Stoliczku nakryj się!


Stoliczku nakryj się!
2011-11-14
Każda pani domu, przynajmniej raz w życiu marzyła o magicznym stoliczku, który sam się nakryje. Szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia taki mebel okazałby się niezwykle pomocny.
Choć w ofercie marki Cukier Królewski nie ma zaczarowanego stoliczka, to znajdziemy w niej produkty, które z pewnością ułatwią wykonanie świątecznych wypieków. Pozwolą także zaoszczędzić czas, finanse i zadbają o porządek w kuchni!
Świąteczne wypieki zimowo ozdobione
Dekoracją każdego stołu wigilijnego są bez wątpienia pięknie przystrojone ciasta. Aby nadać im odpowiedni do pory roku charakter, wystarczy do ich ozdobienia użyć cukru. I tak, np. za pomocą cukru pudru w młynku, w prosty i szybki sposób otulimy nasz świąteczny makowiec śnieżnobiałym puchem. Dzięki innowacyjnemu opakowaniu - tubie zakończonej nakrętką z młynkiem - cukier zawsze będzie idealnie sypki, gdyż młynek rozdrobni nawet najmniejsze, powstałe ewentualnie grudki. Opakowanie wyposażone zostało także w sitko, dlatego możemy zapomnieć o kłopotliwym przesiewaniu pudru przez tradycyjne sito. Cukier puder w młynku jest tym samym gwarancją precyzyjnego i ekonomicznego dozowania oraz zachowania porządku w naszej kuchni. Nawet, jeśli w roli pomocników występują nasze pociechy, dla których młynek będzie z pewnością doskonałą zachętą do wsparcia w świątecznych przygotowaniach. Zimową dekorację dla ciast możemy uzyskać także dzięki cukrowi perlistemu. To jedyny dostępny w sklepach cukier o grubej granulacji, który kształtem przypomina małe, nieregularne perełki, choć zimą kojarzy się raczej ze śnieżkami. Jego wyjątkowa zaleta, to możliwość ozdobienia ciasta zarówno przed, jak i po pieczeniu, gdyż nawet pod wpływem wysokiej temperatury nie zmienia on konsystencji i pozostaje śnieżnobiały.

Karton z miarką zamiast szklanki

W przygotowaniach świątecznych wypieków pomocny okaże się również cukier drobny biały oraz drobny trzcinowy w poręcznym kartonie z zakrętka. Jego kryształki, ze względu na łatwą rozpuszczalność, są idealnym dodatkiem do wszelkich wypieków. Również w przypadku tego produktu, opakowanie zostało zaprojektowane tak, aby wyeliminować konieczność używania podczas pieczenia dodatkowych sprzętów kuchennych takich jak: waga czy szklanka do odmierzania. Cukier drobny kupić bowiem można w kartonie z zakrętką (tzw. Tetra Rex), który oprócz dozownika, wyposażony został w miarkę (przezroczyste okienko i skala). Umieszczono ją z boku opakowaniu, abyśmy potrzebną ilość cukru mogli odmierzyć wprost z kartonu, bez konieczności przesypywania produktu do naczynia pośredniego. Trwały karton zabezpieczy ponadto cukier przed wilgocią i rozsypywaniem się.

Słodkości na bożonarodzeniowym stole to tradycja. Ważne jest jednak to, aby każdy z gości znalazł wśród nich coś dla siebie. Dlatego oprócz tak powszechnie znanych ciast jak: makowiec, sernik czy piernik, może warto wypróbować coś nowego np. miodownik!

 

Królewski miodownik

 

Składniki:

680 g mąki pszennej

320 g sztucznego miodu

135 g wysokojakościowa margaryny

1/2 szklanki drobnego cukru trzcinowego „Cukier Królewski"

3 jajka

3 łyżeczki sody

Dekoracja:

Polewa czekoladowa w saszetce

Cukier perlisty „Cukier Królewski"

 

Sposób wykonania:

Foremki smarujemy tłuszczem. W rondlu rozpuszczamy margarynę, a następnie pozostawiamy ją do przestudzenia. Mąkę mieszamy z drobnym cukrem trzcinowym „Cukier Królewski" i dodajemy do niej jajka. Następnie łączymy z margaryną i miodem. Ciągle mieszając dodajemy sodę. Gotowe ciasto przelewamy do foremek, wypełniając je w 3/4. Piekarnik nagrzewamy do temperatury 180° C . Miodownik pieczemy około 30-60 minut, w zależności od wielkości foremek. Po ostudzeniu ciasto wyjmujemy z foremek. Jeśli zanadto wyrośnie, możemy odciąć jego górną warstwę, aby było płaskie. Miodownik dekorujemy polewą czekoladową
i posypujemy cukrem perlistym „Cukier Królewski".


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl