Przygotowania do projektowania biżuterii


Przygotowania do projektowania biżuterii
2012-10-31
Obecnie samodzielne projektowanie biżuterii cieszy się coraz większą popularnością. I nic dziwnego – w końcu to zwykłe hobby, które po pewnym czasie może się przerodzić w formę zarobku.

Zanim jednak przejdziemy do szczegółowych instrukcji na temat tego, jak np. samodzielnie zrobić bransoletkę, przygotujmy się do tej czynności odpowiedzio.

Do wykonania biżuterii ręcznie robionej potrzebne są: odpowiednie narzędzia, szeroka gama ozdób, półfabrykaty oraz dodatkowe przybory takie jak linijka, mocny klej czy penseta. Jeśli chodzi o narzędzia, nie potrzeba ich więcej jak 3-4.

 

Warunkiem koniecznym jest posiadanie szczypiec tnących. To za ich pomocą utniemy druty miedziane lub srebrne, a także rzemienie. Musimy zakupić również szczypce z normalną końcówką - to one pozwolą nam robić "oczka" na końcach drutu, a także zgniatać niektóre elementy. Najlepiej kupić dwie pary takich szczypiec - różnej wielkości i o różnych końcach. W ten sposób lepiej dopasujemy narzędzia do wykonywanych czynności i rodzaju biżuterii.

 

Penseta bardzo ułatwia tworzenie biżuterii - pozwala ona w łatwy sposób chwytać maleńkie elementy. Sklepy internetowe oferują szeroką gamę półfabrykatów. Od zwykłych drutów miedzianych po elementy pozłacane, posrebrzane i srebrne. Aby biżuteria była bardziej skomplikowana należy zakupić odpowiednia zawieszki, kulki zaciskowe, szpilki itp.

 

Największą popularnością w sklepach internetowych cieszą się natomiast ozdoby wykorzystywane do wyrobów "hand made". Możemy użyć koralików z plastiku, drewna, metalu, kamienia czy też ze szkła. W ofercie są także bardziej wyszukane - z kokosa, masy perłowej, gliny czy porcelany. Niektóre typy koralików mają swoje nazwy np. millefiori, lampwork, crackle czy modułowe. Sklepy oferują korale różnej wielkości - od 2 mm do kilku centymetrów. W sklepach internetowych możemy zakupić ozdoby bardziej wyszukane - korale, muszle czy też fantazyjne cekiny.

Nauka tworzenia biżuterii nie trwa długo, a przy tym jest bardzo ciekawa i przyjemna. Należy jednak pamiętać, że jest to zajęcie dla osób cierpliwych.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

30karolka

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl