Blachy Pruszyński na Targach BUDMA 2022 z dwoma medalami.


Blachy Pruszyński na Targach BUDMA 2022 z dwoma medalami.
2022-02-08
Skomplikowana sytuacja epidemiologiczna doprowadziła niestety do odwołania wielu wydarzeń – takich jak szkolenia, pikniki czy targi. Tak też się stało w przypadku zeszłorocznych targów poznańskich BUDMA. Dwa lata przerwy były czasem niepewnym, ale też owocnym w nowe rozwiązania budowlane.

Teraz, gdy odbywają się w końcu targi, mamy okazję zaprezentować rynny NIAGARA w nowej odsłonie. Zostały wyróżnione Złotym Medalem BUDMA 2022. Ten stosunkowo nowy produkt to połączenie precyzji z elegancją. Trendy w budownictwie już od pewnego czasu skupiają się na nowoczesnych, prostych konstrukcjach. Modny i często okazuje się, że konieczny styl minimalistyczny przemawia do coraz większej grupy inwestorów. System Pruszyński z Grupy Pruszyński dopasował swoją ofertę do oczekiwań klientów, dzięki czemu nowoczesny kształt rynien tworzy doskonałe dopełnienie modernistycznych budynków. Stworzony został z myślą o estetyce, funkcjonalności, ale przede wszystkim wytrzymałości. To co wyróżnia kwadratowe rynny NIAGARA to jeden, uniwersalny rodzaj maskownicy. Znajdzie ona zastosowanie zarówno przy rynnie zamontowanej na gzymsie, jak i na dachu z podbitką. Niezależnie od sposobu montażu, jest idealnie dopasowana do prezentowanego systemu rynnowego. Złączka jest specyficznie mocowana po umiejscowieniu rynien na hakach. Dzięki temu unikamy niewygodnego manewrowania długą rynną – znacznie prościej jest dopasować niedużą złączkę. W ofercie dostępnych jest kilka rodzajów haków. Wyróżniają się one często spinką od spodu tego elementu, która służy do sprawnego i pewnego montażu maskownicy. Kwadratowy system odwadniania NIAGARA  może być montowany w czterech systemach: okapowym, bezokapowym, gzymsowym i ukrytym. Kwadratowy system rynnowy NIAGARA to stalowe elementy pokryte zabezpieczającą powłoką poliuretanową. Występuje w dwóch kolorach: czarny (RAL 9005) i antracyt (RAL 7016).

Drugim uhonorowanym wyrobem firmy Blachy Pruszyński jest kurtyna dymowa T35KD, która jest tak naprawdę blachą trapezową ze specjalną funkcją zabezpieczającą. Takie przesłony mają za zadanie kontrolować rozprzestrzeniający się pożar w obrębie obiektu budowlanego poprzez tworzenie bariery, która gromadzi dym i gazy o temperaturze przekraczającej 600°C. Takie elementy sprawdzają się w pomieszczeniach o dużej powierzchni takich jak hale przemysłowe, magazynowe, centra handlowe itp. Jest to stały element systemu oddymiania grawitacyjnego. Blachy są produkowane ze stali S250GD o grubości 0,6 mm, powlekane obustronnie powłoką organiczną poliestrową (SP) o maksymalnej grubości 35 µm. Wysokość takiej kurtyny sięga 300 cm.

PODSTAWOWE PARAMETRY

Podstawowe parametry kurtyn dymowych T35KD zgodnie z PN EN 12101-1

Typ kurtyny - SSB

Odporność ogniowa - DHA138

Maksymalna przepuszczalność kurtyny – 25m3/hm2

Maksymalna wielkość szczeliny - 20mm


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

IMPULSE

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl