Wrocław w parze z biznesem


2011-09-16
Wrocław stale poszukuje nowych inwestorów i ciągle się rozwija, a wraz z nim rozszerza się siatka biznesowych połączeń lotniczych. Od 4 października zwiększy się liczba lotów do Kopenhagi. Samoloty linii SAS będą latać do jednego z największych europejskich portów przesiadkowych aż 6 razy w tygodniu

Miasto, które stawia na biznes, musi mieć pełną ofertę dla klientów, którzy często latają w interesach. Wrocławskie lotnisko wciąż rozwija ofertę dla tego sektora, o czym świadczy coraz większy wybór połączeń. Port w pierwszym półroczu zanotował 20% wzrost liczby pasażerów na międzynarodowych połączeniach sieciowych. W sierpniu wynik był wyższy o ponad 22% w porównaniu do roku poprzedniego. To zasługa nowych biznesowych kierunków, które zadebiutowały w tym roku, m.in. lotów do Kopenhagi. – Loty do stolicy Danii zostały wprowadzone do rozkładu w maju i były odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie biznesu. Połączenie okazało się strzałem w dziesiątkę, bo zainteresowanie jest tak duże, że SAS po kilku miesiącach postanowił uruchomić dodatkowe loty – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Teraz samoloty do Kopenhagi będą kursować również we wtorki i czwartki.

Nowe połączenia wchodzą już do październikowego rozkładu lotów. Oznacza to, że z Wrocławia do Kopenhagi będzie można polecieć 6 razy w tygodniu. Samoloty będą kursować w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i niedziele o godz. 13.00 oraz w czwartki o godz. 14.10. Loty będą obsługiwane przez 50-miejscowe samoloty odrzutowe CRJ200, które doskonale sprawdzają się na tej trasie i gwarantują komfort podróży. – Pasażerowie biznesowi szczególnie cenią sobie wysoki standard podróżowania, dlatego przy większym obłożeniu, na które jesteśmy przygotowani, możemy podstawić maszyny CRJ900 oraz samoloty marki McDonnell Douglas– mówi Wanda Brociek, dyrektor polskiego oddziału SAS. Bilety na nowe loty można już rezerwować na stronie internetowej skandynawskiego przewoźnika pod adresem www.flysas.pl. Podróż do Kopenhagi kosztuje od 357 złotych, a cena zawiera już wszystkie opłaty.

Nowość w ofercie wrocławskiego lotniska odpowiada nie tylko na potrzeby pasażerów, ale także miasta, bo stolica Dolnego Śląska rozwija się w szybkim tempie. Potwierdzają to wyniki raportu Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych - Wrocław jest miastem, w którym najszybciej przybywa miejsc pracy w centrach usług z kapitałem zagranicznym. W ciągu ostatnich trzech lat liczba pracowników zatrudnionych we Wrocławiu w firmach z sektora usług biznesowych wzrosła o ponad 100 procent. – To pokazuje, że miasto jest atrakcyjne dla inwestorów, głównie zagranicznych. Ich zainteresowanie wynika także z tego, że Wrocław jest świetnie skomunikowany z całą Europą, dzięki dużej liczbie połączeń lotniczych – uważa Tomasz Gondek z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Połączenie z Kopenhagą ułatwia swobodne podróżowanie po całym świecie, bo to jeden z największych portów przesiadkowych w Europie. Ze stolicy Danii bezpośrednio można dotrzeć do Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz na Bliski i Daleki Wschód.

Połączenie z Kopenhagą jest ważne także dlatego, że liczba skandynawskich firm działających we Wrocławiu jest spora. Wystarczy wymienić Nokię Siemens, Volvo, Electrolux, Fortum, Danfoss czy Tieto. – To firmy, które mają duży wpływ na lokalną gospodarkę i wciąż dynamicznie się rozwijają. Co z kolei wiąże się z częstymi podróżami, zarówno ich pracowników i klientów. Dodatkowe loty do Kopenhagi umożliwią im swobodniejszą podróż – mówi Dariusz Kuś.  

Wiodące w Europie Północnej skandynawskie linie lotnicze SAS otwierając w maju połączenie do Kopenhagi zapoczątkowało wielkie poszerzanie oferty dla biznesu. Wrocławskie lotnisko, w ciągu zaledwie kilku miesięcy, oprócz lotów do Kopenhagi, zwiększyło liczbę lotów do Warszawy i Frankfurtu nad Menem oraz uruchomiło zupełnie nowe loty do Zurychu i Berlina. Zupełnie nowa, bogatsza siatka połączeń to przygotowanie do wielkiego otwarcia nowego terminalu. Obiekt przyjmie 2 razy więcej podróżnych niż obecnie funkcjonujący terminal i będzie jednocześnie aż 4 razy większy. Dzięki temu obsłuży nawet 36 operacji lotniczych na godzinę, a podróżujący z Wrocławia będą mieli do dyspozycji aż 4 tys. mkw. powierzchni, na której znajdą się lokale gastronomiczne i handlowo-usługowe.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Port Lotniczy Wrocław
http://www.airport.wroclaw.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl