Poznaliśmy laureatów 6. edycji programu ADAMED SmartUP


Poznaliśmy laureatów 6. edycji programu ADAMED SmartUP
2020-09-10
ADAMED SmartUP to program naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży.

7 września odbyła się gala finałowa 6. edycji programu ADAMED SmartUP, podczas której ogłoszono nazwiska 10 laureatów nagrody głównej oraz 3 stypendystów, wybranych z grona ubiegłorocznych laureatów.Ze względu na wyjątkową formę online, wyróżnieni uczniowie nie odebrali, jak co roku, gratulacji ze sceny, jednak wydarzenie nie straciło swojego uroczystego charakteru.

Dziś spotykamy się w wyjątkowych okolicznościach, ale mamy również wyjątkowy czas. Całą tegoroczną edycję programu ADAMED SmartUP przeprowadziliśmy zdalnie. Było to możliwe dzięki nowym technologiom, a tworzenie takich nowych technologii często jest możliwe dzięki młodym talentom, bo rzeczywistość  zmienia się dzięki takim ludziom jak Wy - powiedziała witając uczestników gali Prezes Fundacji Adamed, dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz. 

Musimy budować cyrkularną ekonomię, która bierze pod uwagę ochronę środowiska, rozwój oraz użycie technologii bezpiecznych dla środowiska. Jest to niezwykle ważne wyzwanie dla naukowców, ale przede wszystkim dla młodego pokolenia, a więc także dla Was - reprezentantów tej grupy - dodał Maciej Adamkiewicz, Wiceprezes Fundacji Adamed.

Tegoroczna gala była punktem kulminacyjnym wyjątkowej edycji programu ADAMED SmartUP, która po raz pierwszy odbyła się w pełni online. Nie wpłynęło to jednak na najważniejsze aspekty przedsięwzięcia - program nadal pozostał przestrzenią do nabywania umiejętności praktycznych, samodzielnych eksperymentów i integracji uczestników zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi. 

Nagroda dla laureatów - całoroczny program indywidualnych konsultacji edukacyjnych 

Nagroda główną w programie ADAMED SmartUP jest całoroczny cykl indywidualnych konsultacji edukacyjnych, w ramach których uczniowie pod opieką mentora uczestniczą w zajęciach, warsztatach, a także stażach, dostosowanych do ich potrzeb i wybranej ścieżki rozwoju.

Dzisiaj widzę się z Państwem w innej formule niż roku temu, ale sądzę, że odczuwane emocje i podekscytowanie są podobne - powiedziała podczas gali Katarzyna Dubno, Członek Zarządu Fundacji Adamed, zapowiadając ogłoszenie laureatów programu i dodała:- To dla nas bardzo specjalny moment, zwieńczenie pracy i zaangażowania uczestników obozu, wyróżnienie tych najlepszych, co proszę nam uwierzyć jest bardzo trudne, bo wszyscy uczestnicy są wyjątkowi i godni tej nagrody.

W 2020 roku laureatami nagrody głównej 6. edycji programu ADAMED SmartUP zostali:

  • Oskar Dąbkowski z Mierzyna, uczeń XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie;
  • Piotr Grynfelder z Warszawy, uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie;
  • Igor Jaszczyszynz Grodziska Mazowieckiego, uczeń IX Liceum Ogólnokształcącego im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie;
  • Krzysztof Kwiatkowski z Michałowic, uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie;
  • Róża Okońz Kielc, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach;
  • Bartosz Poniewierka z Rybnika, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku;
  • Greta Skorupska-Ruiz z Warszawy, uczennica V Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie;
  • Michał Rząsa z Nysy, uczeńXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej weWrocławiu;
  • Wojciech Szumlański z Opoczna, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim;
  • Kamil Tkacz z Warszawy, absolwent VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV w Warszawie.

W ramach nagrody głównej chciałbym dalej rozwijać się naukowo, dalej pogłębiać wiedzę w obszarze moich głównych zainteresowań - matematyki, informatyki i fizyki. Chciałbym mieć możliwość zajęć w laboratorium (niestety nigdy takowej nie miałem) czy wzięcia udziału w stażu badawczym- zdradził Piotr Grynfelder, pytany o swoje plany związane z nadchodzącymi dla niego konsultacjami. 

Poza programem konsultacji, laureaci otrzymują też szansę na zawalczenie o stypendium naukowe. Troje z nich otrzyma je na gali finałowej w kolejnym roku.

Nagroda dla ubiegłorocznych laureatów - stypendia naukowe

Tegorocznymi stypendystami ADAMED SmartUP zostali: Kamil Petryczkiewicz z Konstancina-Jeziorny, Kinga Mastej z Rzeszowa i Julia Kalinowska ze Słupska - laureaci 5. edycji programu. Rada Naukowa doceniła ich postępy dokonane w czasie rocznej pracy w ramach konsultacji edukacyjnych ADAMED SmartUP. Stypendium w wysokości 40 tys. złotych każde będę mogli przeznaczyć na dowolny cel, związany z ich rozwojem naukowym.

Czekałam z ogromnym napięciem na ogłoszenie wyników. Była to wielka fala radości, kiedy usłyszałam najpierw nazwę swojej szkoły, a potem moje imię i nazwisko. Stypendium finansowe będzie bardzo przydatne, ponieważ od tego roku będę studiować na Uniwersytecie Oksfordzkim w Wielkiej Brytanii. Priorytetem są dla mnie studia, ale przy pierwszej nadarzającej się okazji chciałabym uczestniczyć w pracach naukowych razem z moimi tutorami czy wykładowcami. Chcę też zaangażować się w staże naukowe, które na tym właśnie uniwersytecie odbywają się zazwyczaj w przerwie letniej - komentowała na gorąco po ogłoszeniu wyników Kinga Mastej.

Kolejna edycja programu ADAMED SmartUP już otwarta!

Program ADAMED SmartUP zaprasza wszystkich uczniów w wieku 14-19 lat, zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Rejestracja do kolejnej, siódmej już edycji rozpoczęła się 1 września za pośrednictwem strony adamedsmartup.pl. W październiku wystartuje natomiast rekrutacyjna gra online, w której do 15 stycznia 2021 r. zarejestrowani użytkownicy będą zbierać punkty za rozwiązywanie zadań i naukowych zagadek. Osoby z najwyższym wynikiem otrzymają szansę na udział w kolejnych etapach rekrutacji i zakwalifikowanie się na przyszłoroczny obóz naukowy. 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Redakcja PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl