Jak zabezpieczyć stolarkę otworową i szyby podczas transportu?


Jak zabezpieczyć stolarkę otworową i szyby podczas transportu?
2022-02-22
W jaki sposób przebiega proces montażu profili opakowaniowych na stolarce lub szybach? Na to pytanie odpowiada Piotr Jakubczyk, ekspert firmy Thermaflex.

W trakcie transportu tak specyficznych produktów jak stolarka otworowa czy szyby, stosowane rozwiązania zabezpieczające muszą za pomocą swoich właściwości zapewniać ich doskonałą ochronę. W tym celu opracowano w pełni nadające się do recyklingu, elastyczne profile opakowaniowe – takie jak ProFoam od Thermaflex. Są one łatwe w montażu i skutecznie chronią okna, drzwi czy szyby o różnych kształtach i rozmiarach przed uszkodzeniem. Doskonale tłumią drgania i osłaniają towar podczas upadku. Jednak, aby ten mały element mógł w pełni spełniać swoje zadanie, musi być odpowiednio zamontowany. W jaki sposób za ich pomocą zabezpieczyć stolarkę otworową podczas transportu?

Ekspert firmy Thermaflex wyjaśnia, że do ochrony tego typu produktów służą profile o kształcie U, które posiadają zdecydowanie grubsze ścianki zewnętrzne, niż wymiary podawane przez producentów okien:

- Aktualnie w ofercie Thermaflex można znaleźć profile U i UT, L, C, MS i TS, a także System oraz Packing Corner. W zakładach meblarskich stosowane są  profile o małych i średnich rozmiarach.. W przypadku stolarki okiennej, mamy jednak do czynienia z dużymi profilami, których wymiary wynoszą od 6 do 12 cm szerokości. W tej branży, oprócz profili U, wykorzystywane sątakże profile TS, które zabezpieczają krawędzie okien i szyb ze wszystkich czterech stron.

Ochrona tkwi w szczególe

Które miejsca zabezpieczamy w przypadku stolarki otworowej? Jak podaje ekspert Thermaflex, w transporcie za pomocą samozaciskających się profili chronione są narożniki lub boki gotowych wyrobów: - Dopasowane do danego wyrobu profile nakładane są na krawędzie z dwóch lub czterech stron – czasem wspomagane również przez narożniki – a potem owijane folią stretch, tworząc tym samym szczelne, trwałe i odpowiednie zabezpieczenie tak wymagających wyrobów.

Oprócz tego, profile opakowaniowe wykorzystywane są także do przekładek szyb, okien lub palet – dzięki swej wyjątkowej elastyczności, można nimi przekładać poszczególne tafle, a także całe okna, drzwi czy nawet kartony.

Nie lekceważmy profili

W porównaniu do gabarytów przewożonej stolarki czy szyb, rola niewielkich rozmiarów profili opakowaniowych może wydawać się niektórym mimo wszystko niezbyt istotna. Jednak bez ich zastosowania, transport tego typu produktów okazuje się być na wielu płaszczyznach znacząco problematyczny:

- Transport stolarki jest mocno wymagający – zwłaszcza, gdy jest ona wykonana z aluminium lub innych materiałów mocno narażonych na uszkodzenia. To w ich przypadku najmocniej widać każdy mankament. Dzieje się tak, ponieważ podczas przewozu wyroby te zaczynają się o siebie „trzeć”, przez co powstają nieodwracalneuszkodzenia. Na szczęście dzięki stosowaniu najnowszej generacji profili opakowaniowych, producenci stolarki otworowej i drzwiowej coraz rzadziej narażeni są na tego typu szkody. Warto tu wspomnieć, że profile takie jak ProFoam od Thermaflex mają bardzo szerokie zastosowanie, a także mogą być wykorzystywane wielorazowo – na przykład przy kolejnych dostawach.

Czy istnieje alternatywa?

ProFoam od Thermaflex to gotowe, elastyczne profile opakowaniowe wykonane z wysokiej jakości piany polietylenowej o drobnej, zamkniętej strukturze komórek, w pełni nadającej się do recyklingu. Czy istnieje dla nich alternatywa? Jak wyjaśnia ekspert Thermaflex, aktualnie na rynku można spotkać zamienniki tekturowe, jednakże tektura po jednorazowym użyciu odkształca się i nie zabezpiecza idealnie towaru. To samo dotyczy profili wykonanych ze styropianu czy kartonu, które przez brak elastyczności, nie powracają do pierwotnego kształtu i są jedynie jednorazowym rozwiązaniem. Widać więc, że te wszystkie alternatywy nie spełniają w stu procentach swojej roli – w przeciwieństwie do profili polietylenowych.

Ekspert Thermaflex dodaje także, że stosując profile opakowaniowe ProFoam, mamy zagwarantowane stuprocentowe zabezpieczenie wyrobów, którego koszt jest o wiele niższy niż w przypadku innych rozwiązań: - Każda firma po przetestowaniu innego rodzaju zabezpieczeń swoich produktów – na przykład za pomocą resztek, pianek czy ścinków – dochodziła jednak do wniosku, że są to dla nich tzw. „pseudo oszczędności”.

Innowacyjne profile opakowaniowe ProFoam od Thermafex zapewniają szybkie i profesjonalne zabezpieczenie wszelkich produktów, które narażone są na uszkodzenia podczas transportu lub przechowywania. Dzięki różnego rodzaju kształtom i bardzo dobrym właściwościom, eliminują ryzyko uszkodzenia, idealnie tłumiąc wszelkie drgania oraz skutecznie osłaniając stolarkę otworową i szyby.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GUTPR
http://www.gutpr.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl