ZBUDUJ DOM Z LAFARGE


ZBUDUJ DOM Z LAFARGE
2012-05-31
Cement to kluczowy materiał budowlany. Wykonane na jego bazie betony, tynki, fundamenty czy zaprawy murarskie znajdują zastosowanie w każdej części budynku. Lafarge, na przykładzie domu modelowego, prezentuje jak dobrać właściwy cement do wykonywanych prac.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz aby ułatwić im poruszanie się w świecie cementów, Lafarge stworzył modelowy dom, wybudowany z użyciem swoich certyfikowanych produktów. Wszystkie workowane cementy Lafarge, to produkty o szerokim i uzupełniającym się zastosowaniu na placu budowy. Dla ułatwienia posiadają nazwy handlowe, które upraszczają ich dobór do odpowiednich zastosowań. Warto pamiętać, że tylko dzięki właściwemu doborowi cementu możemy mieć pewność, że budowany dom przetrwa lata. Jak optymalnie dobrać cement do wykonywanych prac? Szukając odpowiedniego produktu często gubimy się w zawiłych opisach i przeznaczeniu oferowanych na rynku produktów.

Zastosowanie cementów Lafarge
Warto pamiętać, aby kupować cement zawsze zgodnie z jego przewidywanym zastosowaniem. Niewłaściwy dobór cementu grozi obniżeniem trwałości konstrukcji, powstaniem usterek estetycznych np. przebarwień lub „raków”, ponadto może podwyższać koszty budowy.

Wybierz swój cement
 
Popularny, cement powszechnego zastosowania
To cement pucolanowy klasy 32,5 z dodatkiem popiołu lotnego krzemionkowego (V) o oznaczeniu CEM IV/B (V) 32,5 R – LH/HSR. Produkt charakteryzuje się bardzo szerokimi możliwościami aplikacyjnymi. Dzięki podwyższonej urabialności, właściwościom poprawiającym szczelność betonu oraz ułatwiającym pompowalność mieszanki betonowej cement doskonale nadaje się do wytwarzania posadzek i jastrychów oraz stabilizacji gruntu i podbudowy pod kostkę. Ponadto, znakomicie sprawdza się przy wytwarzaniu betonu zwykłego, przygotowywaniu zapraw murarskich i tynkarskich. Dzięki swoim szczególnym właściwościom może być stosowany do budowy obiektów narażonych na działanie środowisk agresywnych chemicznie, w tym obiektów rolniczych i fundamentów.
 
Standard, cement uniwersalny
To cement uniwersalny klasy 32,5 o podwyższonej urabialności i przyczepności do podłoża, doskonały do prac ogólnobudowlanych. Produkt ten doskonale nadaje się do większości prac budowlanych, w tym wytwarzania betonu zwykłego, przygotowywania typowych zapraw murarskich i tynkarskich czy stabilizacji gruntu i podbudowy konstrukcji nośnych z chudego betonu. Cement Standard zapewnia optymalny czas zachowania właściwości roboczych mieszanki, w tym znakomitej plastyczności i urabialności, która ogranicza straty materiałowe. Standard ogranicza konieczność dodawania wapna hydratyzowanego.
 
Ekspert, cement do betonu
To cement portlandzki wieloskładnikowy o podwyższonej klasie wytrzymałości 42,5 MPa – stosowany wszędzie tam, gdzie musimy uzyskać wytrzymałe betony w bardzo krótkim czasie i jednocześnie zależy nam na ich wysokiej trwałości. Dzięki wysokiej wytrzymałości wczesnej oraz końcowej produkt ten idealnie sprawdza się do przygotowania betonów wysokich klas od C16/20 do C35/45. Jego właściwości pozwalają na przyspieszenie tempa prac budowlanych. Dzięki odpowiednio dobranej kompozycji składników mineralnych użycie cementu Ekspert zmniejsza ryzyko pojawienia się rys skurczowych, pustek i raków czy wykwitów na gotowych elementach.
 
Lepo, cement do zapraw
To innowacyjny cement murarski nie wymagający dodatku wapna ani plastyfikatorów. Produkt został opracowany z myślą o zaprawach murarskich i tynkarskich, doskonale nadaje się również do prac wykończeniowych np. wyrównywania podłoża pod posadzkę czy innych drobnych remontów. Cement charakteryzuje się dobrą przyczepnością do podłoża oraz wysoką urabialnością, dzięki czemu przyspiesza tempo budowy, zmniejsza koszty wykonawcze oraz straty materiałowe powstające w trakcie prac murarsko-tynkarskich.
 
Specjal, cement do betonów wysokich klas
To cement portlandzki CEM I 42,5 R o wysokiej wytrzymałości wczesnej i końcowej, przeznaczony głównie do środowisk narażonych na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych. Jego głównymi składnikami są klinkier portlandzki i regulator czasu wiązania. Dzięki zastosowaniu cementu Specjal możliwe jest uzyskanie trwałych i wytrzymałych zapraw oraz betonów na fundamenty, posadzki, elementy prefabrykowane, a także elementy konstrukcji narażone na działanie czynników atmosferycznych.
Na opakowaniach wszystkich produktów podane są przykładowe receptury ułatwiające samodzielne wykonanie mieszanek betonowych i zapraw.
 
Szczegółowe informacje o cementach Lafarge można znaleźć na stronie internetowej producenta www.lafarge.pl oraz pod numerem bezpłatnej infolinii 800 23 63 68.
 
Wybieraj cementy oznaczone znakiem „Pewny Cement”
Znak Pewny Cement przyznawany jest przez Stowarzyszenie Producentów Cementu. Aby otrzymać taki certyfikat, producent musi spełnić najwyższe wymagania normowe i techniczne na etapie produkcji, konfekcjonowania oraz dystrybucji. Cement oznakowany logotypem Pewny Cement zapewnia klientom bezpieczeństwo i gwarancję nabycia produktów o najwyższej jakości. Celem akcji stowarzyszenia jest ochrona konsumenta przed wyrobami, które nie spełniają wymagań normowych, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i trwałość konstrukcji.
 
Informacje o Lafarge
Lafarge to światowy lider w produkcji materiałów budowlanych, zajmujący czołowe pozycje we wszystkich branżach swojej działalności: w produkcji cementu, kruszyw i betonu. Grupa Lafarge zatrudnia na świecie 68.000 pracowników w 64 krajach. W 2011 roku odnotowała sprzedaż na poziomie 15,3 mld euro. W uznaniu dla strategii spółki i jej aktywności na rzecz ochrony środowiska, międzynarodowa organizacja pozarządowa "Carbon Disclosure Project" już po raz drugi umieściła Lafarge wśród 10 najlepszych firm światowych, działających przeciwko globalnemu ociepleniu. Innowacyjność jest jednym z priorytetów firmy, która aktywnie wspiera zrównoważone budownictwo i architektoniczną kreatywność. W Polsce Lafarge prowadzi działalność od 1995 roku.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GlobalBrand

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl