Walka z kamieniem i osadem w łazience
Wystrój wnętrz powinien być dopasowany nie tylko do ich charakteru i przeznaczenia, ale również powinien uwzględniać względy funkcjonalne. Szczególnie gdy nie mamy zbyt wiele czasu na sprzątanie…
Kwestia higieny i czystości jest szczególnie ważna w dwóch pomieszczeniach – to oczywiście kuchnia i łazienka. Wiedzą o tym doskonale szczęśliwi rodzice. Gdy wszystko może trafić do ust naszego malucha bardziej zwracamy uwagę na kwestię czystości. Łazienka jest przestrzenią, która nie tyle brudzi się w szybki sposób, co po prostu staje się siedliskiem bakterii. Ciepło, wilgoć, kamień i martwy naskórek to idealne warunki dla bakterii. I nawet jeśli jest pozorny porządek, nie znaczy to , że faktycznie jest czysto.
By nie tracić zbyt wiele czasu na częste sprzątanie łazienki, warto odpowiednio ją urządzić. Przestrzenie gładkie, bez zagięć i rowków czyszczą się dużo łatwiej – podobnie jest zresztą z takimi elementami jak akcesoria łazienkowe. Wybierając więc dozowniki papieru czy dozowniki do mydła warto zdecydować się na takie, które wykonane są z materiałów łatwych do czyszczenia, które nie zachodzą szybko kamieniem. Szkło jest tu bardzo dobrym materiałem – pod warunkiem jednak, że nie mamy zbyt twardej wody. Łatwe w konserwacji są również tiger akcesorialazienkowe.net wykonane ze specjalnie impregnowanego drewna.
Galanteria łazienkowa powinna być więc nie tylko ładna, ale przede wszystkim wygodna i funkcjonalna. Producenci zasypują nas nowościami i pomysłami sprzedając na przykład akcesoria łazienkowe retro. Funkcjonalność w tym przypadku liczy się jednak bardziej niż wygląd. Ważne jest również to, czym czyścimy powierzchnie w łazience. Detergenty, silnie bakteriobójcze środki czy te o działaniu okamieniającym, są wprawdzie bardzo skuteczne, jednak ich używanie w ogromnym stopniu wpływa na stan środowiska – szczególnie rzek i jezior. Warto więc sięgać po łagodniejsze środki czyszczące – na przykład ocet spirytusowy, który idealnie czyści kamień.
Nadesłał:
JoannaK
|