Warszawiaku, masz DUŻE ELEKTROŚMIECI?Zadzwoń do końca maja, oddaj bezpłatnie,miej problem z głowy!


Warszawiaku, masz DUŻE ELEKTROŚMIECI?Zadzwoń do końca maja, oddaj bezpłatnie,miej problem z głowy!
2012-04-24
Zastanawiasz się czy stara lodówka stojąca w Twoim przedpokoju to cały czas dobra półka na buty? Uważasz, że popsuta pralka w piwnicy to fajny stolik? Mylisz się! Pozbądź się tych niebezpiecznych odpadów. Z Twojego mieszkania BEZPŁATNIE odbierze je inicjator i realizator akcji – ElektroEko.

Wszystkie elektrośmieci (a więc wszystkie niedziałające lub niepotrzebne już urządzenia działające na prąd lub baterie, np. komputery, świetlówki, suszarki, etc.) zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, muszą być oddawane do specjalnych punktów zbierania. Problem zaczyna się z urządzeniami wielkogabarytowymi, takimi jak np. lodówki, pralki, , zmywarki do naczyń, kuchenki elektryczne. Biorąc pod uwagę duże rozmiary oraz wagę, często decydujemy się jednak zostawić je w domu, czekając na sprzyjającą okazję do pozbycia się ich.  Dzięki akcji prowadzonej przez ElektroEko Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego
i Elektronicznego SA pozbycie się tych kłopotliwych elektrośmieci nie będzie stanowić już żadnego problemu. Wystarczy zadzwonić pod numer infolinii 801 011 180 (koszt połączenia wedle stawki operatora) i umówić się na odbiór niepotrzebnych elektrośmieci. Akcja prowadzona jest do 31 maja i obejmuje tylko Warszawę.

„Zbiórka wielkogabarytowego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie wiąże się z żadnymi kosztami zarówno dla mieszkańców jak i gminy, w której jest ona prowadzona. Wystarczy między 10:00 a 16:00 zadzwonić pod numer infolinii 801 011 180 i zgłosić jakiego rodzaju sprzęt chcemy oddać. Muszę jednak podkreślić, że akcja odbioru elektrośmieci z domu obejmuje tylko sprzęt wielkogabarytowy, uciążliwy do wyniesienia i przewiezienia do odpowiedniego punktu zbierania " - mówi Anna Podsiadło koordynująca projekt - „Posiadaczy małych elektrośmieci, np. suszarek, telefonów komórkowych, czy nawet komputerów, zapraszamy do gminnych punktów zbierania. Ich lokalizację można sprawdzić na http://www.elektrosmieci.pl/" - dodaje Anna Podsiadło.  

Nie wolno wyrzucać do śmietnika

Od 21 października 2005 r. obowiązuje w Polsce ustawa o Zużytym Sprzęcie Elektrycznym i Elektronicznym (ustawa o ZSEE z 29 lipca 2005 r.), według której, wszystkie zużyte urządzenia działające na prąd lub na baterie - m.in.: telewizory, pralki, lodówki, miksery, mikrofalówki, golarki elektryczne, wiertarki, telefony komórkowe, komputery, video, a także świetlówki i żarówki energooszczędne - to odpady, których nie można wyrzucać razem z innymi odpadami do śmietnika ponieważ zanieczyszczają środowisko. Grozi za to kara grzywny od 500 do 5 000 zł.

Zgodnie z ustawą o zużytym sprzęcie, elektrośmieci pochodzące z gospodarstwa domowego można oddać bezpłatnie i w dowolnej ilości do specjalnego punktu zbierania, oraz w przypadku dokonywania zakupu nowego sprzętu, również do sklepu (w myśl zasady stary za nowy, bez względu na markę). By uzyskać szczegółowe informacje na temat prowadzonych programów zbiórki elektrośmieci oraz dowiedzieć się gdzie znajduje się najbliższy punkt oddawania ZEEE warto wejść na stronę internetową http://www.elektrosmieci.pl/. Na wszystkie pytania odpowiadają również konsultanci infolinii 801 011 180 (koszt połączenia zgodnie ze stawką operatora).

Program zbierania elektrośmieci z domów prowadzony jest przez ElektroEko Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ElektroEko
http://www.elektroeko.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl