Koncert on-line białoruskiej śpiewaczki operowej Margarity Levchuk


Koncert on-line białoruskiej śpiewaczki operowej Margarity Levchuk
2020-12-25
Już 27 grudnia (niedziela) o godzinie 16.00 w Pałacu Książąt Radziwiłłów w Nieborowie odbędzie się solowy koncert białoruskiej śpiewaczki operowej Margarity Levchuk z udziałem litewskiego pianisty Justasa Čeponisa.
Ten wyjątkowy koncert transmitowany będzie online. Inicjatorem wydarzenia jest Maciej Radziwiłł i Fundacja Trzy Trąby.

Margarita Levchuk to jedna z najsłynniejszych białoruskich śpiewaczek operowych. Mimo młodego wieku do 2020 roku była solistką w Narodowym Teatrze Wielkim Opery i Baletu w Mińsku, ale zwolnioną ją za śpiewanie patriotycznych pieśni podczas antyrządowych demonstracji. Pod koniec 2020 roku Margarita Levchuk została wybrana do antyrządowego gabinetu cieni Swietlany Cichanouskiej, gdzie odpowiada za kulturę i dziedzictwo narodowe.
 
Organizowany w nieborowskim pałacu koncert to wymowny symbol twórczej solidarności i przyjaźni narodu polskiego i białoruskiego. Występ Margarity Levchuk dedykowany jest wszystkim Białorusinom, którzy pokojowo demonstrują w obronie praw i wolności, a szczególnie tym, którzy są więzieni, bici i prześladowani. W programie koncertu zabrzmią białoruskie i polskie kolędy, arie operowe, pieśni Stanisława Moniuszki, pieśni ludowe oraz współczesna muzyka białoruska, poświęcona wybitnym Polakom. Koncert transmitowany będzie w mediach społecznościowych oraz na kanale YouTube Muzeum w Nieborowie i Arkadii.
 
link do wydarzenia zostanie udostępniony na stronie FB Muzeum w Nieborowie i Arkadii
 
https://www.facebook.com/MuzeumwNieborowieiArkadii
https://www.facebook.com/events/758068954806107/
 
Maciej Radziwiłł i jego Fundacja od lat wspierają Muzeum w Nieborowie i Arkadii. Reaktywował tam Manufakturę Majoliki i zorganizował wiele wystaw poświęconych założycielom pałacu, w którym mieści się muzeum. Corocznie też na dziedzińcu pałacu dzięki jego zaangażowaniu wystawiane są najznakomitsze przedstawienia operowe, na które wstęp jest całkowicie darmowy.
 
W 2019 roku Maciej Radziwiłł był współorganizatorem międzynarodowej wystawy w Pałacu Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie pt. „Radziwiłłowie. Historia i dziedzictwo książąt” zawierającej 350 eksponatów z około 40 muzeów, bibliotek, archiwów, kościołów, klasztorów i prywatnych kolekcji. Ta największa wystawa w historii Litwy okazała się wielkim sukcesem. Wystawę odwiedziło prawie 55 000 turystów z całego świata.

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

DarekKotara

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl