Święty Mikołaj zbliża się do Portu Łódź!


Święty Mikołaj zbliża się do Portu Łódź!
2023-12-06
Za oknem śnieg i mróz, więc wygląda na to, że wszystko się uda! Już 6 grudnia sanie ze Świętym Mikołajem zaparkują w Porcie Łódź!

Najbardziej wyczekiwane odwiedziny w roku potrwają aż do 23 grudnia. Oprócz spotkania z ukochanym brodaczem na dzieci czekać będzie w tym czasie moc atrakcji.

 

Odliczanie do Świąt w Porcie Łódź trwa w najlepsze. W centrum handlowym przy Pabianickiej startują kolejne atrakcje, którą mają umilić gościom galerii oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę. Już w środę, 6 grudnia, do Portu zawita najbardziej wyczekiwany w całym roku gość. Święty Mikołaj, bo o nim oczywiście mowa, zasiądzie na swoim wielkim tronie w Atrium Portu Łódź, niedaleko choinki. Tego dnia, od 12:00 do 20:00, dzieci będą mogły wyszeptać mu swoje prezentowe marzenia, a te magiczne chwile uwieczni dostępny na miejscu fotograf. Zdjęcia będą do pobrania bezpłatnie online. Mikołaj czekać będzie na swoich małych ulubieńców aż do 23 grudnia (pon. – pt. od 16:00 do 20:00, sb. – ndz. od 11:00 do 20:00). Warto pamiętać, że dwie niedziele przed Świętami są handlowe!

 

Uroczy grubasek nie przyjedzie do Portu sam. Towarzyszyć mu będzie cała świta elfów, z pomocą których uczestnicy świątecznych warsztatów wykonają własnoręcznie wyjątkowe kartki z życzeniami. Atrakcja dostępna będzie obok stanowiska Mikołaja, od 6 do 15 grudnia w godzinach jego odwiedzin. Ci, którzy swoją kartkę wykonają przed weekendem, będą mogli niemal od razu ją wysłać. 8 i 9 grudnia (piątek i sobota) działać tu będzie bowiem Świąteczna Poczta, dzięki której będzie można przesłać życzenia i listy do najbliższych.

 

W Mikołajki oraz przedświąteczne weekendy, w godzinach 14:00 – 16:00, Port Łódź wraz z cukiernią Kęsy zapraszają również na wspólne dekorowanie świątecznych ciasteczek (zbiórka przy Reniferze). Będzie słodko, pysznie i oryginalnie!

 

O to, by odwiedzający centrum w pełni poczuli świąteczny klimat, zadba w sobotę (9 grudnia) My-self-art. Od 12:00 do 14:00 odbędą się bezpłatne warsztaty „Zawieszki na choinkę”, podczas których uczestnicy wykonają oryginalne drewniane krążki ozdobione naturalnymi materiałami. To jednak nie koniec radości z tworzenia. Na fanów rękodzieła czekać będą tego dnia jeszcze dwa płatne zajęcia warsztatowe: od 15:00 do 16:00 „Konik z Dalarny” (koszt: 35zł) oraz od 18:00 do 19:00 „Las w szkle” (koszt: 80zł). Na te warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc, a szczegóły znajdują się na stronie: https://www.portlodz.pl/pl/wydarzenia/warsztaty-swiateczne/

 

Dobre uczynki przed Świętami liczą się podwójnie, dlatego od 6 do 15 grudnia zachęcamy do wzięcia udziału w drugiej już edycji „Pudełka pełnego dobra”. W tej akcji dajemy rzeczom drugie życie i sprawiamy radość podopiecznym Centrum Służby Rodzinie. To naprawdę proste! Wystarczy wziąć pudełko np. po butach, zdecydować, czy trafi ono do chłopca czy dziewczynki i wypełnić je rzeczami, które wywołają na ich twarzach uśmiech. Mogą to być zabawki (używane, ale w dobrym stanie), słodycze, artykuły szkolne czy ciepłe akcesoria, jak czapki, szaliki, rękawiczki. Do pudełka można dołączyć autorską kartkę z życzeniami lub rysunek, a wszystko – związane gumką bądź kokardką – przynieść do Butiku Pełnego Dobra w Porcie Łódź (między Empikiem a Leroy Merlin, obok Sinsay).

 

Bądźmy razem w tym magicznym czasie!


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KasiaBeyond

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl