Czym są dni płodne?


Czym są dni płodne?
2012-09-03
Kobiety na podstawie swojego rodzaju kalendarzyka mogą określić dni płodne, czyli dni oraz termin największej płodności. Wówczas kobieta ma największą szansę na zajście w ciążę. Nie stosuje się antykoncepcji wtedy, gdy kobieta i mężczyzna chcą mieć dzieci.

Dni płodne to pewna szansa dla obojga przyszłych rodziców. Owszem, nie tylko w dni płodne kobieta może zajść w ciążę.

Warto jednak pamiętać, że w tym czasie jest największa szansa. Dziwne zrządzenie losu powoduje, że pary, które nie chcą mieć dzieci zachodzą w ciążę nawet poza dniami płodnymi, a małżeństwa, które od wielu lat starają się o dziecko nadal borykają się z wyliczaniem dni płodnych. Warto podejść do całego zagadnienia w inny sposób. Okazuje się, że nie zawsze problem leży po stronie kobiet. Jeżeli dni płodne, które przychodzą raz w miesiącu i to najczęściej kilka dni po zakończonym cyklu menstruacyjnym nie przynoszą rezultatów - problem może polegać na spermie, czyli na nasieniu mężczyzny. Badania w klinikach płodności na pewno rozwiążą wszelkie niedomówienia. Spermę bada się pod względem ilości plemników. Jeżeli ta ilość jest za mała - szansa na zapłodnienie jest niewielka. Oczywiście, dni płodne to najlepszy okres, kiedy to kobieta może zajść w ciążę. Gdy jednak sperma jest niewystarczająca - wówczas nie ma szans, aby doszło do zapłodnienia. Szanse mogą być niewielkie, a to sprawia, że nie każda para ma dzieci. Problem może polegać także na kobiecych narządach. Problemy i komplikacje mogą pojawić się niespodziewanie i nawet dni płodne niczego nie dadzą.

Często problemy z kobiecymi narządami rozrodczymi pojawiają się po przeprowadzeniu aborcji. Nadmierne wyłyżeczkowanie powoduje, że organ podtrzymujący płód po prostu nie funkcjonuje. Kobieta może więc zajść w ciążę, ale po kilku dniach płód już nie żyje. To oznacza, że dni płodnie mimo swoich preferencji i cech nie zdają egzaminu. Jeżeli pary starają się o dziecko przez kilka lat i nadal nie widać rezultatów - należy udać się do lekarza, który wykona wszelkie badania. Obecna medycyna nie opiera się tylko na naturze ludzkiej i na wyliczaniu dni płodnych. Specjalistyczne technologie zapładniania in vitro mogą przydać się dla ludzi, którzy bardzo chcą mieć dziecko, ale jednak ich narządy nie funkcjonują tak, jak potrzeba. Jeżeli jednak nie chcemy stosować takich technik - adopcja wydaje się najrozsądniejszym wyjściem z kłopotliwej sytuacji.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

artur5236

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~Majka, 2014-04-18 23:21:04

    Ciekawy artykuł. Obliczanie dni płodnych bardzo często może być pomocne.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl