Profesjonalne wsparcie domowych instalacji


2022-12-16
Instalacje sanitarne to swoisty krwiobieg naszego domu, na który składają się systemy centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjne, a coraz częściej także wentylacji mechanicznej i klimatyzacji.

Choć nie wysuwają się na pierwszy plan, to właśnie od ich bezawaryjnego i wydajnego funkcjonowania zależy komfort mieszkańców. Co zrobić, by podnieść sprawność, zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania i wyeliminować hałas mogący powstawać podczas ich funkcjonowania? 

Choć każda z domowych instalacji ma swoją specyfikę, to na pytanie o możliwość zwiększenia potencjału wydajności, żywotności i komfortu akustycznego odpowiedź będzie taka sama – systemy izolacyjne.

Podwyższone bezpieczeństwo użytkowania

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto odpowiednio zaizolować domowe instalacje, jest wsparcie ich bezawaryjnego użytkowania. Pęknięta rura to jeden z największych koszmarów, jakie mogą się przydarzyć w mieszkaniu, a skutki zalania to często zarówno duże koszty, jak i poważny remont. Przyczyny awarii są oczywiście różne, ale jednymi z najczęstszych są korozja i osłabienie materiału, z którego wykonane są rury lub przewody. Skutecznym rozwiązaniem, które może uchronić przed takim scenariuszem, są izolacje zapobiegające przedostawaniu się wilgoci i jej skraplaniu na powierzchni instalacji. Izolacje ArmaFlex marki Armacell posiadają wysoki współczynnik odporności na dyfuzję pary wodnej, dzięki czemu powierzchnia ochranianych instalacji pozostaje sucha, a tym samym jest mniej narażona na rdzewienie. Komórkowa i elastyczna struktura tego materiału ułatwia też jego dopasowanie nawet do skomplikowanych kształtek, co poprawia szczelność i gwarantuje skuteczność działania. Dodatkowym wyróżnikiem produktów ArmaFlex jest system ochrony mikrobiologicznej aktywnie zapobiegający rozwojowi bakterii i grzybów.     

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania?

Odpowiednio dobrane izolacje są również wsparciem w ograniczeniu kosztów użytkowania budynku – zwłaszcza w przypadku instalacji centralnego ogrzewania, gdzie zapewnienie odpowiedniej temperatury czynnika grzewczego wiąże się z dużym wydatkiem energetycznym. Ważne jest nie tylko podgrzanie wody w zbiorniku, ale także utrzymanie jej temperatury po doprowadzeniu do grzejników. Jeżeli odda część swojego ciepła po drodze, np. na odcinkach rur biegnących w piwnicy lub na strychu, ogrzaniem będą objęte przestrzenie, które tego nie wymagają, co jednocześnie zmniejszy sprawność całego systemu. 

Dla ochrony termicznej systemów C.O. warto wykorzystać np. izolacje Tubolit, które dzięki niskiej przewodności cieplnej wspierają redukcję strat energetycznych nawet na poziomie 90%. To nie tylko oszczędność dla portfela, ale także redukcja emisji CO2, co pomoże zmniejszyć nasz wpływ na środowisko naturalne. W miejscach o ograniczonej przestrzeni – np. w przypadku, gdy rury przebiegają podtynkowo lub w warstwach podłogi, sprawdzi się wersja S i S Plus izolacji Tubolit, której grubość została zoptymalizowana pod kątem zmniejszenia grubości i która jest odporna na nacisk wylewki i wierzchnich warstw posadzkowych.

Cisza przyjemna dla ucha

Zarówno izolacje ArmaFlex, jak i Tubolit posiadają komórkową strukturę materiału – na bazie syntetycznego kauczuku w przypadku produktów ArmaFlex i pianki polietylenowej, z której produkowane są wyroby Tubolit. Taka budowa zapewnia dodatkową korzyść: znakomicie absorbuje dźwięki materiałowe, dzięki czemu hałasy i wibracje powstające od instalacji rurowej prowadzonej w ścianach są skutecznie redukowane i w znacznie mniejszym stopniu zakłócają ciszę w pomieszczeniach użytkowych. 



Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Fly_PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl