Rzeczoobieg w Galerii Przymorze


Rzeczoobieg w Galerii Przymorze
2023-09-27
Chcesz pozbyć się zbędnych rzeczy? Zrób to ekologicznie! W dniach 28-30 września 2023 w godzinach 11.00-19.00 Galeria Przymorze zaprasza mieszkańców Gdańska na wydarzenie „Rzeczoobieg”.

Wystarczy przynieść 10 kilogramów zbędnych rzeczy i odebrać upominek, pomagając przy tym osobom niepełnosprawnym. Partnerem akcji jest Fundacja EcoTextil.

Pod hasłem "Rzeczoobieg" Galeria Przymorze prezentuje swoją najnowszą inicjatywę, łączącą działania na rzecz ochrony środowiska z pomocą potrzebującym. Zasady udziału w akcji są niezwykle proste. W dniach 28-30 września 2023 r. w godzinach 11.00-19.00 zachęcamy do przyniesienia do Galerii Przymorze niepotrzebnych już ubrań, tekstyliów, akcesoriów oraz zabawek. Za każde oddane 10 kg rzeczy, uczestnik akcji otrzyma upominek w postaci kwiatka w doniczce.

Zebrane w ramach akcji przedmioty zostaną poddane specjalnemu procesowi. Współpracująca z Fundacją EcoTextil, firma Wtórpol podejmie się zadania odpowiedzialnego sortowania zebranych rzeczy. Te, które zachowują dobrą jakość, trafiają bezpośrednio do sklepów second hand, czekając na nowego właściciela. Z kolei te zużyte zostaną poddane recyklingowi, przekształcając się w przydatne czyściwo fabryczne oraz paliwo alternatywne. Część zysków z przetwarzania odzieży trafi bezpośrednio na konto Fundacji EcoTextil. Dzięki tym środkom, Fundacja zakupi sprzęt rehabilitacyjny, który potem będzie bezpłatnie wypożyczać osobom potrzebujących.

„Ekologia i działania społeczne zajmują ważne miejsce w działalności Galerii Przymorze. Przykładem naszego CSR-owego podejścia jest akcja ‘Rzeczoobieg’. Wspólnie z Fundacją EcoTextil chcemy pokazać, że można łączyć dbałość o naszą planetę z wzajemną troską o dobro innych ludzi. Zachęcamy do przynoszenia do Galerii Przymorze niepotrzebnych już przedmiotów z własnego otoczenia, których recykling przełoży się na realną pomoc osobom z niepełnosprawnościami” mówi Agnieszka Wojtaszczyk, Dyrektor Galerii Przymorze.

Regulamin inicjatywy jest dostępny w Punkcie Obsługi Akcji, zlokalizowanym przy Zielonej Ścianie. Nie przegap okazji, aby wpłynąć pozytywnie na środowisko naturalne, jak i na życie osób niepełnosprawnych.

Oprócz udziału w akcji, mieszkańcy Gdańska mogą także przekazywać zbędne rzeczy do specjalnie oznaczonego kontenera EcoTextil, który na stałe znajduje się na terenie Galerii Przymorze. Samodzielnie, o dowolnej porze, można wrzucić do niego niepotrzebne ubrania, obuwie, paski, torebki, zabawki i tekstylia.

Informacje o firmie:

Galeria Przymorze powstała w 2009 roku i jest zlokalizowana w sercu gdańskiej dzielnicy Przymorze przy ul. Obrońców Wybrzeża 1, obok najdłuższego w Europie Środkowej budynku mieszkalnego „Falowiec”. Ofertę handlową centrum tworzy 68 najemców, a głównymi z nich są: hipermarket E.Leclerc oraz sklepy C&A, CCC, Dealz, Decathlon, Deichmann, Hebe, Jysk, Pepco czy RTV EURO AGD. Do dyspozycji Klientów jest również klub fitness Calypso.

 

Galeria Przymorze to harmonia miasta i natury. Wokół centrum znajdują się liczne tereny zielone, w tym blisko położony park. Przyroda okalająca budynek Galerii została także przeniesiona do środka – Zielona Ściana to aż 100 m2 pokrytych kilkudziesięcioma gatunkami roślin, oczyszczającymi powietrze.

 

Właścicielem Galerii Przymorze jest ImmoGdańsk sp z o.o. Zarządcą obiektu jest firma Apsys Polska.

 

www.galeriaprzymorze.pl

 

 

O APSYS:

APSYS jest jednym z wiodących operatorów branży nieruchomości komercyjnych w Polsce i we Francji. Spółka realizuje działania w segmencie nieruchomości handlowych, projektach mixed-use, inwestycjach mieszkaniowych oraz w obszarze zarządzania powierzchniami biurowymi. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości.

Apsys zawsze był firmą z wizją i ambicjami, by realizować unikalne projekty, tworzyć miejsca ikoniczne, znaczące, na stałe wpisujące się w tkankę miejską. Począwszy od 2022 r. w swojej działalności spółka kieruje się hasłem “Razem, inne miasto jest możliwe”. Apsys chce jeszcze mocniej i odpowiedzialniej wykorzystywać potencjał miast, wpływać na ich przemiany uwzględniając potrzeby środowiskowe, pobudzać rozwój społeczny i ekonomiczny, a ponadto wspólnie, w oparciu o dialog z interesariuszami, tworzyć komfortowe otoczenie dla ludzi.

Celem strategicznym firmy jest zmiana miast na lepsze i tworzenie wyjątkowych miejsc, dzięki którym życie wszystkich staje się piękniejsze.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy wszystkie działania, niezależnie od wielkości i lokalizacji poszczególnych nieruchomości, są dopasowane do potrzeb klienta. Do największych inwestycji firmy należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania w Poznaniu. APSYS Polska zarządza obecnie ponad 1 000 000 mkw. GLA w 19 obiektach handlowych zlokalizowanych w 15 największych miastach w kraju. Apsys prowadzi także inwestycję mieszkaniową - Solea Mieszkania przy Wyścigach na warszawskim Mokotowie.

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Orchidea

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl