Co składa się na koszt naprawy suwnic?


Co składa się na koszt naprawy suwnic?
2020-04-18
Koszt, jaki można ponieść za naprawę suwnicy, obejmuje nie tylko zapłatę za części zamienne i pracę specjalisty – dotyczy on także przestoju i związanej z tym utraty wydajności. Istnieje kilka aspektów, które w głównej mierze wpływają na cenę renowacji suwnicy.

Warto o nich wiedzieć, by określić odpowiedni budżet na konserwację maszyny, dzięki której możliwe jest uniknięcie poważnych problemów.

 

Czas użytkowania suwnicy

Pierwszym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę przy szacowaniu kosztów naprawy suwnic, jest wiek urządzeń oraz stopień ich eksploatacji. Najczęściej trzeba wydać o wiele więcej na naprawę starych dźwigów w porównaniu do ich nowszych odpowiedników. Wynika to głównie z faktu, że stare wciągniki wykorzystują elementy, które nie są już tworzone przez renomowane marki, co wymaga inżynierii wstecznej w celu znalezienia odpowiednich części. To z kolei przekłada się na większe koszty, jak również czas, który jest potrzeby do całkowitej naprawy sprzętu. Dodatkowo nowoczesne suwnice często objęte są gwarancjami i programami ochrony, które oferowane są bezpośrednio przez producentów.

 

Utracone zyski

Koszt, jaki poniesie się na konserwację i naprawę aktywnej maszyny, to niekiedy tylko niewielki odsetek całej kwoty. Straty będą dotyczyć również skróconego czasu produkcji, a tym samym mniejszych przychodów i obniżonej wydajności. Do tego należy także doliczyć koszt zapłaty dla pracowników, którzy w momencie dezaktywacji sprzętu nie mogą działać w pełni skutecznie. Sukces naprawy zależy więc od zdolności do zarządzania harmonogramem konserwacji w celu minimalizowania przestojów. W wielu zakładach przemysłowych karda zarządzająca zleca naprawy dźwigów w weekendy, aby zachować ciągłość działalności. W takiej sytuacji należy się liczyć z tym, że trzeba będzie zapłacić więcej za prace naprawcze, które wykonuje się w dniach wolnych od pracy.

 

Obowiązkowa konserwacja

Niektóre naprawy stają się obowiązkowe po pewnym okresie użytkowania suwnic. Można jednak zapobiec awariom, utrzymując plan konserwacji zapobiegawczej. Regularne kontrole pomogą uniknąć sytuacji kryzysowych, które później przełożyłby się na kosztowne problemy. Wymiana uszkodzonych elementów suwnic wymaga dużych nakładów pieniężnych, a rutynowe inspekcje pozwalają na wykrycie mankamentów, które nie są widoczne podczas codziennego użytkowania maszyny. Jednak niekiedy bardziej opłacalne jest inwestowanie w nowy sprzęt niż wydawanie równej kwoty na zakup części zamiennych do urządzenia, które prawie zakończyło swój cykl życia.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl