System kolorów Baumit Life dla architektów


System kolorów Baumit Life dla architektów
2012-02-29
Wraz z początkiem sezonu budowlanego firma Baumit przedstawia nowy system kolorów Baumit Life - opracowany specjalnie dla farb i tynków elewacyjnych. Designerzy, handlowcy oraz specjaliści stworzyli gamę 888 nowych, kreatywnych kolorów. Innowacyjne narzędzie z pewnością okaże się cenne w pracy architektów. Przy tworzeniu wzornika eksperci kierowali się tym, aby klienci otrzymali najszerszą gamę kolorystyczną w interesujących odcieniach, pozwalających na otrzymywanie ciekawych i niepowtarzalnych zestawień tynków i farb na elewacji.

Wsłuchując się w potrzeby rynkowe, a także grup zawodowych związanych z budownictwem i architekturą, nowy wzornik Life został opracowany w trzech wariantach. Pierwszy Big Life, zawierający 888 kolorów Life został zamknięty w niezwykle designerskim, podświetlanym etui. Drugi Easy Life, zawiera kompletną kolorystyką Life, jednak w bardziej poręcznej, lżejszej formie. Dzięki temu jest idealny do pracy w terenie. Trzeci Taste of Life, obejmuje wybranych 88 kolorów z pełnej palety Life oraz 20 kombinacji kolorystycznych, ułatwiający inwestorowi podjęcie decyzji o odcieniu elewacji. Wszystkie wzorniki to doskonałe narzędzia pracy dla architekta - zarówno podczas prac projektowych, jaki i w trakcie indywidualnych konsultacji z klientem.
Big Life to kompletny zestaw kolorystyczny z podziałem na 94 wiodące linie kolorystyczne, każda w 9 odcieniach. Kolory najbardziej intensywne, oznaczone symbolem wypełnionego koła (●) są dostępne wyłącznie w linii Baumit StyleTop oraz StyleColor, barwy oznaczone znakiem półkola są dostępne z produktami ze spoiwem z żywicy syntetycznej. Warto zaznaczyć, że wzornik zawiera wbudowany moduł USB pozwalający na korzystanie z bibliotek kolorystycznych Life bez dodatkowych narzędzi, a jedynie podłączając wzornik kablem do gniazda USB w komputerze i dokonując prostej instalacji pliku na komputerze. Zawarte w pamięci modułu aplikacje pozwalają wykorzystywać biblioteki w najczęściej stosowanych programach graficznych tj. AutoCad, Corel Draw czy też Nemetschek. Na uwagę zasługuje fakt, że w gamie 888 kolorów nie ma powielonych odcieni ze wzornika COME! Nowy system zawiera za to wiele odcieni brązowych, poszerzoną gamę zieleni, fioletów, szarości oraz niebieskich. Co ciekawe, kolory te są odzwierciedleniem trendów, preferencji i potrzeb współczesnej architektury. Ciekawym dodatkiem są przekładki, które pomagają w odbiorze kolorów w zależności od otoczenia, a także folie z przykładowymi bryłami budynku, ułatwiające dopasowanie odcienia elewacji. Uzupełnieniem Big Life jest wzornik Mosaik Life, zawierający 36 odcieni kolorystycznych tynków mozaikowych przedstawionych w formie rzeczywistej próbki produktu. Warto zaznaczyć, że 24 z nich to zupełnie nowe kompozycje kolorystyczne. Zgodnie z życzeniem klientów wprowadzono m.in. bardziej naturalne odcienie, a także tynki jednokolorowe - czarny i szary oraz w odcieniach niebieskich. Wraz z wzornikiem Mosaik Life zostały zintegrowane dostępne struktury wypraw wierzchnich w formie rzeczywistych próbek - baranka, rowkowej oraz drobnoziarnistej. Praktycznym, z punktu widzenia projektanta, uzupełnieniem narzędzi Life są LifeStripes, czyli próbki kolorów przygotowane w formie naklejek. Można je z łatwością umieszczać na opracowanych projektach elewacji, otrzymując jednoznaczne określenie koloru bez tzw. „błędu drukarskiego".
Jedną z grup zawodowych, do których adresowany jest system kolorów Baumit Life, są architekci, którzy w swojej codziennej pracy chętnie korzystają z fachowej pomocy technicznej mającej wpływ na jakość i terminowość ich własnej pracy. Dlatego też eksperci przygotowujący to narzędzie myśleli o ułatwieniach płynących z korzystania z nowej linii kolorystycznej. „Perspektywa prostego korzystania z biblioteki kolorystycznej zintegrowanej z wersją papierową koloru pozwala na szybką weryfikację otrzymanego efektu swojej pracy oraz łatwe wprowadzanie i podgląd ewentualnych zmian. Dzięki temu projektanci w pełni mogą skupić się na przygotowywaniu projektu, a mnogość narzędzi systemu Life pozwoli dopełnić efekt końcowy" - wyjaśnia Grzegorz Lechowski, Doradca Architekta w firmie Baumit. Co więcej, szeroka gama kolorów pozwala architektom w ciekawy sposób spojrzeć na kolorystykę zarówno dla obiektów zabytkowych jak i nowo budowanych. Kolorystyka wzornika Life to nie tylko bogactwo barw, ale również bardzo ważne jest to, że odcienie te możemy zrealizować w szerokiej gamie spoiw używanych do wytwarzania wypraw tynkarskich lub farb elewacyjnych. „Oznacza to, że architekt nie musi się zastanawiać nad tym, czy założony kolor uzyskamy np. w tynku mineralnym lub farbie silikatowej, gdyż rzut oka na pasek koloru pozwala jednoznacznie określić możliwości realizacji kolorystyki" - dodaje Grzegorz Lechowski. Każdy kolor opatrzony jest również informacją o współczynniku HBW.
Nowy system kolorów Baumit Life był opracowywany przez niemal 3 lata. Pierwszy etap trwający 12 miesięcy polegał na przygotowaniu konceptu kolorystycznego, doboru odcieni kolorów w poszczególnych grupach produktów. Następne 2 lata trwał proces tworzenia narzędzi, czyli wzorników i aplikacji, ułatwiających korzystanie z gamy 888 kolorów. Kompletny wzornik Life będzie dystrybuowany wśród architektów przez Doradców Architektów podczas spotkań i szkoleń organizowanych przez firmę Baumit.
Architekci, skupiający się na przygotowywaniu nowoczesnych projektów, otrzymali nowe narzędzie do estetycznego wykończenia fasady budynku. Nowy system kolorów Baumit Life zawierający największą na rynku paletę kolorów na elewację, bo aż 888 odcieni w pełni usatysfakcjonuje każdego fachowca i pozwoli wybrać barwę pasującą do bryły budynku, stylu wykończenia oraz architektonicznych detali. Z kolei duża liczba przydatnych narzędzi ułatwi korzystanie z bogatej linii kolorystycznej.
www.baumit.com


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl