Kiedy prostota i minimalizm spotykają się z nowoczesnością. Dom w stylu stodoły


Kiedy prostota i minimalizm spotykają się z nowoczesnością. Dom w stylu stodoły
2020-12-15
Pierwsze zdjęcia z sesji wprowadzają nas w zachwyt, od dawna czekamy na nowoczesną w formie, odsłonę popularnego ostatnio projektu stodoły.


Z każdym kolejnym kadrem dom zdaje się odkrywać przed nami swoje liczne uroki i smaczki, aż w końcu przechodzimy na tyły do strefy ogrodu, w której dom zdaje się odsłaniać przed nami w pełnej krasie i stylu.

Dopracowany w każdym calu


Koncepcja domu powstała w zasadzie już po pierwszym spotkaniu z Inwestorami, którzy mieli klarowną i spójną wizję tego, jak powinien wyglądać ich dom. Jednym z głównych założeń co do kolorystyki i materiałów była chęć nawiązania do stylowej ceglanej willi znajdującej się naprzeciwko, po drugiej stronie ulicy – wspomina powstanie projektu Monika Dąbrowska – architektka z pracowni GDA – ARCHITEKCI.

Cały projekt współgra ze sobą formą i wybranymi elementami wykończeniowymi, które pomagają osiągnąć zamierzony przez inwestorów efekt. Ocieplająca elewację cegła, nawiązuje do wykończenia zastosowanego na ogrodzeniu, natomiast wybrane szarości dopełniające elewację, współgrają z pokryciem dachu i spójnym kompletem stolarki w odcieniu antracytowym.

Inwestorom zależało, żeby dom otwarty był na ogród za pomocą dużych przeszkleń łączących przestrzeń salonu i ogrodu, a jednocześnie dający prywatność i poczucie bezpieczeństwa od strony ulicy. Ma to odzwierciedlenie w ilości przeszkleń, których przeważająca większość zlokalizowana jest od strony ogrodu – dodaje architekt.

Nowoczesny


W miejscu wjazdu do garażu brak jest tradycyjnego ogrodzenia i bramy wjazdowej - mamy za to bezpośredni wjazd na podjazd do garażu z ulicy. Inwestorzy kładli duży nacisk na to, żeby elewacja frontowa była spójna i tworzyła kompozycyjną całość, dlatego przy wyborze bramy garażowej i drzwi wejściowych kierowaliśmy się przede wszystkim kolorystyką i prostym designem pasującym do nowoczesnej bryły domu – wspomina architekt prowadzący cały projekt.



Wybrana brama z kolekcji KRISPOL – nie tylko wizualnie spełnia swoje zadanie, ale przede wszystkim jest funkcjonalnym elementem, z którego inwestorzy korzystają każdego dnia, czasem nawet kilkukrotnie. Flagowy produkt z oferty KRISPOL to gwarancja solidności, bezpieczeństwa, a także codziennego komfortu – inwestorzy suchą stopą mogą dostać się do wnętrza domu z garażu, co jest niewątpliwie wygodą w codziennym życiu.

- Na parterze poza garażem na 2 auta, gabinetem i małą siłownią znajduje się oczywiście część dzienna z salonem, jadalnią oraz kuchnią. Na piętrze zlokalizowano sypialnie oraz łazienki, a dzięki dużej lukarnie z widokiem na zieleń i słoneczne południe – hall zamienił się w funkcjonalną skąpaną w słońcu czytelnię – opowiada o projekcie Krzysztof Gasior-Dąbrowski.



Wejścia do domu strzeże nie tylko pies Furio, ale również solidne drzwi aluminiowe SOLANO od KRISPOL. Inwestorzy zdecydowali się na drzwi z naświetlem, które sprawiają, że we wnętrzu przedsionka jest jasno.

Pełny słońca


Rozważaliśmy kilka ustawień domu na działce - ostatecznie wygrała bryła w kształcie litery ‘C”, która została ustawiona w taki sposób, żeby od południa zlokalizowana była skąpana w słońcu strefa prywatna i wypoczynkowa (salon, ogród, taras). Na parterze poza garażem na 2 auta, gabinetem i małą siłownią znajduje się oczywiście część dzienna z salonem, jadalnią oraz kuchnią. Na piętrze zlokalizowano sypialnie oraz łazienki, a dzięki dużej lukarnie z widokiem na zieleń i słoneczne południe – hall zamienił się w funkcjonalną skąpaną w słońcu czytelnię. Inwestorom zależało, żeby dom otwarty był na ogród za pomocą dużych przeszkleń łączących przestrzeń salonu i ogrodu, a jednocześnie dający prywatność i poczucie bezpieczeństwa od strony ulicy. Ma to odzwierciedlenie w ilości przeszkleń, których przeważająca większość zlokalizowana jest od strony ogrodu – opowiada architekt.

 

Strefa ogrodowa została zaplanowana w przestronnej, a jednocześnie kameralnej części działki. Duże przeszklenia i zastosowane okna aluminiowe FEN 86 A, pozbawiają barier i scalają część salonu.

Na wprost głównego wejścia osadzono sporych rozmiarów stolarkę okienną otwieraną na słoneczny taras z miejscem do grillowania od strony ogrodu – mówi architekt.

Na parterze w południowo-zachodnim narożniku salonu zastosowane zostało okno narożne połączone z systemem żaluzji zewnętrznych zapobiegających przed nadmiernym nasłonecznieniem / przegrzewaniem wnętrza latem. W celu podniesienia komfortu użytkowania domu w lecie zaprojektowano również układ klimatyzacji – dodaje Krzysztof Gasior-Dąbrowski.

Zastosowane żaluzje fasadowe, to nie tylko odpowiedź na najnowsze trendy, ale przede wszystkim wygoda w codziennym użytkowaniu, którą docenią inwestorzy decydujący się na szklane fasady.



Okna wykonane w bikolorze to dodatkowe możliwości aranżacyjne – od wewnątrz można dopasować okna do elewacji, we wnętrzu uspójnić je z wybranym kolorem ścian, co daje synergię.

Spektakularny efekt


W tym projekcie nie było miejsca na kompromisy. Inwestorzy mieli jasną i klarowną wizję swojego przyszłego domu i to zaowocowało pięknym efektem. Finalnie powstał piękny, nowoczesny budynek, ale jednocześnie swoim ciepłem, które zbudowały materiały wykończeniowe – nawiązuje do klasycznej formy i zabudowy w najbliższej okolicy.  

  • Projekt domu: Pracownia GDA – ARCHITEKCI
  • Stolarka: KRISPOL
  • Salon realizujący: MM System Elbląg



KRISPOL
press box

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl