Zakupy Grupowe na Świecie w Polsce i Warszawie


Zakupy Grupowe na Świecie w Polsce i Warszawie
2011-06-13
Nabywanie grupowych kuponów promocyjnych cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Fenomen wydaje się być tak duży, że nawet największe korporacje jak Google czy Facebook postanowiły zaznaczyć swoją obecność na tym rynku.

Czym są zakupy grupowe?

Zakupy grupowe to możliwość nabywania zniżkowych kuponów na usługi przez internet. Cechują się wysokimi poziomami rabatów od 50% do nawet 90%. Nabywca decyduje się na zakup najczęściej warunkowo - kupony są sprzedawane, jeśli znajdzie się odpowiednia ilość osób zdeklarowanych na zakup. Pierwsze portale oferujące tego typu usługi powstały na początku 2008 roku w Stanach Zjednoczonych. Domeną zakupów grupowych jest oferowanie preferencyjnych kuponów głownie na usługi - restauracyjne, hotelowe czy kosmetyczne.

Zakupy grupowe w Polsce.

Na polski rynek pomysł zakupów w grupie został zaszczepiony rok temu. Pierwszym portalem, który zaznaczył swoją dominację na rynku był grouper.pl, który to zdecydował się na największą w historii polskiego Internetu promocję w reklamę typu AdWords. Bardzo szybko zaczęły powstawać portale o zbliżonym charakterze biznesowym. Przykładem może być mydeal.pl, który to właśnie obchodzi pierwszy rok istnienia lub obecnie wchodzący na rynek citydeal.pl należący do grupy Allegro. W sytuacji ogólnego nasycenia rynku nisze starają znaleźć się portale oferujące tylko konkretne usługi lub też działające tylko na poziomie konkretnych miast.

Przykładem portalu działającego dla określonej lokalizacji może być warsawDeal.pl - oferujący kupony rabatowe tylko na terenie Warszawy. Możemy w nim znaleźć oferty dla restauracji w Warszawie, klubów, pubów, pizzerii jak również kupony na usługi kosmetyczne czy związane z działalnością sportową. Przykładowa oferta z portalu na usługe Hotelową, której wartość promocji osiągneła 51%, pozwalająca zaoszczędzić nabywcy ponad 300PLN.

Przyszłość zakupów.

Szacuje się, że zarówno polski jak i światowy rynek zakupów będzie przeżywał duży rozkwit na przestrzeni najbliższych lat, co potwierdza zainteresowanie większości firm związanych z działalnością w Internecie. Według ostrożnych szacunków może stać się już niedługo najbardziej dochodową gałęzią e-commerce.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Zakupy grupowe w Warszawie
http://warsawdeal.pl

Wasze komentarze (2):

  • avatar
    Warszawskie zakupy , 2011-06-14 16:59:34

    @Michal850 Dziękuje za komentarz.
    Faktycznie zdobycie klientów tutaj, (jak w każdym innym przedsięwzięciu biznesowym) jest największym wyzwaniem. Mamy nadzieje na pozyskanie ich dzięki wystawianiu ofert konkurencyjnych wobec portalów groupon czy mydeal, a także na lepszą możliwość selekcji usługodawców (ze względu na ograniczony obszar działania)

  • avatar
    Michal850 , 2011-06-14 15:46:53

    Zastanawiam się czy jest sens tworzenia portali zajmujacych sie tylko sprzedażą ofert w danym mieście. To raczej będzie tylko garazowy biznes, co nie oznacza, że mało dochodowy, bo pewnie koszty zarządzania będą minimalne, a szef będzie sie mógł zajmować zarzadzaniem, zdobywaniem ofert i marketingiem. Cały model biznesowy jest kopia tego co robi groupon czy fastdeal, fastdeal to może nie bo działa nieco inaczej - ma swój system live shopping, co jest chyba najwygodniejszym rozwiazaniem na rynku. Takie małe portaliki jak wymieniony warsawdeal.pl także będa musialy zdobyć odpowiednia ilośc klientów, co wcale nie będzie latwe, bo będą to musiały byc wyselekcjonowane osoby z Warszawy.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl