Huawei szuka młodych talentów ICT - Rusza 7 edycja globalnego projektu Seeds For The Future


2020-10-12
Rozwijanie lokalnych talentów w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz umożliwienie budowania kontaktów międzykulturowych to główne cele projektu Seeds For The Future.

Sztandarowy, globalny program edukacyjny firmy Huawei po raz kolejny jest dostępny także dla studentów z Polski, oferując uczestnikom cykl szkoleń i warsztatów online wypełnionych wiedzą, przygotowany i prowadzony przez światowej klasy ekspertów, a także możliwość zdobycia cennych nagród. Aplikacje do siódmej edycji programu są przyjmowane do 27 października 2020.
 
Technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT) stały się kluczowymi motorami wzrostu dla wielu różnych branż. Jako światowy lider w dostarczaniu usług telekomunikacyjnych, Huawei angażuje się w promowanie rozwoju branży IT w krajach, w których działa, dążąc do zapewnienia długoterminowej równowagi gospodarczej, społecznej i środowiskowej. Mając świadomość, że dostęp do edukacji jest niezbędny do tworzenia możliwości wspierających zrównoważony i sprawiedliwy rozwój, firma działa także na rzecz lokalnych społeczności. Program Seeds For The Future to najważniejszy projekt edukacyjny Huawei, który jest prowadzony od 2008 roku. Współpracując m.in. z lokalnymi władzami i organizacjami edukacyjnymi, wykorzystując innowacje, firma pomaga rozwijać lokalne talenty ICT. 

- Dzięki programowi możemy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie ICT w globalnym środowisku biznesowym, przekazując ją młodym ludziom z różnych krajów i przyczyniając się do globalnego postępu w branży ICT. Staramy się również zbudować pomost między wiedzą zdobytą na zajęciach na uczelni, a umiejętnościami praktycznymi, wymaganymi w branży oraz usprawnić transfer wiedzy – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska.
 
W ramach cyklu szkoleń online uczestnicy będą mogli uzyskać cenną, najnowszą wiedzę z zakresu ICT, trendów w rozwoju sztucznej inteligencji i zastosowań technologii 5G. Udział w projekcie to także niecodzienna okazja do doświadczenia przez uczestników wirtualnej komunikacji międzykulturowej, dzięki międzynarodowemu networkingowi, oraz nawiązania unikalnych kontaktów naukowo-biznesowych. Dla wielu uczestników udział w Seeds For The Future może także stanowić pierwszy krok do kariery w branży IT. Studentom studiów licencjackich program zapewni bogate doświadczenia praktyczne w ramach zajęć z technologii (obejmujące tematykę chmury danych, internetu rzeczy, itp.), zajęć z przywództwa, doświadczeń kulturowych i komunikacji z rówieśnikami na całym świecie.
 
Dzięki nowej formule online tegorocznej edycji, aplikacja do udziału w programie jest otwarta dla wszystkich studentów kierunków związanych z ICT, inżynierią, technologiami i matematyką. Organizatorzy zapraszają do aplikowania także studentów z innych kierunków, zainteresowanych technologiami IT i kulturą Chin, do przyłączenia się, zrozumienia technologii i digitalizacji w kontekście międzydyscyplinarnym. Dziesięciu najlepszych uczestników kursu otrzyma nowoczesny sprzęt, m.in. laptopy, tablety i smartwatche marki Huawei.

- Talent ma kluczowe znaczenie dla wzrostu i rozwoju każdej branży. Szybko rozwijająca się branża ICT znacznie zmieniła modele biznesowe i wymagania klientów. W rezultacie w całym ekosystemie ICT istnieje mnóstwo miejsc pracy dla utalentowanych specjalistów, który potrafią sprostać wyzwaniom związanym z transformacją cyfrową. Wierzę, że dzięki Seeds For The Future wielu młodych, utalentowanych ludzi odkryje swoje możliwości i pasję do tej dziedziny wiedzy, budując podwaliny do swojej przyszłej kariery w obszarze technologii – podsumowuje Ryszard Hordyński.

Chcąc aplikować do projektu należy przygotować CV, potwierdzenie średniej ocen, list motywacyjny w formie pisemnej (400-600 słów) i/lub maksymalnie dwuminutowego video, przedstawiającego kandydata oraz ewentualnie inne, uzupełniające materiały. Zgłoszenia są przyjmowane przez Opiekunów Projektu Seeds For The Future, ustalonych przez władze poszczególnych uczelni, biorących udział w projekcie. Każdy może także samodzielnie złożyć aplikację wysyłając zgłoszenie na adres: piotr.bednarski@huawei.com . Zgłoszenia można nadsyłać do 27 października 2020 (do godziny 15:00).
Szczegóły dotyczące programu Seeds For The Future można znaleźć na stronie https://seedsforthefuture.pl/ oraz na fanpage https://www.facebook.com/SeedsfortheFuturePolska .


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl