Skuteczna diagnostyka sposobem na alergię


2011-08-09
Jak zawiadamia Światowa Organizacja Zdrowia, alergia znajduje się na 3 miejscu najczęściej występujących chorób na świecie – zapada na nią 10-30 % populacji. Na problem szczególne narażone są wrażliwe organizmy dzieci. Nowoczesne metody diagnostyczne pozwalają jeszcze skuteczniej i precyzyjniej

wykryć przyczynę uczulenia.


Niezależnie, czy źródłem alergii są czynniki środowiskowe, niewłaściwa dieta czy też ma ona podłoże genetyczne – objawy choroby są szczególne uciążliwe dla dzieci. Przyczynę alergii można zdiagnozować przy pomocy nowoczesnej metody badań PolyCheck, która pozwala na wykonanie oznaczeń aż 20 alergenów z jednej próbki.


Występowanie alergii jest związane z nadwrażliwością układu odpornościowego. Organizm traktuje wtedy nieszkodliwe substancje, takie jak pyłki roślin, kurz czy składniki pokarmowe organizm jak zagrażające mu drobnoustroje. Przeciw „wrogim” substancjom wytwarzane są specyficzne przeciwciała - immunoglobiny E (IgE). Ich wysoki poziom świadczy o wystąpieniu reakcji alergicznej. Po związaniu IgE z antygenem następuje wzmożona produkcja mediatorów stanu zapalnego, w tym histaminy. Efektem są najrozmaitsze objawy uczulenia: katar, kaszel, zapalenia spojówek czy wysypka.


Wykrycie we krwi pacjenta specyficznych IgE , czyli krążących we krwi alergików przeciwciał, wymaga wyspecjalizowanych metod laboratoryjnych. Najnowszy system PolyCheck opracowany w ramach panelu pediatrycznego to rozwiązanie stworzone z myślą o najmłodszych pacjentach. Pozwala na oznaczenie 20 specyficznych IgE z jednej próbki w cenie odpowiadającej 4 lub 5 oznaczeniom wykonywanym innymi metodami. Panel pediatryczny umożliwienie zbadanie dziecka w kierunku alergii na mleko, przy jednoczesnym sprawdzeniu alergenów innych produktów spożywczych, pyłków, roztoczy i sierści zwierząt.

- Badanie diagnostyczne opiera się na 20 wyselekcjonowanych alergenach najczęściej uczulających dzieci. Metoda jest szczególnie polecana pacjentom poniżej 3 roku życia, u których przeprowadza się wyłączenie testy z krwi. Poza tym bezwzględne bezpieczeństwo to priorytet w badaniach dzieci, a metoda PolyCheck nie naraża na ryzyko wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego. Jej dodatkową zaletą jest komfort badania, pozwalający uniknąć nieprzyjemności towarzyszących testom skórnym takim jak: zaczerwienienia miejsc nakłucia, swędzenie czy gorączka - mówi Michał Meller z Sieci Laboratoriów Medycznych DIAGNOSTYKA.


System PolyCheck stosowany jest z powodzeniem w wielu laboratoriach diagnostycznych na całym świecie. Oprócz panelu pediatrycznego dostępne są także: pokarmowy i oddechowy. Komputerowa analiza i przetwarzanie danych pozwalają na otrzymanie precyzyjnych wyników już po 2-4 dniach od wykonania badania.


Nieleczona alergia może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Jej wykrycie już we wczesnym etapie życia pozwoli uniknąć dzieciom nieprzyjemności związanym z objawami chorobowymi. Nowoczesne metody badań szybko i precyzyjnie określą przyczynę dolegliwości i umożliwią jej zwalczenie. Więcej informacji na stronie: www.diag.pl .



Natalia Żalińska





Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katal

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl