10 lutego 2024 Otwarty turniej szachowy w CH Focus


2024-02-05
10 lutego 2024 Otwarty turniej szachowy w CH Focus

Co powiesz na partyjkę szachów? CH Focus zaprasza miłośników królewskiej gry na szachowy pojedynek! Już w najbliższą sobotę 10 lutego w bydgoskim centrum handlowym odbędzie się turniej rangi Otwartych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w szachach błyskawicznych indywidualnych i drużynowych. W rozgrywkach mogą wziąć udział zarówno doświadczeni gracze, jak i  amatorzy w różnych kategoriach wiekowych. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i rzeczowe!

 

Już za kilka dni bydgoskie centrum handlowe ponownie zamieni się w scenę dla szachistów. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku CH Focus we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Szachowym organizuje turnieje: Drużynowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Błyskawicznych oraz Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w  Szachach Błyskawicznych. Zawody będą toczyć się w duchu sportowej rywalizacji, wykorzystując system szwajcarski na 11 rund (indywidualne) i 9 rund (drużynowe). Tempo gry, ustalone na poziomie 3’+2” na gracza (w obydwu turniejach), zapewni dynamiczne i ekscytujące pojedynki.

 

Dla najlepszych zawodników przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. Zwycięzcy Mistrzostw Indywidualnych i Drużynowych otrzymają także pamiątkowe puchary.

 

Do udziału w Otwartych Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w  Szachach Błyskawicznych mogą zgłosić się wszyscy zainteresowani. Turniej ma formułę otwartą. W  rozgrywkach indywidualnych wezmą udział zarówno licencjonowani zawodnicy, jak i amatorzy. Wpisowe do  turnieju indywidualnego wynosi 30 zł dla osób dorosłych i 25 zł dla juniorów (rocznik 2006 i młodsi). Dla  najlepszych zawodników przewidziano nagrody pieniężne: za miejsca I - X, dla kobiet za miejsca I - III oraz dla amatorów za miejsca I -III. Rundy odbędą się 10 lutego br. w  godzinach 10.00-13.00. Na 10 minut przed rozpoczęciem turnieju przewidziana jest odprawa techniczna dla uczestników. Zapisy przyjmowane są poprzez stronę: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5078979891953664.

 

W Drużynowych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Błyskawicznych mogą wziąć udział zawodnicy zrzeszeni w klubach szachowych działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Turniej będzie odbywać się w sobotę 10 lutego br. w godzinach 15.00-17.30. Również 10 minut przed rozpoczęciem pierwszej rundy przewidziana jest odprawa techniczna dla uczestników. Dla najlepszych zespołów w rozgrywkach drużynowych także przewidziano nagrody pieniężne: za miejsca I-III, dla kobiecej drużyny za I miejsce. Do turnieju można zgłaszać się poprzez stronę internetową: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2024/tdr_300/.

 

Zapisy do udziału w mistrzostwach przyjmowane są do 8 lutego do godziny 20.00.

Więcej szczegółów na stronie: https://focusbydgoszcz.pl. 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MonikaG.

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl