Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, Lazarski University of Technology (LUT) i Fintech Poland oficjalny


2024-01-30
Uczelnia Łazarskiego oraz Lazarski University of Technology ogłosiło strategiczne partnerstwo z Fundacją Fintech Poland, które zostało ustanowione pod koniec roku 2023.

Uczelnia Łazarskiego oraz Lazarski University of Technology ogłosiło strategiczne partnerstwo z Fundacją Fintech Poland, które zostało ustanowione pod koniec roku 2023. Ta znacząca kooperacja obejmuje różnorodne obszary współpracy, w tym inicjatywy badawcze, wymianę wiedzy oraz wsparcie promocyjne. Jednym z kluczowych elementów porozumienia jest planowany program staży, oferujący studentom Uczelni Łazarskiego możliwość praktycznego doświadczenia w organizacjach związanych z Fintech Poland.

Partnerstwo z Fintech Poland stanowi istotny krok w kierunku integracji akademickiej z praktyką biznesową, umożliwiającym studentom uczestnictwo w realnych projektach oraz zdobycie cennych umiejętności w dynamicznym środowisku fintechu.

Zarówno w całej Uczelni Łazarskiego, jak również w LUT, czyli w Lazarski University of Technology rok 2024 będzie mijał pod znakiem badań naukowych. Jednym z obszarów analiz będzie szeroko pojęta edukacja przyszłości i lokalizacja oraz eksploracja pomostów łączących naukę, edukację i biznes w kontekście dynamicznych przemian technologicznych. Zatem tym bardziej cieszymy się z nawiązania współpracy z czołową organizacją reprezentującą branżę technologii finansowych, która jest jednym z prężniej rozwijających się sektorów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jesteśmy pewni, że czeka nas wiele ważnych, ale też ciekawych wspólnych działań - mówi Adrian Gawlikowski CEO LUT, wykładowca na Uczelni Łazarskiego.

Lazarski University of Technology postawił na działanie w duchu filozofii lifelong learning i learning agility, co wielu analityków i badaczy stawia jako odpowiedź na zmieniające się potrzeby opierającego się coraz bardziej na nowych technologiach rynku. Zgodnie z wizją LUT edukacja w zakresie postaw obejmujących zwinność, elastyczność i otwartość pozwoli nam na pełniejsze uczestnictwo w rzeczywistości biznesowej. Ale, aby móc zastosować powyższe postawy, warto wiedzieć, jakie rynkowe potrzeby winny być nimi zagospodarowane i w jaki sposób na nie odpowiedzieć. Będzie to obszar badań i analiz, które powstaną przy Uczelni Łazarskiego i Lazarski University of Technology we współpracy z partnerami, w tym Fundacji Fintech Poland.

Sektor technologii finansowych jest wciąż dynamicznie kształtującym się i niezwykle ciekawym badawczo obszarem. Możemy nawet pokusić się o twierdzenie, że podlega stałej zmianie i aby w pełni wykorzystać jego potencjał, osoby współtworzące go potrzebują określonego zestawu cech i kompetencji. Jakich? To właśnie chcemy precyzyjnie sprawdzić i to, między innymi, będziemy badać wraz z Fintech Poland. Oczywiście nie ograniczymy się tylko do jednego sektora. Wraz z naszymi innymi partnerami, takimi jak SoDA czy  syrówka.com sprawdzimy pod tym kątem również inne branże. – Dodaje Joanna Knast, Director of Program Development w LUT, odpowiadająca za projekty badawcze.

Fintech Poland to niezależny think tank zajmujący się szeroko pojętymi cyfrowymi finansami i technologiami finansowymi. Zrzesza uczestników rynku, ekspertów, decydentów i regulatorów oraz organizacje tworząc przestrzeń dialogu w celu usprawnienia sektora cyfrowych finansów. Misją Fintech Poland jest, oprócz zwiększenia dynamiki rozwoju całej branży, zbudowanie centrum finansowego nowej generacji w Polsce. Ponadto Fintech Poland zajmuje się również aktywną promocją polskich fintechów poza granicami Polski oraz prowadzi prace badawcze, analizując wciąż kształtujący się sektor finansów cyfrowych i jego otoczenie.

Działający od listopada 2023 roku Lazarski University of Technology (w skrócie LUT) to nowo powołana technologiczna część istniejącej już od trzech dekad Grupy Uczelni Łazarskiego. Ideą towarzyszącą powstaniu LUT jest dostarczenie wysokiej jakości, specjalistycznych programów edukacyjnych odpowiadających precyzyjnie na zapotrzebowanie digitalizującego się rynku pracy. Lazarski University of Technology tworzą praktycy biznesu oraz eksperci akademiccy tworząc wysokiej jakości, innowacyjną ofertę edukacyjną. Uczestnicy certyfikowanych przez Uczelnię Łazarskiego programów, znajdujących się w ofercie LUT ,w dynamiczny i w praktyczny sposób zyskują unikatowe umiejętności dające im przewagę na konkurencyjnym rynku pracy.

Partnerstwo Fintech Poland, Lazarski University of Technology i Uczelni Łazarskiego weszło w życie w grudniu 2023 roku. W gronie Partnerów LUT znajdują się już SoDA, organizacja zrzeszająca polskie software houses, wspierająca firmy członkowskie w promowaniu polskich programistów oraz oprogramowania nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej oraz Syrówka.com – inicjatywa, za którą stoi Kasia Syrówka, akredytowana mentorka, praktyczka biznesu i autorka raportu Future, badającego polski rynek pracy.


 

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawekul

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl