PURLINE wineo 1000: nowoczesna odpowiedź na światowe trendy


2022-11-08
Przytulność różne ma oblicza, dlatego w ofercie wineo znajdują się propozycje unikalnych dekorów podłogowych, opracowanych w oparciu o 4 wiodące trendy aranżacyjne.

Linia biopodłóg wineo 1000 obejmuje zróżnicowane odcienie, idealnie wpisujące się w indywidualny styl i podkreślające wyjątkową atmosferę wnętrza. O właściwościach kolekcji opowiada Grzegorz Mazur, ekspert marki wineo. Wygląd podłogi ma duży wpływ na atmosferę mieszkania. Aby uzyskać ponadczasowy efekt, warto dobrać dekory harmonizujące z ulubionym stylem: Japandi, Rustykalnym, Art Deco lub Skandynawskim.

STYL JAPANDI

 

Wielu ludzi żyje intensywnie, a w domowym zaciszu szuka spokoju, równowagi i wytchnienia. Refleksja nad tym, co najważniejsze, wyraża się w minimalistycznym stylu życia, który promieniuje ciepłem i bezpieczeństwem dzięki naturalnym materiałom. Charakterystyczne dla trendu Japandi, łączącego styl japoński i skandynawski, są jasne odcienie, takie jak ecru, krem, beż i jasny szary. Podłoga powinna stanowić spójną całość z resztą aranżacji, dlatego idealne propozycje do tego nurtu to rozbielone odcienie naturalnego drewna: wineo 1000 Calm Oak Bright, Calm Oak Shell, Noble Oak Powder lub Light Maple Cream. Miłośnicy szarości mają do wyboru imitujące drewno biopodłogi wineo 1000 Soft Oak Silver lub Urban Concrete Light, które wyglądem przypominają kamień, podpowiada Grzegorz Mazur.

 

• Calm Oak Shell to kwintesencja minimalizmu. Spokojny odcień dębowych desek rozjaśnia i optycznie powiększa pomieszczenie, wprowadzając ład.


• Sposób na harmonię we wnętrzu? Soft Oak Silver, czyli stylowe połączenie struktury drewna z delikatnym, stonowanym odcieniem szarości.

 

STYL RUSTYKALNY

 

Piękne, ręcznie robione meble i akcesoria do domu wracają do mody. Oprócz aspektu zrównoważonego rozwoju liczy się też wyjątkowa estetyka ręcznego wykonania. Surowe powierzchnie, rustykalne drewno, ceramika i tkane tekstylia wyrażają prostotę i autentyczność. Charakterystyczną cechą tego stylu jest łączenie naturalnych struktur z nowoczesnymi elementami i ciepłymi, jednolitymi kolorami. Przy projektowaniu wnętrza w stylu rustykalnym warto sięgnąć po dekory biopodłóg odzwierciedlające naturalną kolorystykę drewna, takie jak wineo 1000 Noble Oak Vanilla, Noble Oak Toffee czy Intensive Oak Caramel, przypominające dębowe deski. W jaśniejszych tonacjach utrzymane są Intensive Oak Honey oraz Rustic Oak Ginger, dzięki którym można uzyskać efekt optycznego powiększenia niedużych pomieszczeń, radzi ekspert Wineo Polska. Do przestrzeni takich jak stylowa łazienka czy gustowny hol dedykowana jest propozycja bazująca na surowym wyglądzie ciemnego kamienia: Urban Concrete Steel.

 

• Noble Oak Toffee to szlachetny, złocisty odcień dębowych desek. W zdecydowany sposób ociepla wnętrze i nadaje mu rustykalną przytulność.


• Urban Concrete Steel to propozycja dla wielbicieli wielkomiejskiego stylu, w którym loftowy design łączy się z naturą.

 

ART DECO


Kształtowanie przyszłości jest możliwe tylko wtedy, gdy zna się przeszłość – to może być motto stylu eklektycznego, czerpiącego inspirację z XX-wiecznego designu. Modernistyczne wzornictwo lat 30. i 60., kunszt Art Deco i splendor epoki disco tworzą niesamowity klimat, pełen odważnych barw i swobodnej elegancji. Zaokrąglone kształty mebli przywodzą na myśl skojarzenia z designem retro. Grzegorz Mazur mówi: Wyraziste wnętrze potrzebuje wyrazistej podłogi, dlatego w stylu eklektycznym znakomicie sprawdzą się ciemniejsze dekory, takie jak wineo 1000 Rustic Oak Nougat, Rustic Oak Coffee oraz Calm Oak Mocca, wyglądające jak wypielęgnowane, starodawne deski. Pięknie prezentować się będą także podłogi w odcieniach grafitu – Soft Oak Pepper o strukturze drewna czy kamiennopodobny Urban Concrete Dark. Nasycona, ciemna kolorystyka nada wnętrzu stylowy charakter, podkreślając unikalność stylowych mebli i dodatków.

 

• Rustic Oak Nougat, czyli dąb rustykalny w orzechowym odcieniu, to doskonałe tło dla mebli i dodatków kreatywnie łączących style z różnych epok.


• Urban Concrete Dark tworzy efekt „kamiennej podłogi”, dzięki czemu można w ciekawy sposób wyeksponować oryginalne dywany, rzeźby czy duże donice.

 

STYL SANDYNAWSKI W NOWYM WYDANIU

 

Młodość, dynamika, optymizm – to cechy stylu inspirowanego nowym skandynawskim designem. Delikatne pastelowe kolory łączą się z wyrazistymi odcieniami, takimi jak kobaltowy błękit i koral. Świeże, niekonwencjonalne podejście do aranżacji dopełniają jasne drewno i beton. Meble są proste, dzięki czemu uwaga skupia się na kolorach i materiałach, a przestrzeń wygląda wyraziście. Podłoga utrzymana w pastelowych tonacjach pozwoli wybrzmieć całości aranżacji. Przy urządzaniu wnętrza w tym stylu warto sięgnąć po jasne dekory wineo 1000: Soft Oak Salt, Natural Pine Beach, Comfort Oak Sand lub Rustic Oak Taupe. To propozycje nowoczesnych podłóg, które wyglądem przypominają bielone deski, wprowadzając do wnętrza świeżość i harmonię. Ciekawym połączeniem odcieni beżu i szarości są Calm Oak Ash oraz Urban Concrete Smoke, które udowadniają, że kolor szary również może być niezwykle przytulny, podpowiada Grzegorz Mazur.

 

• Soft Oak Salt to przykład nowoczesnej podłogi, która stanowi doskonałą bazę zarówno dla jasnych, pastelowych aranżacji, jak i dla mocnych akcentów kolorystycznych.


• Calm Oak Ash to idealna propozycja dla wielbicieli szarości, bieli i drewna. Do podłogi utrzymanej w tek kolorystyce doskonale pasują też stonowane odcienie beżu oraz brązu.

 

Zdecydowanym atutem kolekcji wineo 1000 jest ultramatowa powierzchnia Nature Surface, nadająca podłodze autentyczny wygląd drewna lub kamienia. Synchroniczne szczotkowanie tworzy piękny efekt wizualny oraz sprawia, że podłoga jest przyjemna w dotyku i łatwa do utrzymania w czystości. Dopełnieniem unikalnej struktury jest bogata gama kolorystyczna, pozwalająca dopasować podłogę do własnych preferencji.

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Fly_PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl