9 najważniejszych wydarzeń w Emilii Romanii w 2024 roku


2024-02-08
W 2024 roku Emilia Romania ma bardzo wiele do zaoferowania turystom. To miejsce, które zachwyca nie tylko malowniczymi krajobrazami i piaszczystymi plażami, ale również kulturą, sztuką, i sięgającą wieków tradycją kulinarną.

 

Region Emilia Romania to nieodkryta perła wśród włoskich destynacji turystycznych, znana tylko częściowo. Podróżujący wybierając się na swoją "pierwszą włoską wyprawę", zazwyczaj trafiają do głównych miast turystycznych takich jak Rzym, Florencja czy Wenecja. Nie zawsze wiedząc, że pomiędzy Florencją a Wenecją, przejeżdżają przez Bolonię, centrum północno-środkowych Włoch. Emilia Romania to miejsce, gdzie historia, sztuka, kultura i kuchnia tworzą wyjątkową mieszankę. Bogactwo krajobrazu od Apeninów po urodzajne równiny, dodaje uroku temu regionowi czyniąc go fascynującym miejscem do zwiedzania. Nic dziwnego, że redakcja National Geographic Traveller umieściła Emilię Romanię na trzecim miejscu na liście top miejsc, których nie można przegapić w 2024 roku!

 

Nowości i atrakcje, które czekają na turystów w 2024 roku:

 

·       Nowe bezpośrednie loty z Warszawy i Krakowa do Rimini.

·       Motor Valley Fest w Modenie: 02-05 maja.

·       Zwiedzanie Modeny śladami słynnego Enzo Ferrari.

·       Zawody kolarskie Tour de France: 29 czerwca - po raz pierwszy odbędą się we Włoszech, w tym w regionie Emilia Romania.

·       Otwarcie nowego muzeum Lorda Byrona w Rawennie wiosną 2024 roku.

·       Odnowione kino Modernissimo w Bolonii.

·       Nowa 19. edycja historycznego festiwalu Notte Rosa: 05-07 lipca.

·       Rowerowe i piesze wędrówki „Szlakiem Księstw Sentiero dei Ducati ".

·       Zamki w Parmie i Piacenzie.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Julian_20345

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl