Green Caffè Nero w Kamienicy Mikulskiego na Nowym Świecie
Green Caffè Nero otworzyło swoją flagową kawiarnię w Warszawie. Lokalizacja jest wyjątkowa – Kamienica Mikulskiego przy ul. Nowy Świat 53 – miejsce o bogatej historii i tradycjach gastronomicznych.
Architekci firmy zadbali więc o nietuzinkowy design, który łączy elementy nawiązujące do okresu powstania budynku z surowym minimalizmem loftu. Również termin otwarcia kawiarni nie jest przypadkowy. Zabytkowa kamienica została spalona w ostatnich dniach Powstania Warszawskiego w 1944 roku.
„Na lokalizację na Nowym Świecie czekaliśmy od 5 lat. Było warto, ponieważ chcieliśmy pozyskać naprawdę wyjątkowe miejsce. I udało się – mamy takie, w którym niegdyś działała kawiarenka oraz które było i nadal jest ważne dla historii miasta. Nasza nowa kawiarnia znajduje się w kamienicy pałacowej wzniesionej w XIX wieku przez Wawrzyńca Mikulskiego. Budynek został zniszczony podczas Powstania Warszawskiego i odbudowany w latach 1949-50. W okresie międzywojennym działały tu różne firmy handlowe i lokale gastronomiczne, w tym kawiarnia Kresy, niezwykle popularna wśród mieszkańców miasta, a zwłaszcza lokalnej bohemy artystycznej, czy cukiernia Napoleonka, a w ostatnich latach sklep Społem. Kamienica Mikulskiego została zaprojektowana przez Fryderyka Alberta Lessela, ojca Józefa Lessela, który z kolei opracował projekt Kamienicy Kestnerów na Krakowskim Przedmieściu. Mieściła się tam jedna z najstarszych warszawskich kawiarni – Telimena, a dziś jest tu jedna z naszych kawiarni” – powiedział Adam Ringer, prezes Green Caffè Nero.
Obok nowej kawiarni Green Caffè Nero na Nowym Świecie nie można przejść obojętnie. Przez duże witryny okienne widać sześć imponujących żyrandoli (każdy ma aż 1,5 metra długości), na ścianach kamień połączony z drewnem orzecha oraz białą marmurową podłogę z czarnymi akcentami. Piękny orzechowy bar został ozdobiony rzeźbami z XVII wieku kupionymi na pchlim targu, a lustra zostały posklejane ze starych luster z różnych zakątków świata. Tak wygląda pierwszy pokój. Przechodząc do drugiego pomieszczenia, goście mogą doświadczyć uczucia jakby nagle znaleźli się w innej rzeczywistości, postindustrialnej, w której dominują cegła, metal oraz intensywne kolory ścian będących tłem dla loftowych mebli z odzysku. Cała kawiarnia jest przestronna – łączna powierzchnia przekracza 200 m2. Jej wystrój nawiązuje nie tylko do historii Kamienicy Mikulskiego, ale także do charakteru samej Warszawy, która łączy w sobie wiele kontrastów.
O Green Caffè Nero
Marka Green Caffè Nero została stworzona przez Gerry’ego Forda – właściciela Caffè Nero i Adama Ringera – założyciela i szefa Green Coffee. Od momentu otwarcia pierwszej kawiarni w 2012 roku, Green Caffè Nero pozostaje wierne misji, która przyświecała jej założycielom: oferowaniu najlepszej kawy i tworzeniu kameralnej, domowej atmosfery, w której kawą można się delektować. Green Caffè Nero posiada 43 kawiarnie w Warszawie, a w planach ma otwieranie 10 lokali rocznie.
www.greencaffenero.pl
Filozofia marki Green Caffè Nero oferuje swoim gościom najwyższej jakości kawę parzoną przez doświadczonych baristów oraz świeże jedzenie przygotowywane codziennie z regionalnych produktów. W naszych kawiarniach staramy się stworzyć miłą atmosferę europejskiego salonu, popularne miejsce spotkań towarzyskich – dostępne i przyjazne. Chcemy, aby nasze lokale były wypełnione gwarem kawiarnianym, a jednocześnie dawały poczucie komfortu, relaksu, ciepła i przytulności. Osiągamy to dzięki naszym pracownikom – otwartym i serdecznym – oraz unikalnej aranżacji wnętrz i oryginalnej muzyce. Wystrój kawiarni jest współtworzony przez polskich artystów i rzemieślników, dlatego każda z nich ma swój indywidualny charakter, który idealnie pasuje do otoczenia.