Jaką baterię wybrać do umywalki?


2020-06-23
Baterie umywalkowe różnią się wysokością, wielkością, sposobem montażu, długością wylewki… Zanim wybierzemy określony model, warto chwilę się zastanowić. Nonszalancja w tej materii nie popłaca.


Przede wszystkim dobrze dopasujmy baterię do umywalki. Nie chodzi tylko o wygląd, ale głównie o proporcje. Do małej misy umywalkowej nie wybierzemy dużej i wysokiej baterii, bo woda będzie się rozpryskiwała poza umywalkę. I odwrotnie – niewielka bateria nie sprawdzi się w zestawie ze zbyt dużą umywalką.
 
Kluczową sprawą jest też sposób montażu. Tu wiele zależy od tego, jak poprowadzone są instalacje wodne. Baterie mogą być mocowane tradycyjnie, a więc na ścianie nad umywalką. W nowoczesnych  łazienkach chętniej stosuje się jednak montaż podtynkowy, czyli w ścianie, gdzie ukryty zostaje cały mechanizm wewnętrzny, a na zewnątrz widać tylko delikatną maskownicę, uchwyt i wylewkę. Decyzję o takim typie baterii należy podjąć, zanim położymy kafelki.

W przykładowej loftowej kompozycji z białą cegłą, betonem i drewnem zastosowano podtynkowy model Algeo Square o długiej na 18 cm wylewce, dopasowanej do wielkości umywalki. Bateria posiada regulator ceramiczny. Wylewka zakończona jest perlatorem, czyli niewielkim sitkiem, napowietrzającym i rozpraszającym strumień wody, dzięki czemu mamy wrażenie, że płynie jej więcej, choć w rzeczywistości zużycie jest mniejsze. To ważne, jeśli zależy nam na ekologicznym gospodarowaniu wodą.

Minimalistyczny wygląd armatury harmonizuje z prostą umywalką wpuszczoną w szeroki blat i przemysłowym klimatem aranżacji. Z chromowaną powierzchnią baterii współgrają akcesoria łazienkowe Grace – dozownik na mydło, szklanka na szczoteczki, wieszak na ręcznik.


 
Alternatywą dla baterii ściennych są modele stojące, inaczej sztorcowe. Montuje się je na obrzeżu umywalki, która ma w tym celu wykonany specjalny otwór. Innym rozwiązaniem jest mocowanie na blacie, obok umywalki. Baterie nablatowe charakteryzują się nieco wyższym korpusem i dłuższą wylewką.

Wybór mamy również pomiędzy tradycyjnymi bateriami z kurkami a jednouuchwytowymi modelami. Większą popularnością cieszą się wersje z jedną dźwignią, ponieważ łatwiej i szybciej pozwalają ustawić strumień oraz temperaturę, co – oprócz wygody – ma jeszcze jedną pozytywną stronę: oszczędzamy.



Do aranżacji z okrągłym lustrem na rzemyku wybrano jednouchwytową, stojącą baterię umywalkową Alba VerdeLine. Zamontowana jest na umywalce. Posiada regulator ceramiczny, a także perlator. Poza tym zastosowano w niej system łatwego usuwania kamienia wapiennego easy clean. W zestawie jest korek spustowy klik-klak. Bateria tworzy harmonijną całość z okrągłą umywalką nablatową. Prosty design chromowanej armatury współgra z interesującą stylizacją w tonacji bieli i pudrowego różu. Nieduże płytki typu metro na ścianach, żarówki na długich kablach i czarno-białe grafiki wprowadzają elementy stylu industrialnego, ale w wersji bardzo romantycznej, buduarowej.
 
W aranżacji z bliźniaczymi misami umywalkowymi w oryginalnym, brązowym kolorze wykorzystano za to smukłe baterie nablatowe Espacio o łagodnie zaokrąglonych krawędziach, ładnie wyprofilowanych uchwytach i delikatnie spłaszczonych wylewkach. Baterie mają regulatory ceramiczne i trwałą, chromowaną powłokę. Dobrze pasują do jasnych kafli naśladujących marmur i połyskującej srebrzystej mozaiki.



W artykule wykorzystano aranżacje i produkty Ferro.

FERRO  www.ferro.pl
press box

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl