Sztuka na sprzedaż


2012-02-08
W Polsce kolekcjonerami sztuki w większości przypadków są osoby prywatne, które sztukę traktują wyłącznie w sferze osobistego użytku.

Wyniki badań Rynku Sztuki Nowoczesnej w Polsce, przeprowadzone przez ArtBazaar wykazują, iż średnia wieku osób zainteresowanych kupowaniem sztuki wynosi 40 lat, są to przeważnie mężczyźni z wykształceniem wyższym.  45% kupujących dobrze ocenia swój poziom materialny. Przyglądając się takim informacjom można odnieść wrażenie, iż jesteśmy na początkowym etapie tworzenia się rynku sztuki .

Inaczej wygląda sytuacja ”kolekcjonowania” sztuki na zachodzie. Prestiżowe korporacje coraz częściej ulegają nowemu trendowi, czyli zdobią swoje wnętrza obrazami . Element artystyczny w tego typu przypadkach ma ścisłe określone funkcje. W zachodnich bankach obrazy mają stwarzać aurę bezpieczeństwa i zaufania. Preferowane są obrazy impresjonistyczne o delikatnych stonowanych barwach. Na ścianach biurowców często wiszą płótna łudząco podobne do dzieł najbardziej znanego impresjonisty świata Moneta.

W Polsce trend wprowadzania sztuki do pomieszczeń firmowych jest dopiero się rozwija. Inwestowanie w sztukę może okazać się bardzo opłacalne, a czas kryzysu jest dobrym okresem na poszukiwania alternatywnych – niestandardowych form inwestycji.  Wielu młodych artystów sprzedaje swoje dzieła w niskiej cenie, aby w jakikolwiek sposób dotrzeć do potencjalnego odbiorcy i wypromować swoje nazwisko.  Warto zapoznać się z rynkiem sztuki, lub poradzić się eksperta i inwestować w obrazy, których wartość za kilka lat wzrośnie i to znacząco.

Sztuka coraz odważniej wchodzi w dyskurs z codziennością, a  za kilka lat zachodnie trendy dotrą do Polski.  Na stronie galeria.tworcowsztuki.pl jest wiele obrazów na sprzedaż, które z pewnością doskonale wpisałaby się w zastane otoczenie biurowców. Za niewielkie pieniądze można zakupić obrazy w stylu Klimta, Victora Braunera, Picassa, Marca Chagalla, czy Tamary Łępickiej a także obrazy unikatowe, których nie da się porównać z innymi. Maciej Pokrzywiński dyrektor generalny IT Company, firmy odpowiedzialnej za wykonanie strony galeria.tworcowsztuki.pl ma nadzieję, że strona okaże się trafnym biznesowo- artystycznym przedsięwzięciem.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Monika Pietryga

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl