Ty też możesz stworzyć stronę internetową


Ty też możesz stworzyć stronę internetową
2012-04-21
Internet to ocean indywidualności. Wszystkie odnoszące sukcesy twory internetowe albo w bardzo wyrazisty sposób tę indywidualność manifestują, albo też są narzędziami pozwalającymi każdemu z „nie-informatycznych” użytkowników taką indywidualność w możliwie najszerszej skali wyrazić.

Wiedza o tym, jak założyć stronę internetową, przekazywana jest w dziesiątkach drukowanych czy dostępnych on-line poradników. Dla wszystkich początkujących w tym zakresie, lub mało zainteresowanych tajnikami informatyki, a chcących po prostu opowiadać jakąś ważną dla siebie historię są do dyspozycji dziesiątki darmowych narzędzi takich jak CMS czyli systemy zarządzania treścią na stronie internetowej, zestawy skryptów pozwalających na założenie forum tematycznego i moderowanie jego zapisów czy wreszcie bardzo profesjonalne systemy blogowe, górujące zdecydowanie nad darmowymi blogami w rodzaju blox.pl dobrą i szybką indeksacją treści, czyli tym samym szansą na zaistnienie naszego projektu gdzieś wyżej w wynikach wyszukiwarek.

Założenie strony internetowej może być kwestią kilkunastu kliknięć, jeśli zdecydujemy się na prezentację za pomocą jednego z serwisów dających miejsce na serwerze i szereg – zazwyczaj dziesiątki i setki – przygotowanych do natychmiastowego wykorzystania szablonów graficznych również wraz z systemem zarządzania treścią. Wszystko to jednak tworzy pewien gąszcz w którym trudno sprawnie poruszać się bez dobrej rady – i o taką należy się postarać, uważnie czytając informacje zdobyte w Internecie i konfrontując je nie tylko z własnymi poglądami ale zdaniem kogoś lepiej wprowadzonego w temat, komu ufamy.

Stworzenie strony ma oczywiście jakiś cel – może być to prezentacja swojej głębokiej a hobbystycznej wiedzy, miejsce do wyrażania poglądów czy sposób na niekosztowną wymianę zawartości własnej biblioteki. Internet zmienia się jednak ogromnie dynamicznie i planując zaistnienie w nim, warto spróbować przynajmniej przewidzieć kilka kroków naprzód. Jeśli nasz pomysł okaże się jedynie rozwinięciem hobby i sposobem na spędzanie wolnego czasu, nie czekają nas żadne problemy. Ale jeśli towarzyszy nam nadzieja, że pomysł zainteresuje wiele osób i nie chcemy dużej grupy zainteresowanych odsyłać z kwitkiem, warto pamiętać, że musimy sprostać pewnym wymaganiom dotyczącym wydajności. Myśląc o jakiejś szansie na rozwój, warto zainwestować w miejsce na profesjonalnie zarządzanym serwerze – wbrew pozorom koszty takiego rozwiązania nie są wcale wysokie i nie ograniczą nam budżetu na kino. Zyskamy za to pewność dostępu do własnych bezcennych danych i ich ewentualnego odtwarzania po awarii, własnym błędzie czy przypadkowym zainfekowaniu wirusami. Sieć www potrafi bowiem dostarczać „atrakcji” mało przewidywalnych i tym zrażać się nie można, jest to po prostu jej cecha.

Na podorędziu mamy cały szereg programistycznych, zaawansowanych systemów Content Management System, pozwalających bez zajmowania się informatycznymi niuansami dowolnie modelować wygląd i treść naszego przekazu w sieci. Drobnym problemem może być instalacja, ale w profesjonalnych serwisach hostingowych zazwyczaj wiele z tych systemów na żądanie instalowanych jest automatycznie, a podstawowe informacje o zarządzaniu nimi uzyskamy i u dostawcy tej usługi i w wielu ogólnodostępnych miejscach w sieci. Zatem utworzenie własnej strony w żadnej mierze nie zmusza nas do zdobywania wiedzy tajemnej i hermetycznej.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

intermaniak

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl