Cztery smaczne sposoby na jesienne chłody


Cztery smaczne sposoby na jesienne chłody
2016-12-02
Odpowiednio przygotowane i doprawione potrawy nie tylko zaspokajają głód, ale także rozgrzewają. Sok, zupa i ciasto z przyprawami korzennymi to idealne propozycje dla zmarzluchów. Z kolei m.in. dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu powstały samopodgrzewające się dania.

Nie bez przyczyny jesienią chętnie sięgamy po rozgrzewające przyprawy korzenne. Wraz ze spadkiem temperatury wzrasta także popularność zup, zwłaszcza kremów. Laureaci Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” dzielą się pomysłami na pyszne, a jednocześnie rozgrzewające specjały. Dzięki nim jesienne chłody nie będą straszne ani zmarzluchom-domatorom, ani fanom aktywnego wypoczynku w barwnych okolicznościach złotej polskiej jesieni.

I. Rozgrzewająca zupa z pieczonej dyni
W chłodny, jesienny dzień nie ma nic lepszego, niż talerz rozgrzewającej zupy - przekonują przedstawiciele firmy SERTOP. Producent znanych kolejnym pokoleniom konsumentów serków topionych może pochwalić się zdobyciem trzech znaków jakości „Doceń polskie” oraz tytułów TOP PRODUKT za swoje wyroby. O uniwersalnym zastosowaniu produktów tyskiej firmy można przekonać się odwiedzając blog kulinarny www.serkiwkuchi.pl. Jednym z dostępnych tam przepisów jest pomysł na mocno kremową zupę dyniową.

Składniki na 2 porcje:
- 150 ml pieczonej dyni makaronowej
- 1l bulionu (ew. przyprawa do rosołu, kostki bulionowe etc.)
- 1/3 dużego pora
- 1 duża cebula
- 100g serka topionego Edam SERTOP (TOP PRODUKT programu „Doceń polskie”)
- 1-2 łyżki świeżego tymianku
- sól, pieprz do smaku
- 1 łyżka masła
- natka pietruszki do dekoracji


Przygotowanie:
Dynię makaronową kroimy na dwie części i pieczemy w temp. 200 stopni przez ok. 1h. Po upieczeniu wydrążamy gąbczastą część wraz z pestkami, a także miąższ, z którego odmierzamy 150 ml. Cebulę obieramy i kroimy ją w talarki, podobnie postępujemy z porem. Następnie podsmażamy warzywa na małym ogniu aż będą miękkie. Dodajemy bulion, dynię i gotujemy pod przykryciem ok. 10 minut, a pod koniec gotowania dodajemy pokrojony serek. Blendujemy całość, po czym doprawiamy solą, pieprzem oraz tymiankiem. Dekorujemy natką pietruszki.

Rady firmy SERTOP:
- Niewykorzystaną część wydrążonej dyni można wykorzystać do ciasta dyniowego lub przełożyć do słoików i zapasteryzować.- Umyte pestki można wysuszyć i prażyć 10 min. na suchej patelni. Można je wykorzystać jako dodatek do dań obiadowych, sałatek lub jako samodzielną przekąskę.

II. Szarlotka w butelce
Kardamon, imbir, cynamon i goździki można dodać nie tylko to kawy. Korzenne przyprawy sprawdzą się także w towarzystwie soku jabłkowego. Taki rozgrzewający napój można przygotować w domowym zaciszu lub sięgnąć po gotowy produkt z oferty firmy Wiatrowy Sad. Jego bazą jest Sok jabłkowy z Kałęczewa, jeden z dwóch produktów tłoczni z Kałęczewa, które zostały nagrodzone przez Lożę Ekspertów programu „Doceń polskie” znakiem jakości i tytułem TOP PRODUKT. Dobrze przyprawiony sok świetnie smakuje podawany na ciepło.

III. Czekoladowo-korzenne ciasto z pomarańczami i octem jabłkowym
 Przepisem na domowy wypiek o oryginalnym smaku dzieli się firma OCTIM. Producent nagrodzonego certyfikatem „Doceń polskie” i tytułem TOP PRODUKT Octu jabłkowego przypomina, że wyrób ten nie zawiera substancji konserwujących, posiada natomiast makro- i mikroelementy (takie jak: potas, żelazo i magnez) oraz witaminy.

Składniki:
- 2,5 szklanki mąki pszennej
- 0,5 szklanki mąki kukurydzianej
- 1 szklanka cukru
- 3 czubate łyżki kakao
- 2 łyżeczki sody oczyszczonej
- 1 łyżeczka soli
- 2 szklanki gorącej wody
- 1/2 łyżeczki mielonego cynamonu
- 1/2 łyżeczki mielonego kardamonu
- 1/2 łyżeczki przyprawy do piernika 
- 3/4 szklanki oleju rzepakowego 
- 2 łyżki octu jabłkowego 6% OCTIM (TOP PRODUKT programu „Doceń polskie”, nagrodzony dwukrotnie przez jury)
- 2 świeże pomarańcze 

Przygotowanie:
Do miski przesiewamy mąkę, kakao, sodę, cynamon i kardamon. Następnie dodajemy sól i cukier, mieszamy wszystkie składniki. Następnie dolewamy powoli olej, ocet jabłkowy i wodę. Wszystko dokładnie mieszamy, po czym przekładamy do tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia (bądź wysmarowanej masłem i obsypanej bułką tartą). Na wierzchu układamy plastry lekko podsuszonej  pomarańczy. Pieczemy 45 minut w temp. 180 stopni.

IV. Sycące danie na ciepło w górach i za miastem
Smaczny, pełnowartościowy i wygodny do transportowania oraz spożycia na ciepło - gotowych dań posiadających te cechy poszukują nie tylko miłośnicy survivalu, lecz także amatorzy pieszych wędrówek, czy osoby pracujące stale na zewnątrz, również w trudnych warunkach pogodowych.Oferta dań gotowych jest bardzo różnorodna, obejmuje zupy, dania mięsne i wegetariańskie oraz desery. Większość z nich wymaga jednak podgrzania lub dodania wody. Nie wszędzie jednak istnieje możliwość rozpalenia ogniska, nie zawsze mamy także dostęp do (ciężkiej i niewygodnej w transporcie) butli gazowej, czy innych akcesoriów do przygotowania jedzenia. Naprzeciw potrzebom osób pragnących zjeść ciepły i sycący posiłek wychodzi firma Premium Distribution Sp. z o.o., oferująca dania C-BORG Food, pełnowartościowe posiłki w samopodgrzewających się puszkach, gotowe w kilka minut. - Reakcja, która zachodzi wewnątrz opakowania, pozwala na szybkie i bezpieczne podgrzanie jedzenia bez użycia wody, ognia, prądu, czy gazu. Oznacza to, że niezależnie od warunków w jakich się znajdujemy - w górach, na szlaku, w lesie, czy podczas podróży samochodem, możemy zjeść gorący, pełnowartościowy posiłek. Puszka, która sama podgrzewa jedzenie sprawdza się doskonale wszędzie tam, gdzie istotny jest czas oraz łatwość przygotowania pożywienia - przekonują reprezentanci firmy.
C-BORG Food to duże kawałki starannie wyselekcjonowanego, 100-procentowo polskiego mięsa z kaszą lub ryżem i warzywami. Każdy ze smaków został przygotowany w oparciu o tradycyjne receptury. Samopodgrzewające się dania C-BORG Food to pierwszeństwo dla naturalnych składników, poddanych procesowi pasteryzacji i stanowiących zdrowy, pełnowartościowy posiłek. C-BORG Food nie zawiera konserwantów, ani sztucznych dodatków - dlatego jego smakiem może się cieszyć cała rodzina - zapewniają przedstawiciele firmy Premium Distribution Sp. z o.o. Dwa dania C-BORG Food (gulasz wołowy z kaszą i kurczak z warzywami w ryżu) zyskały uznanie Loży Ekspertów programu „Doceń polskie”. Godłami promocyjnymi i tytułami TOP PRODUKT uhonorowano także trzy inne produkty Premium Distribution Sp. z o.o., m.in. wodę mineralną Jaworowy Zdrój.

* * *

Autor: Anna Koza/Adventure Media

* * *

Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”
www.docenpolskie.pl
www.blog.docenpolskie.pl 

Celem programu „Doceń polskie” jest promocja wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku. Ich selekcją, oceną i przyznaniem certyfikatu „Doceń polskie” zajmują się specjaliści zawodowo związani z żywnością i technologią żywienia, którzy tworzą Lożę Ekspertów. Zasiadają w niej m.in. członkowie Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Twórca programu „Doceń polskie” jest  także organizatorem projektu BlogerChef (blogerchef.pl) – innowacyjnego przedsięwzięcia skierowanego do blogerów kulinarnych. 

* * *
KONTAKT:
Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”
www.docenpolskie.pl

Kontakt dla mediów:
Anna Koza
anna.koza@adventure.media.pl
Adventure Media s. c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl