Sposób na praktyczną bramę


Sposób na praktyczną bramę
2012-05-15
Brama wjazdowa na teren domowej posiadłości stanowi podstawowy element całego ogrodzenia. To ruchome skrzydło, które dostosować trzeba do warunków, potrzeb i możliwości jakie daje nam okołodomowa przestrzeń.

W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę ilość miejsca, które mamy do dyspozycji. Determinuje to wybór pomiędzy bramami skrzydłowymi a przesuwnymi. W przypadku większej przestrzeni dzielącej linię ogrodzenia od samego budynku można zastosować bramę Legi jedno, dwu lub trójskrzydłową. Elastyczne podziały skrzydeł z łatwością dostosować można do koncepcji użytkowych wytyczonych przez podjazd dla auta czy też chodnik. Dużym ułatwieniem jest również szeroki kąt otwarcia, który sięgać może nawet do 180 stopni. Całość wypełnić można kratami typu R (8+6+8) lub pionowymi profilami.

Pozioma wygoda

Ze względu na gęstą zabudowę mieszkalną często należy szukać rozwiązań, które będą w stanie maksymalnie wykorzystać potencjał grodzonego terenu. Często bowiem zdarza się, że nasze posesje ograniczone są ilością dostępnego miejsca na zastosowanie bram skrzydłowych. Wyjściem z takiej sytuacji może okazać się samonośna brama przesuwna Legi. To jednolite ruchome przęsło z tzw. przeciwwagą, które osadzić możemy w linii ogrodzenia. Dużą swobodę w użytkowaniu stanowi fakt możliwości zastosowania siłowników automatycznych. System ASO Safety stosowany przez Legi w bramach zsynchronizowany z napędem automatycznym jest gwarancją użytkowego bezpieczeństwa. Pionowa listwa wyposażona jest w siatkę czujników, które reagują nawet na najmniejsze bodźce powodując zatrzymanie całego mechanizmu. Co najważniejsze, możemy mieć pewność, że system ten zapobiegnie sytuacji, w której zagrożone mogłoby być życie np. bawiących się dzieci.

Samonośne rozwiązanie zastosowane w bramach Legi to również niewątpliwe udogodnienie jeżeli chodzi o konserwację. Zróżnicowane warunki atmosferyczne mogą stanowić nie lada problem dotyczący codziennego użytkowania. Brak potrzeby instalowania szyn w podłożu pozwala uniknąć kłopotów z oczyszczaniem prowadnic, które ograniczałyby wtedy płynność ruchu całego skrzydła. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty okołodomowych ograniczeń samonośna brama przesuwa może okazać się najpraktyczniejszym wyborem.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Juicy Marketing

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl