Develia przeprowadza się do City Forum


Develia przeprowadza się do City Forum
2024-02-29
Develia na początku marca br. przenosi swoją siedzibę z Arkad Wrocławskich do kompleksu City Forum przy ulicy Traugutta 45. W budynku City 1 wynajęła około 1400 m kw. Na parterze zostanie także otwarty nowy salon sprzedaży mieszkań o powierzchni 280 m kw.

„Przeprowadzka do nowego biura jest konsekwencją realizowanej przez nas strategii obejmującej dezinwestycje portfela biurowego i handlowego, co dotyczy również dotychczasowej siedziby, czyli Arkad Wrocławskich. Prowadziliśmy poszukiwania nowej przestrzeni dla naszej centrali na terenie Wrocławia. Cieszymy się, że znaleźliśmy ją pod jednym z bardziej atrakcyjnych biurowych adresów w mieście. City Forum to nie tylko wysoki standard, funkcjonalna architektura i atrakcyjna lokalizacja w pobliżu Starego Miasta, ale także dbałość o środowisko naturalne, co potwierdza certyfikat LEED na poziomie Gold - komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

Za aranżację i umeblowanie nowego biura Develii odpowiadają pracownie Robak Piasta Architekci oraz Re:build studio, które w swoich projektach kładą nacisk na cyrkularność i ponowne wykorzystanie sprzętu oraz surowców. Część mebli została przejęta od poprzedniego najemcy i gruntownie odnowiona, a do wykończenia ścian zastosowano wełnę drzewną - naturalny materiał o właściwościach poprawiających akustykę wnętrz.

- Moje motto brzmi: „Najbardziej zrównoważony budynek to taki, który już istnieje". Dlatego też priorytetem było wykorzystanie już dostępnych zasobów i wyposażenia, ewentualnie ich naprawa lub renowacja. W projekcie zastosowaliśmy elementy z materiałów naturalnego pochodzenia, takie jak wełna drzewna i korek, a wiele nowo zakupionych mebli jest wykończonych tekstyliami z włókien z wyłowionych sieci rybackich - mówi architektka Kinga Łukaszyńska z pracowni Re:build.

City Forum to oddany do użytku w 2020 roku nowoczesny kompleks biurowy, oferujący ponad 24 000 m kw. powierzchni biurowej klasy A w dwóch 7-piętrowych budynkach. W otwartej przestrzeni pomiędzy nimi znajduje się atrakcyjnie zagospodarowana zieleń i strefa relaksu, a na parterach działają lokale handlowo-usługowe, w tym kawiarnia, kantyna dla pracowników oraz przedszkole.

W budynkach zastosowano wiele proekologicznych rozwiązań - elastyczny system klimatyzacji i wentylacji z regulacją wilgotności powietrza, redukcję poziomu hałasu, oświetlenie LED sterowane czujnikami DALI oraz urządzenia o niskim zużyciu wody, otwierające się okna, biały dach odbijający w 97% promieniowanie słoneczne i przeciwdziałający efektowi miejskiej wyspy ciepła. Przeszklone elewacje i optymalny dostęp światła dziennego zapewniają komfortowe warunki pracy.

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 52 osiedla, składające się w sumie ze 138 etapów inwestycyjnych - to 20 tys. mieszkań o powierzchni 1 mln m kw. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej.

Kontakt dla mediów:

Mariusz Skowronek, Tauber Promotion

698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl