Telewizja przemysłowa


2012-09-26
Coraz częściej możemy spotkać się z zastosowaniem telewizji przemysłowej w różnych dziedzinach naszego życia. Niegdyś kamery monitoringu stosowane były w dużych zakładach do kontroli jakości pracowników, dziś coraz częściej montowane są także w domach jednorodzinnych. Telewizja przemysłowa, bo tak prawidłowo można nazwać monitoring polega na zamontowaniu dużej liczby kamer na danej powierzchni. Obraz śledzony jest na bieżąco na ekranie monitorów np. w dyżurce strażnika. Takie rozwiązania techniczne stosowane są przede wszystkim z myślą o zarejestrowaniu niecnych działań pracowników czy klientów na bieżąco. Dzięki nagraniom z kamery CCTV mamy dowód kradzieży. Telewizja przemysłowa to wynalazek z przełomu XX i XXI wieku. Dziś takie rozwiązania spotkać można wszędzie. Począwszy od dużych i mniejszych sklepów przez firmy produkcyjne, aż po instalację w domach jednorodzinnych. Aby telewizja dozorowa mogła w pełni działać konieczne jest zainstalowanie szeregu kamer, monitorów, przełączników wizji czy multiwizjerów a także magnetowidów. Tylko dobrze skonfigurowany system pozwoli nam na zapewnienie dostatecznej ochrony i bezpieczeństwa.

Najchętniej tego typu instalacje montowane są w dużych sieciach handlowych. Dzięki rozbudowanemu systemowi kamer strażnicy mogą kontrolować to, co dzieje się na sklepie. Kamera jest prawie niewidoczna dla ludzkiego oka, dzięki czemu złodziejowi trudno będzie się zorientować, gdzie jest ona zlokalizowana. Warto tutaj nadmienić, że konieczne jest logiczne rozmieszczenie kamer w strategicznych miejscach. Jeśli strażnik zauważy podejrzanego o kradzież szybko może skonfrontować się z nim. Kradzież będzie widoczna na materiale źródłowym w postaci nagrania.

Monitoring coraz częściej montowany jest także na osiedlach w dużych miastach.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl