SMS-y w służbie rozwoju kultury w Polsce!


2011-04-27
Teraz o ciekawych imprezach artystycznych Żory informują także w formie smsów, o czym rozmawiamy z Panią Ireną Przeliorz z żorskiego MOK-u.

 Mieszkańcy Śląska, a także wszyscy ci, którzy podróżują prywatnie i zawodowo popularną „wiślanką”, czyli trasą Wisła – Katowice, z pewnością wielokrotnie zauważyli billboardy z zaproszeniem na wydarzenia kulturalne do Żor. Teraz o ciekawych imprezach artystycznych Żory informują także w formie smsów, o czym rozmawiamy z Panią Ireną Przeliorz z żorskiego MOK-u.

Witam, Pani Ireno, co dobrego słychać ostatnio w Żorach? Jak ocenia Pani żorskie życie kulturalne?

Żorskie życie kulturalne jest pełne wydarzeń - w tym miesiącu proponujemy żorzanom - i nie tylko - spektakle z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Już w najbliższy piątek odbędzie się premiera: "Sceny z Makbeta" w wykonaniu grupy teatralnej K.R.E.W. 19 marca kolejna premiera, tym razem grupy ZYGZAK: "9 przerw w tym dwie długie". Na te spektakle, które odbędą się w Domu Kultury, jest wstęp wolny. Wstęp wolny jest także na koncert chórów kameralnych, który odbędzie się 10 marca. Myślę, że jest z czego wybierać, zwłaszcza, że to nie wszystko, co przygotował MOK w marcu.

W istocie, Żory wyróżniają się wśród miast regionu aktywnością kulturalną. Proszę nam powiedzieć, skąd pomysł wykorzystania w promocji wydarzeń kulturalnych smsów?

Ten pomysł jest częścią projektu „Stworzenie systemu e-informacji kulturalnej w Żorach”. W ramach projektu pojawiło się w Żorach 5 ekranów LED, a także powstał portal e-kultura.zory.pl - wszystko po to, aby dostarczać informacji o życiu kulturalnym naszego miasta.

Jak projekt działa w praktyce? Czy możemy mówić o konkretnym wzroście świadomości i frekwencji w wydarzeniach kulturalnych?

Z pewnością docieramy do większej liczby mieszkańców z ofertą. Dla potencjalnych uczestników wydarzeń kulturalnych na pewno duże ułatwienie stanowi fakt, że powiadamiamy ich e-mailem, SMSem czy też informacją na tablicach LED. To jest wyjście naprzeciw potrzebom kulturalnym naszych mieszkańców.

Jak reagują mieszkańcy na "kulturalne" smsy? Czy nowa usługa zdobywa pochlebne opinie żorzan?

Informacje zwrotne, jakie do mnie docierają, są bardzo pozytywne - ludzie cieszą się, że są "na bieżąco" z wydarzeniami kulturalnymi, że mogą wybrać coś dla siebie z bogatej oferty.

Jak można się zapisać do bazy osób otrzymujących takie informacje?

Metod jest kilka: wysłanie wiadomości SMS zgodnie z instrukcją podaną w portalu e-kultura.zory.pl lub zgłoszenie takiej chęci w jednej z naszych placówek.

Dziękujemy za rozmowę, gratulujemy wykorzystywania innowacyjnych technologii i życzymy wielu kolejnych fantastycznych imprez kulturalnych w Żorach i wysokiej na nich frekwencji.

Dziękuję również

Irena Przeliorz - instruktor, zajmuje się promocją wydarzeń kulturalnych, obsługą stron internetowych związanych z działalnością Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach (mok.zory.pl, e-kultura.zory.pl, sari.zory.pl).

Żory - jedno z najbardziej aktywnych kulturalnie miast Śląska. Najbardziej znane imprezy cykliczne to Festiwal Sari - Muzyka Świata, Międzynarodowy Easy Jazz Festival, Festiwal Teatrów i Widowisk Ulicznych, Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Gitarowy, Międzynarodowy Konkurs dla Muzyków Śpiewających VOICINGERS, KaNaSta, Żorska Wiosna Młodości, Międzynarodowy Plener Malarsko - Fotograficzny, Festiwal Folkloru i Mażoretek.

Żory od 2010 roku informują mieszkańców o wydarzeniach kulturalnych w formie smsów. Od stycznia 2011 wiadomości wysyłane są za pośrednictwem platformy SerwerSMS.pl

Wyrażamy zgodę na przedruk całości artykułu lub jego części z podaniem linku www.SerwerSMS.pl 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SerwerSMS.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl