Remonty mieszkań po zimie


2011-04-17
W końcu przyszła długo wyczekiwana wiosna, a wraz z nią chęć odnowienia wnętrz swoich mieszkań i domów. Jest to zatem idealny czas, aby rozpocząć odkładane od dawna remonty.

Nareszcie nastała od dawna wyczekiwana wiosna, a wraz z nią pomysły wpuszczenia nieco świeżości wnętrz swoich mieszkań i domów. Jest to zatem idealny moment, aby rozpocząć odkładane od dłuższego czasu remonty. Przed tym, jak podejmiemy jakiekolwiek kroki związane z remontem, warto wcześniej dobrze się do tego zadania przygotować.

Planowanie

Niezwykle istotną sprawą w trakcie planowania prac remontowych jest dokładne określenie jego przebiegu. Warto więc zastanowić się, które pomieszczenia w naszym mieszkaniu będą wymagały odświeżenia, a następnie, jakiego rodzaju prace remontowe zamierzamy wykonać. Często remont mieszkania wiąże się z takimi pracami, jak: malowanie ścian, tapetowanie, położenie płytek na podłodze i ścianach w przypadku łazienki i kuchni, wymiana mebli, cyklinowanie parkietu bądź ułożenie nowych paneli. Dobrze jest więc poświęcić trochę czasu na dobór odpowiednich kolorów, tekstury materiałów itp. W przypadku, gdy planujemy przesunięcie ściany lub wyburzenie jej części, koniecznie należy uwzględnić te prace już w momencie ogólnego planowania remontu.

Pomiary

Bardzo ważną kwestią w trakcie przygotowywania się do remontu mieszkania jest dokładne obliczenie wszelkich powierzchni, których będą dotyczyły prace. Jest to bardzo istotne z uwagi na konieczność zakupu odpowiednich ilości farb, tapet oraz innych materiałów. Niedokładne obmiary mogą spowodować, że kupimy za mało lub za dużo materiału, co w przypadku pierwszej opcji może sprawić, iż trudno będzie nam dokupić identyczny kolor farby lub taką samą teksturę tapety.

Zakupy

Po wybraniu kolorów ścian oraz wymierzeniu powierzchni możemy przygotować listę zakupów, a następnie sprawdzić, czy w naszej okolicy uda nam się dostać wszelkie potrzebne rzeczy.Warto również skontaktować się z hurtowniami budowlanymi i spytać o dostępność produktów.

Stworzenie harmonogramu prac

W przypadku małych, jak i większych remontów dobrze jest przygotować grafik prac. Dzięki temu remont odbędzie się bez zakłóceń, a prace remontowe zakończymy w ustalonym czasie. Rozpisując plan prac należy mieć na uwadze, aby na początku były rozplanowane prace, które wymagają większego nakładu pracy i czasu, jak np. wykonywanie gładzi na ścianach, cyklinowanie lub wymiana podłóg, przy czym prace związane z odnowieniem ścian powinno się wykonywać przed remontem podłóg.

Zabezpieczenia

Po sporządzeniu grafiku remontu możemy nareszcie rozpocząć przygotowania naszego mieszkania do prac remontowych. Przede wszystkim należy zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, które mogą ulec zniszczeniu, pochlapaniu bądź porysowaniu, czyli meble, podłogi, ściany, które nie będą remontowane. W tym celu używa się folie budowlane i taśmy. Powinniśmy też wynieść z mieszkania drobne sprzęty, które mogą przeszkadzać w czynnościach remontowych.

Część remontów w naszym mieszkaniu mogą wymagać posiadania odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia, dlatego dobrze jest zlecić tego typu prace fachowej firmie wykonującej remonty, która z jednej strony posłuży cennymi poradami,a z drugiej profesjonalnie wykona każdy remont.

Popularnym sposobem na znalezienie firmy remontowej w naszej okolicy są zlecenia remontowe przez internet. Dzięki temu oszczędzimy mnóstwo czasu na szukanie odpowiedniego fachowca, gdyż firmy same skontaktują się z nami, aby przedstawić własne oferty cenowe, zgodne z opisanymi przez nas wymaganiami.

Pamiętajmy o tym, aby poprosić o możliwość oglądnięcia dotychczas zrealizowanych prac, referencji lub portfolio, dzięki czemu będziemy mogli sprawdzić efektywność oraz wiarygodność naszego oferenta. Stosując się do powyższych wskazówek możemy być pewni, iż efektem remontów naszych mieszkań i domów będą pięknie odnowione wnętrza.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

izobniow

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl