RONGLAND, brytyjski producent nokto- i termowizji, wchodzi do Polski


2023-12-09
Firma RONGLAND (www.rongland.co.uk) ogłosiła swoje wejście na polski rynek, stawiając przed polskim klientem możliwość dostępu do zaawansowanych technologii militarnych, które dotychczas były dostępne na świecie tylko w ograniczonym zakresie.

Ten krok jest też związany z obecną zmianą sytuacji geopolitycznej na arenie międzynarodowej, oraz z decyzją biznesową o udostępnieniu technologii tej marki również dla klientów indywidualnych.

Dotychczas Rongland projektował i dostarczał swoje lornetki, gogle czy celowniki do klientów instytucjonalnych (wojsko, służby ratownicze, policja) na sojuszniczych rynkach światowych, jak Azja, Australia, Bliski Wschód, Maghreb, Skandynawia, Europa Zachodnia. W związku z poszerzeniem modelu biznesowego, spółka zdecydowała się wejść nie tylko na rynek polski, ale także udostępnić swoje produkty również dla klientów indywidualnych.

Decyzja o wyborze Polski jako pierwszego rynku, na którym osoby cywilne będą miały swobodny dostęp do urządzeń nie jest przypadkowa – stąd właśnie pochodzą założyciele spółki i większość kadry inżynierskiej. Tu też znajduje się, funkcjonująca od kilku lat, cała część projektowo-badawcza.

- Szczególnym zainteresowaniem cieszą się obecnie lornetki i celowniki termowizyjne, które w niektórych krajach całkowicie zdominowały już technologie noktowizyjne z uwagi na swoją wszechstronność zastosowań, niezależnie od warunków – mówi Marcin Świejkowski, prezes zarządu Rongland Polska.

 

Wejście firmy RONGLAND na polski rynek jest wyrazem jej zobowiązania do dostarczania najnowocześniejszych technologii podwójnego zastosowania oraz odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na zaawansowane rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa.

 

Grupa RONGLAND:

Rongland jest wiodącym europejskim producentem specjalizującym się w najnowocześniejszych urządzeń noktowizyjnych i termowizyjnych podwójnego zastosowania, takich jak: lornetki, celowniki, gogle, itp. Produkty Rongland obecne są na całym świecie. Optoelektronika marki Rongland i Rongland PRO trafiają do takich sektorów jak straż przybrzeżna, policja, straż graniczna, wojsko, służby specjalne, służby ratunkowe, coraz częściej możliwy jest też zakup urządzeń przez osoby prywatne (myśliwi, preppersi, itd.).

Grupa działa na licencjach brytyjskiej oraz Unii Europejskiej, serwis prowadzony jest w Londynie (Wielka Brytania) oraz w Łodzi (Polska).

 

Rongland Polska sp. z o.o.

Biuro Prasowe: office@rongland.co.uk +48 45 35 28 965


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Rongland Polska
http://www.rongland.co.uk/pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl