Sekrety Nowej Papierni


Sekrety Nowej Papierni
2012-07-09
Inwestycja Nowa Papiernia, zlokalizowana na Przedmieściu Oławskim, to nowoczesne lofty stworzone w przestrzeni, którą niegdyś zajmowała fabryka papieru.

Rozpoczęty proces rewitalizacji zakłada renowację nawet najdrobniejszych elementów dekoracyjnych, wykonanych przed laty z niebywałą dokładnością i precyzją.

Osiedle Nowa Papiernia to pierwsza inwestycja we Wrocławiu, w której dawny budynek poprzemysłowy zostanie zagospodarowany na lokale mieszkalne. Stara fabryka papieru, powstała w XIX wieku, wyróżniała się unikalnym i niepowtarzalnym klimatem, a jej historia wciąż jest tutaj żywa. O atrakcyjności powstającej w murach zabytkowej papierni inwestycji decyduje nie tylko współczesny i ciekawy design, o który zadbali projektanci, ale także atmosfera - niemożliwa do wykreowania w miejscach tworzonych od zera. 

Wnętrza rewitalizowanych budynków pełne są klimatycznych elementów i detali dekoracyjnych,  które inwestor - firma RED Real Estate Development - odnowi, ukazując ich dawne piękno. Wśród odrestaurowanych przedmiotów znajdziemy między innymi wyjątkowo oryginalne podstopnice na klatkach schodowych czy balustrady. Na terenie  inwestycji znajdziemy także oryginalne XIX-wieczne stropy Klein’a. Dzięki tym elementom we wnętrzu zabytkowego budynku wciąż można poczuć unikalną atmosferę. Pomimo współczesnego charakteru inwestycji, odznaczającego się nowoczesną linią architektoniczną, znajdziemy tam detale wykonane z niebywałą precyzją, charakterystyczną dla XIX-wiecznego modelu zabudowy.

Oryginalna, wiekowa cegła, duże okna i wysoki sufit w mieszkaniach, to elementy, które wprost nawiązują do autentycznych, charakterystycznych dla Stanów Zjednoczonych. loftów. Jednocześnie wyróżniają ofertę firmy na tle innych, dając mieszkańcom Wrocławia możliwość przeniesienia się w klimat rodem z Manhattanu.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Publicon

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl