inc., globalny lider w dziedzinie rozwiązań komunikacji zunifikowanej, oferuje wiodące systemy teleobecności oraz rozwiązania wideo, głosowe i infrastrukturalne oparte na standardach otwartych. Polycom jest siłą napędową  konwersacji, które zmieniają ludzkie życie i działalność firm na całym świecie. Więcej informacji o firmie Polycom można znaleźć pod adresem www.polycom.com lub w serwisach Twitter, Facebook i LinkedIn.

Merck – informacje
Merck to globalny koncern farmaceutyczno-chemiczny z przychodami w wysokości 9,3 mld euro w 2010 roku, historią, która zaczęła się w 1668 roku, oraz przyszłością kształtowaną przez ponad 40 000 pracowników w 67 krajach. Sukces firmy jest rezultatem innowacji wprowadzanych przez pracowników. Merck prowadzi działalność pod patronatem grupy Merck KGaA, w której rodzina Merck posiada około 70 proc. udziałów, a niezależni akcjonariusze pozostałe 30 proc. W 1917 roku amerykańska spółka Merck & Co. została wywłaszczona i od tego czasu działa jako niezależna firma.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ITBC_Com

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl