Wakacje w dolinie Val Senales


Wakacje w dolinie Val Senales
2023-11-09
Val Senales/Maso Corto znajduje się w samym sercu Alp, w północnych Włoszech. Dolina zaczyna się na poziomie 900 metrów i ciągnie się przez 25 kilometrów aż do lodowca.

Na początku doliny w zamku Juval rezyduje światowej sławy alpinista Reinhold Messner. Na końcu doliny, na lodowcu Similaun, w 1991 roku została znaleziona najsłynniejsza mumia na świecie.


Dolina Val Senales jest tak idealnie położona, że wielu wczasowiczów, którzy przyjeżdżają do Włoch, spędza tu kilka dni na wędrówkach, relaksie lub na rowerze górskim w pięknej górskiej scenerii. Może być idalnym przystankiem na naszej trasie na przykład do Toskaniilub uzupełnieniem pobytu nad jeziorem Garda.Trasy skiturowe dla początkujących i doświadczonych na lodowcu w Maso Corto/Val Senales
Z widokiem na potężny szczyt Weißkugel (3770m) i wiele innych trzytysięczników obszar Schnalskamm stanowi jedno z najpiękniejszych miejsc do uprawiania skituringu w Alpach. Miłośnicy tego sportu znajdą w Maso Corto/Val Senales pewne warunki śniegowe w korzystnej cenie. Kolejka gondolowa skraca czas wchodzenia, dzięki czemu uprawiający skituring mogą względnie łatwo i szybko dostać się na okoliczne trzytysięczniki.

Doświadczeni przewodnicy górscy prowadzą wycieczki na nartach skiturowych doliną Maso Corto/Val Senales i w Alpy Ötztalskie. W ofercie mają także propozycje wycieczek poza najbardziej znanymi szczytami. Dwa najważniejsze punkty obsługi dla osób uprawiających skituring — Similaunhütte i schronisko Schöne Aussicht.


SummerCard wiosna/jesień


Z kartą SummerCard macie niepowtarzalną możliwość przez tydzień zwiedzania doliny komunikacją miejską aż do Naturns, w którym możecie wypożyczyć rower na cały dzień. Poznajcie fragment Meraner Höhenweg; przejedźcie się kolejką linową Unterstell, a także weźcie udział w czterech bezpłatnych wycieczkach zorganizowanych w towarzystwie przewodnika turystycznego Richarda, zgodnie z tygodniowym programem. Skorzystajcie z okazji i wybierzcie się na bezpłatną wycieczkę kulturalną do Karthaus i Katharinaberg. Możecie także wybrać między wejściem do Archeoparc w Unser Frau lub wejściem na Ötzi Archery – kurs łuczniczy w Moarhof w Katharinaberg.
Wszystko to w cenie 29,90 € za osobę dorosłą i 15,00 € za dziecko.

1-dniowe wypożyczenie roweru w Naturns
7-dniowy bezpłatny bilet na autobus BusCard Schnalstal – Naturns
1 wjazd lub zjazd kolejką linową Unterstell
Możliwość wyboru między wejściem do Archeoparc w Unser Frau lub wstępem na Ötzi Archery – kurs łuczniczy w Moarhof w Katharinaberg
Bezpłatny udział w 4 wycieczkach według tygodniowego programu z naszym przewodnikiem Richardem
Bezpłatny udział w wycieczce kulturalnej po Karthaus i Katharinaberg
Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

destino

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl