Jaki wybrać blat do łazienki?


Jaki wybrać blat do łazienki?
2023-07-30
Decydując się na szafkę umywalkową z blatem, zyskujemy dodatkową przestrzeń i elegancki styl wnętrza. Na rynku dostępne są różne materiały. Podpowiadamy jaki wybrać, by służył nam przez długi czas.

Urządzając łazienkę, wybieramy określony styl, który nam najbardziej odpowiada. Dobrze dopasowane meble będą dodatkowo go podkreślały i spinały w jedną całość. Możemy zdecydować się na szafkę ze zintegrowaną umywalką albo szafkę z blatem, na którym ją zamontujemy. Ta ostatnia opcja pozwoli na stworzenie eleganckiej przestrzeni łazienkowej, a my zyskamy dodatkowe miejsce na postawienie kosmetyków lub dekoracje. Ważne, by wybrać blat odporny na wilgoć. Tu sprawdzi się kamień, beton, drewno, konglomerat, laminat lub płyta kompaktowa. Od naszych upodobań i stylu wnętrza zależy, co wybierzemy.

Blat kamienny

Blat wykonany z kamienia jest niezwykle elegancki i wytrzymały. Nie pochłania wilgoci i nie ulega odkształceniom. Ma jednak swoje wady, jest niezwykle ciężki i nie należy do ekonomicznych rozwiązań. Najczęstszymi kamieniami wykorzystywanymi na blaty łazienkowe są kwarcyt, marmur, granit lub alabaster. Kamienne blaty są też łatwe do utrzymania w czystości, należy jednak pamiętać o ich pielęgnacji specjalnymi środkami przeznaczonymi do tego celu.

Blat betonowy

Ten rodzaj blatu sprawdzi się w łazienkach urządzonych w industrialnym i minimalistycznym stylu. Specjalnie zaimpregnowany beton nie będzie chłonąć wody, odbarwiać się ani zarysowywać. Przy dzisiejszej technologii można stworzyć lekki betonowy blat dopasowany do indywidualnych potrzeb, który będzie prawdziwą ozdobą łazienki.

Blat z konglomeratu

Jest on substytutem blatu z kamienia. Wygląda, jak jego naturalny odpowiednik, a jest znacznie lżejszy i tańszy. Konglomerat to połączenie kwarcu pozyskanego z granitu z żywicą poliestrową. By uzyskać różne kolory i wzory producenci do takiej mieszanki dodają barwniki. Jest on również odporny na wilgoć i zarysowania, a także łatwy do utrzymania w czystości.

Blat z drewna

Tradycyjny i od dawna wykorzystywany w aranżacji wnętrz blat drewniany idealnie sprawdzi się w także w łaziance. Specjalnie zabezpieczone i odpowiedniego gatunku drewno będzie odporne na wilgoć i delikatne zarysowania mechaniczne. Najlepiej sprawdzą w tym wypadku się gatunki egzotyczne i nasze rodzime dąb, buk czy jesion. Drewniany blat ma też tę zaletę, że w razie uszkodzenia łatwo go naprawić. Wystarczy zeszlifować, ponownie zabezpieczyć i ponownie zaimpregnować. Na rynku dostępne są już gotowe systemy meblowe z drewnianymi blatami. Wśród kolekcji marki Devo blaty drewniane odnajdziemy w kolekcjach Sonet, Koral, Gloria 2.0, Mood i Oval projektu Grynasz Studio oraz modułowej kolekcji Modus projektu Krzysztofa Chróścielewskiego. Naturalne drewno dodaje uroku łazience i sprawia, że wydaje się ona bardziej przytulna i klimatyczna. Dzięki wykorzystaniu tego materiału uzyskamy swoją prywatna przestrzeń luksusowego SPA.

Blat z płyty kompaktowej

Dla tych, co potrzebują trwałości na lata i nowoczesnego designu blat z płyty kompaktowej jest idealnym rozwiązaniem. Gwarancja odporności na wodę i zarysowania sprawdzi się w ekstremalnych warunkach, jakie panują w łazience. Nie straszny jest tu osad z mydła czy nawet wylany lakier do paznokci. Gotowe rozwiązania z wykorzystaniem tego trwałego materiału znajdują się w kolekcjach Devo. Seria Sonus 2.0, Danubio 2.0 czy Lotos projektu Krzysztofa Chróścielewskiego posiada szafki z blatem wykonanym z płyty kompaktowej do umywalek nastawianych na blat. Oryginalne formy mebli pozwolą na stworzenie łazienki wyjątkowej, a materiały, z których są wykonane, zagwarantują trwałość na lata.

To, jaki materiał wybierzemy, jest naszą indywidualną decyzją. Należy go jednak dopasować do stylu i sposobu użytkowania łazienki, by cieszył nas jak najdłużej.

Dodatkowe informacje: www.devo.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OKK!

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl