Warsztaty SmartUP Academy – urozmaicenie wiosennej nauki


Warsztaty SmartUP Academy – urozmaicenie wiosennej nauki
2021-02-22
Edukacja online, podobnie jak tradycyjna nauka w szkołach, może mieć wymiar zarówno teoretyczny, jak i praktyczny. Przykładem, jak skutecznie zaktywizować uczniów na odległość i umożliwić im samodzielne praktykowanie nauk ścisłych i przyrodniczych jest cykl warsztatów SmartUP Academy.

To bezpłatne zajęcia, współorganizowane przez Politechnikę Warszawską i Fundację Adamed, na które właśnie ruszyły zapisy. W spotkaniach weekendowych mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

Rozwój internetu pozwala dzisiaj nastolatkom na naukę z materiałów edukacyjnych z właściwie całego świata. Niedostępne wcześniej podręczniki i artykuły, a nawet pojedyncze zajęcia na oddalonych od domu uczelniach stały się dostępne na wyciągnięcie ręki. Dzięki filmom, grafikom czy interaktywnym animacjom nawet najtrudniejsze zagadnienia okazują się zaś łatwiejsze do zrozumienia. 

– Narzędzia cyfrowe stanowią ogromne wsparcie dla nauczycieli i wykładowców. Niezmiennie jednak jeszcze większą wartość stanowi nauka przez praktykę a w przypadku nauk ścisłych i przyrodniczych także samodzielne wykonanie przez uczniów pewnych eksperymentów. Zapewnienie takiej możliwość w sytuacji nauki zdalnej jest trudnym zadaniem, dlatego tym bardziej cieszymy się, że udało się to nam zrealizować w ramach kolejnej edycji warsztatów SmartUP Academy –mówi Martyna Strupczewska, kierownik programu ADAMED SmartUP, w ramach którego prowadzony jest cykl warsztatowy.

Eksperymenty w domu, wykładowca na politechnice

Warsztaty SmartUP Academy poprowadzą wykładowcy Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Niektóre tematy zaprezentują także praktycy pracujący w sektorze farmaceutycznym w obszarze badań i rozwoju. Zajęcia po raz drugi odbędą się w formie zdalnej. Część uczestników będzie miała jednak szansę samodzielnie wykonać w domu kilka eksperymentów oraz ćwiczeń praktycznych. Pozwolą na to przesłane im pakiety pomocy edukacyjnych.

Zainteresowani uczniowie mogą zapisać się na następujące zajęcia:

  • 13 marca – Inteligentne kosmetyki kolorowe – mit czy przyszłość?
  • 20 marca – Projektowanie współczesnych leków oraz biotechnologiczne strategie ich otrzymywania
  • 17 kwietnia – Elektrochemia dla każdego – z czego wynika siła reakcji redoks?
  • 24 kwietnia – Igła w stogu siana, czyli po okruszkach do celu – Kto używał materiału wybuchowego?
  • 15 maja – Mikrokosmos, czyli mali towarzysze broni lub wrogowie oraz jak ich rozpoznać?
  • 22 maja – ELISA czy Western – oto jest pytanie? 
 

W naukowych spotkaniach z Politechniką mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych w wieku 14-19 lat, którzy nie brali w udziału w poprzednich edycjach SmartUP Academy. Szczegółowe informacje nt. poszczególnych zajęć oraz formularz rejestracyjny na każde z nich dostępny jest na stronie adamedsmartup.pl/warsztaty.

Cykl SmartUP Academy organizowany jest wspólnie przez Fundację Adamed i Politechnikę Warszawską od 2017 roku. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Aby zapewnić możliwość uczestniczenia w zajęciach jak najszerszemu gronu pasjonatów nauki, zainteresowany uczeń może wziąć udział tylko w jednych, wybranych warsztatach.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Redakcja PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl