Innowacyjne urządzenie do domowego oczyszczania wody już dostępne na Kickstarterze


2016-11-23
Woda to niezwykła ciecz, bez której nie istniałoby życie na Ziemi. Ale bądźmy szczerzy, jej jakość z biegiem czasu znacznie się pogorszyła, dlatego skuteczne metody oczyszczania wody są coraz bardziej pożądane.

Na platformie crowdfundingowej Kickstarter pojawił się projekt o nazwie AquaQube, dzięki któremu możliwe będzie oczyszczanie wody, którą pijemy w domowych warunkach.


AquaQube eliminuje hormony, pestycydy i szkodliwe substancje chemiczne. Stanowi innowacyjne rozwiązanie wykorzystujące procesy występujące w naturze, dlatego oczyszczanie przebiega nie tylko skutecznie, ale i ekologicznie. Urządzenie jest zaprojektowane do użytku domowego i jest już dostępne na Kickstarterze.


Projekt AquaQube był rozwijany pod kierownictwem fizyka dr hab. Prof. Jiri Drimala. Urządzenie zostało stworzone w tym roku. AquaQube nie wymaga żadnej instalacji, a jedyne co potrzebne jest do rozpoczęcia korzystania to wygodne miejsce z dostępem do gniazdka elektrycznego, np. blat kuchenny. AquaQube za pomocą jednego przycisku może oczyścić jednorazowo 750 ml wody w czasie około 45 sekund. Proces ten eliminuje nie tylko chlor, bakterie, czy wirusy, ale także hormony, antybiotyki, antydepresanty i pestycydy, jak również inne farmaceutyki i substancje chemiczne znajdujące się w wodzie kranowej, a nawet butelkowanej.


W przeciwieństwie do innych rozwiązań, AquaQube cechuje się nie tylko skuteczniejszą eliminacją niepożądanych substancji, ale jest jedynym urządzeniem, które dosłownie usuwa źródło problemu, a nie tylko je ‘przefiltrowuje’. Urządzenie korzysta ze znanych w naturze procesów utleniania niepożądanych substancji, dzięki czemu rozbijany jest ich skład. Użytkownicy zatem nie tylko oczyszczają wodę na własny użytek, ale przy okazji dbają o środowisko wokół nich. W przeciwieństwie do tak zwanej technologii odwróconej osmozy stosowanej w części konkurencyjnych rozwiązań dostępnych na rynku, AquaQube zachowuje w wodzie zdrowe minerały. Oznacza to, że nie ma potrzeby uzupełniania jej dodatkowymi minerałami, czy też picia niezdrowej wody destylowanej. Co więcej, proces odwróconej osmozy zwiększa zużycie wody, gdyż około 30-60% wykorzystywane jest do oczyszczenia filtra. Technologia AquaQube nie wymaga marnowania wody, a dodatkowo urządzenie cechuje się niskim zużyciem energii i nowoczesnym wzornictwem.


AquaQube zostało już docenione przede wszystkim przez kobiety w ciąży, rodziców, a także ludzi, dla których świadomość zdrowego stylu życia i ochrony środowiska ma wysoki priorytet. Urządzenie jest dostępne na Kickstarterze od 17 listopada.


Cena wynosi £319 (około 1640 zł), a zainteresowani otrzymają urządzenie razem z wymiennym wkładem i specjalnie zaprojektowaną butelką. Sprzęt dostępny jest w dwóch standardowych kolorach: czarnym i białym, dostępny jest także kolor premium – turkusowy. W porównaniu do innych rozwiązań dostępnych na rynku urządzenie jest bardzo wydajne, koszt po kilku latach stosowania porównywalny jest z innymi dużo mniej efektywnymi filtrami stosującymi aktywny węgiel. Pomimo, że urządzenie jest droższe, wymienne wkłady nie wymagają tak częstych wymian, jak w przypadku konkurencyjnych rozwiązań, co w kilkuletniej perspektywie pozwala znacznie zaoszczędzić pieniądze.


Historia AquaQube


AquaQube to projekt stworzony przez ojca i córkę. Tereza i Jiri Drimal przez 8 lat tworzyli rodzinny biznes skoncentrowany na wodzie ekologicznej i metodach jej oczyszczania w obszarach przemysłowych. Dzięki ogromnemu doświadczeniu wiedzieli w jaki sposób możliwe jest wyeliminowanie szkodliwych i niepożądanych substancji, takich jak hormony, pestycydy, farmaceutyki, a także w jaki sposób z zastosowaniem naturalnych procesów zneutralizować ich działanie. Wiedzieli również, że miejskie systemy oczyszczania wody nie zaproponują podobnych rozwiązań w najbliższym czasie.


Jak więc wykorzystać to doświadczenie i dać ludziom możliwość korzystania z wody dużo lepszej jakości niż ta dostępna w kranie? Pomysł skrystalizował się kiedy Tereza zaczynała ostatni rok studiów Business Studies na Cass Business School w Londynie. Dzięki jej międzynarodowemu doświadczeniu, była w stanie zweryfikować potrzeby klientów, a także opracować wygląd urządzenia, to jak powinno działać i być używane, jakie grupy odbiorców byłyby najbardziej zainteresowane takim narzędziem.


AquaQube jest prawdopodobnie najbardziej efektywnym na świecie rozwiązaniem oczyszczania wody w domowych warunkach. Nie wymaga on żadnej instalacji, a jego użytkowanie jest proste i intuicyjne. Dodatkowo, cechuje się minimalistycznym i wysmakowanym designem (projekt inż. Ondrej Basler), dzięki czemu może stanowić wizualne uzupełnienie każdej kuchni.


Więcej informacji dostępne są na stronie: www.AquaQube.com

Informacje i pytania: info@aquaqube.com



Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tiramisustudio

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl