Drewniane budownictwo modułowe - EKOINBUD podsumowuje rok 10 wielkogabarytowymi inwestycjami


2025-01-13
Grupa EKOINBUD, specjalizująca się w prefabrykowanym budownictwie modułowym, bazującym na drewnie, zakończyła miniony rok oddaniem do użytku 10 ekologicznych obiektów wielkogabarytowych.

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/adf88cecae32aee8e4cfebe3e088ad8220250113081938/b7ad8034c20942dfaaa8d61be2e9192020250113082018/298856?t_exp=1737015578&t_lsid=b6319e46-42c1-4da7-80a1-2855c665d6c3&t_network=email&t_rid=ZW1haWx8Njc0NDJhNjViNjM1NTFjNmY2NmE5ZTIz&t_s=download_link&t_ts=1736756418

 

Grupa EKOINBUD, specjalizująca się w prefabrykowanym budownictwie modułowym, bazującym na drewnie, zakończyła miniony rok oddaniem do użytku 10 ekologicznych obiektów wielkogabarytowych. Wśród realizacji dominowały głównie budynki oświatowe oraz obiekty użyteczności publicznej, w których Ekoinbud jest niekwestionowanym liderem. O sukcesywnym wkraczaniu technologii modułowej do kolejnych sektorów rynku najlepiej świadczy fakt, że na 2025 r. już obecnie zaplanowano realizację kolejnych 20 inwestycji.

 

Wśród obiektów przygotowanych przez EKOINBUD w minionym roku znajdują się liczne placówki żłobkowo-przedszkolne, centra opiekuńczo-mieszkalne oraz biblioteki wykonane z wykorzystaniem technologii prefabrykowanych modułów drewnianych. Inwestycje są zlokalizowane na terenie całego kraju, a ich powierzchnie użytkowe mieszczą się w przedziale od niespełna 500 do ponad 1000 mkw.

 

Preferencje i oczekiwania inwestorów, zarówno samorządowych, jak i prywatnych, w ostatnich latach uległy istotnym zmianom  - mówi Tomasz Balcerowski, prezes zarządu Grupy EKOINBUD. Zmieniająca się rzeczywistość sprawiła, że wieloletni i przez to uciążliwy proces budowy często zniechęca wielu z nich. Współcześni inwestorzy spodziewają się precyzyjnej wyceny i przedstawienia dokładnych wizualizacji już we wstępnej fazie rozmów. Jeżeli dodamy do tego takie aspekty jak szybkość realizacji, innowacyjność, ekologię i energooszczędność, otrzymamy rozwiązanie, które skutecznie odpowiada na aktualne potrzeby rynku i jednocześnie jest źródłem konkurencyjnej przewagi w stosunku do budownictwa tradycyjnego.

 

Wspomniana technologia, bazującą na prefabrykowanych modułach drewnianych, pozwala nie tylko znacząco skrócić proces budowy. Wykazuje ona również właściwości prozdrowotne dla użytkowników budynku. Ponadto, obiekty powstające w tej technologii cechuje wysoka wytrzymałość i sztywność konstrukcji, doskonałe parametry termiczne oraz bardzo wysoka ognioodporność, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku obiektów użyteczności publicznej. Częstym uzupełnieniem inwestycji realizowanych przez EKOINBUD jest implementacja energooszczędnych systemów  - instalacji fotowoltaicznej czy wentylacji z odzyskiem ciepła, które znacznie obniżają koszty eksploatacyjne obiektu.

 

O rosnącej popularności tej technologii najlepiej świadczy fakt podpisania przez EKOINBUD kolejnych 20 zleceń na tego typu obiekty, które zostaną zrealizowane w ciągu najbliższego roku. Co istotne, zakontraktowane obiekty będą dysponowały znacznie większa powierzchnią użytkową, niż miało to miejsce w przypadku dotychczasowych realizacji.

 

Na przestrzeni kilku ostatnich lat wyspecjalizowaliśmy się w budowie wielkogabarytowych, zdrowych i ekologicznych budynków użyteczności publicznej i myślę, że bez zbędnej przesady możemy podkreślić, że staliśmy się liderem w tym segmencie rynku w Polsce – mówi Tomasz Balcerowski. Wynika to głównie z faktu, że obecnie samorządy wykazują coraz większą świadomość ekologiczną i zależy im na tworzeniu nowoczesnych i zdrowych przestrzeni, w których mieszkańcy przebywają na co dzień. Nasze obiekty znakomicie wpisują się więc w tę strategię rozwoju miast. Warto jednak zaznaczyć, że moment największego zainteresowania ekologicznym budownictwem modułowym jest ciągle przed nami. W związku z wejściem w życie nowych przepisów unijnych, od 2028 r. wszystkie nowo powstające budynki będą musiały wykazywać zeroemisyjność – przypuszczamy więc, że prawdziwy rynkowy „boom” nastąpi w drugiej połowie 2027 r.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mateuf8

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl