Wybór mieszkania od dewelopera. Jak przebiega?


Wybór mieszkania od dewelopera. Jak przebiega?
2020-03-27
Zakup nowego mieszkania w stanie deweloperskim, które będzie można wykończyć według własnej koncepcji to marzenie wielu Polaków. Z roku na rok w naszym kraju buduje się ponad 100 tys. lokali rocznie, więc teoretycznie wybór jest spory, także lokalnie. Jak sfinalizować zakup mieszkania?

Szukając nowego miejsca do zamieszkania, warto sobie ustalić konkretne kryteria, jak: metraż, liczba pomieszczeń i lokalizacja osiedla. Suma tych wszystkich czynników pozwoli zaoszczędzić czas, a finalnie - spełnić potrzeby mieszkaniowe oraz poczuć prawdziwy komfort, a to w nowym, własnym domu jest przecież najważniejsze. – Zawsze doradzamy klientom, żeby sprawdzili, ile czasu zajmie załatwienie podstawowych spraw, jak zakupy, dojazd do pracy, odebranie pociechy ze szkoły lub przedszkola i powrót do domu. To pierwszy krok, bardzo istotny, ale najważniejsza kwestia to sprawdzenie zdolności kredytowej, o ile myślimy o zakupie własnego M na kredyt – opisuje Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner, realizującej osiedle Śródka OdNowa 2. Deweloper współpracuje z firmą Open Direct, co oznacza, że do dyspozycji klientów jest ekspert finansowy, pomagający przejść „krok po kroku” przez tzw. procedurę kredytową. - Pierwszą informację zwrotną klient otrzymuje już podczas spotkania z naszym ekspertem w biurze przy ulicy Nadolnik 8, wystarczy podać, przynajmniej szacunkowe, dane dotyczące dochodów oraz wydatków. Po wyborze docelowego mieszkania w konkretnej cenie, wysyłamy wniosek o decyzję kredytową do kilku banków, by porównać oferty. Odpowiedź to kwestia około 20 dni – informuje Michał Wawrzyniak, przedstawiciel Grupy Partner.

 

Droga do własnego M

W tym samym czasie możemy bez ryzyka zarezerwować mieszkanie i spokojnie czekać na pozytywny sygnał z placówki bankowej. Zgoda na zaciągnięcie kredytu otwiera drogę do podpisania umowy deweloperskiej u notariusza, a następnie załatwienie formalności w banku. W tym przypadku wszystko zależy od dostępnych terminów. – Finalnie czekamy tylko na zakończenie prac budowlanych, odbiór budynku przez odpowiednie służby. Po tych formalnościach klient otrzymuje klucze do domu i może je urządzić według własnego pomysłu. W międzyczasie następuje też u notariusza przeniesienie własności mieszkania na nabywcę – opisuje nasz rozmówca. - Całość wszystkich formalności można zamknąć sprawnie i bezstresowo. Warto w tej kwestii zaufać specjalistom z biura sprzedaży – podsumowuje Michał Wawrzyniak.

 

Wybierz wcześniej i ze spokojem

Co w kwestii zakupu mieszkania może zająć najwięcej czasu? Sam wybór. – Jako firma realizująca osiedle Śródka OdNowa 2 przy ulicy Bernata w Poznaniu, polecamy przede wszystkim ustawne mieszkania do 45 m kw. Proponujemy aż 38 takich lokali, ale ten nieduży metraż cieszy się największą popularnością – to trend, jaki zauważyliśmy w szerszej perspektywie, na całym rynku nowych mieszkań, także w Poznaniu. Dlatego warto podjąć decyzję sprawnie i tylko czekać na własne M – doradza nasz rozmówca. Zakończenie budowy Śródka OdNowa 2 jest planowane na I kwartał 2021. – W podobnym terminie realizacji, w wielu inwestycjach na rynku nie ma już najbardziej poszukiwanych powierzchni, a to oznacza, że pozytywnie się wyróżniamy. U nas mieszkania są dostępne, ponieważ nasz projekt to zupełnie nowa propozycja, niedawno wprowadzona do sprzedaży – zauważa przedstawiciel Grupy Partner.

 

 

 

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kafito1

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl