DACHSER Polska z dobrą wiadomością dla krajowych eksporterów - sklepy DIY wciąż otwarte na najważnie


DACHSER Polska z dobrą wiadomością dla krajowych eksporterów - sklepy DIY wciąż otwarte na najważnie
2020-12-11
Sklepy DIY pozostają otwarte w większości europejskich krajów, mimo coraz bardziej restrykcyjnych ograniczeń. Majsterkowicze zrobią zakupy m.in. w Niemczech, Francji, Belgii, Włoszech, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii.




To bardzo ważna wiadomość dla polskich eksporterów z segmentu home improvement, którzy z roku na rok notują wzrosty wysyłanych produktów za granicę. Korzystają oni m.in. ze wsparcia DACHSER DIY-Logistics Polska, który obsługuje polski eksport produktów z segmentu DIY. Operator logistyczny codziennie dostarcza towary do 18 000 marketów dla majsterkowiczów na całym kontynencie.

Polski sektor DIY rośnie z roku na rok, zwiększając eksport produktów do Europy. Najważniejszym odbiorcą polskich producentów i dystrybutorów są sklepy dla majsterkowiczów, które na większości rynków Starego Kontynentu pozostają otwarte podczas drugiej fali pandemii bez ograniczeń asortymentowych lub z wyłączeniem tylko niektórych działów. W pełnym wymiarze ze stacjonarnych sklepów skorzystają majsterkowicze w Niemczech, Holandii, Norwegii, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. W Hiszpanii, na terenie większości kraju sklepy działają normalnie, wyjątki pojawiają się w poszczególnych regionach. W Andaluzji (z wyłączeniem Grenady) placówki pozostają otwarte tylko do 18:00, a w hiszpańskiej wspólnocie autonomicznej Kastylia i León zamknięte pozostają wszystkie sklepy powyżej 2 500 m kw. powierzchni. We Włoszech sklepy dla majsterkowiczów działają bez zakłóceń – poza czerwonymi strefami, gdzie asortyment sklepów DIY jest ograniczony do produktów najpilniejszej potrzeby. Podobnie sytuacja wygląda w Belgii oraz Francji. Po ponad miesięcznym zamknięciu do pracy wróciły także sklepy DIY w Austrii, które jednak nie mogą pracować dłużej niż do godz. 19.00.

Jak zauważa Juliusz Pakuński, kierownik rozwoju biznesu DACHSER DIY-Logistics Polska: „Fakt, że większość sklepów DIY w Europie pozostaje otwarta, to doskonała wiadomość dla polskiego eksportu. Szczególnie cieszy sytuacja w Niemczech, w których rynek DIY jest największy w Europie – w 2019 r. jego wartość wyniosła 39,9 mld euro, co stanowiło 23 proc. całkowitej sprzedaży w Europie. Ostatnie badania niemieckiego Federalnego Urzędu Statystycznego pokazują również, że udział naszego zachodniego sąsiada w całościowym eksporcie Polski wzrósł od stycznia do sierpnia 2020 r. o 0,7 p.p. względem analogicznego okresu rok wcześniej i wyniósł 28,4 proc.”. I dodaje: „Europejskie sieci DIY pozostają otwarte, z czego korzystają także nasi klienci. Ich aktywność pomogła nam osiągnąć w 2020 roku nawet wyższe wolumeny niż w roku ubiegłym, mimo pandemii i początkowych spadków zamówień z sieci DIY.

DACHSER DIY Polska

Oddział DIY-Logistics DACHSER Polska z roku na rok jest odpowiedzialny za obsługę coraz większej liczby przesyłek z segmentu home improvement – tylko w 2019 roku operator odnotował 21 proc. wzrost względem poprzedniego. Firma korzysta z ponad 20-letniego doświadczenia sieci DACHSER w obsłudze rynku DIY. W jej ramach realizowane są dostawy ok. 5 mln przesyłek rocznie do 18 tysięcy europejskich sklepów typu „dom i ogród”. Obecnie, mimo sytuacji pandemicznej, DACHSER DIY-Logistics nie zwalnia tempa, nie tylko utrzymując wolumeny, ale również rozwijając usługę Targo on-site (dostawa pod krawężnik), skierowaną do klienta indywidualnego. Firma dociera z dostawami B2C już niemal do całej Europy, obsługując m.in. krajowych producentów i dystrybutorów z sektora DIY. W ten sposób DACHSER Polska nie tylko zabezpiecza się przed kolejnymi obostrzeniami, ale odpowiada na ciągły rozwój e-commerce, który wywołuje duży wzrost międzynarodowych przesyłek B2C. W rekordowym kwietniu br. wolumen przesyłek B2C był 4-krotnie wyższy niż w analogicznym okresie rok wcześniej.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl