Krzemieniecka Vita – nowa inwestycja Develii we Wrocławiu


Krzemieniecka Vita – nowa inwestycja Develii we Wrocławiu
2024-02-01
Develia rozpoczyna sprzedaż nowej inwestycji Krzemieniecka Vita, która powstanie w willowej strefie Muchoboru Wielkiego. W ramach projektu zaplanowano 19 kameralnych budynków o modernistycznej, kaskadowej architekturze. Znajdzie się w nich 37 przestronnych mieszkań 4- i 5-pokojowych.

Krzemieniecka Vita to nowoczesne osiedle willi miejskich, na którym zadbano o rozwiązania usprawniające codzienne życie mieszkańców. W standardzie deweloperskim znajdzie się m.in. ogrzewanie podłogowe oraz piec gazowy wliczony w cenę nieruchomości. Do każdego mieszkania przypisany jest przestronny taras oraz zielony ogródek. Część lokali rozplanowano na trzech kondygnacjach, co zapewni spokój i ciszę dla wszystkich domowników oraz możliwość niebanalnego wykończenia wnętrza. Samochody będzie można parkować we własnych garażach lub na zewnętrznych miejscach postojowych.


Połowę terenu osiedla wypełni starannie zaaranżowana i zróżnicowana zieleń, a specjalne zbiorniki usprawnią retencję wody. Powstanie również atrakcyjny plac zabaw dla najmłodszych oraz specjalne strefy wypoczynkowo-rekreacyjne. Zamontowane zostaną także budki lęgowe dla owadów. Dla entuzjastów dwóch kółek deweloper zaplanował stojaki na rowery wraz ze stacją naprawczą. Dodatkowo Develia współfinansuje budowę nowej ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Krzemienieckiej, którą będzie można dojeżdżać w kierunku Grabiszyna i dalej do centrum.

- Krzemieniecka Vita w zakresie koncepcji architektonicznej zbliżona jest do naszego projektu Ogrody Wojszyce. Znajdujące się w ofercie osiedla duże, wielopokojowe mieszkania, tylko od dwóch do czterech w każdym z budynków, mogą być dobrą alternatywą dla małych lokali w centralnych dzielnicach Wrocławia lub domów na przedmieściach. Dzięki położeniu inwestycji na willowym Muchoborze Wielkim przyszli mieszkańcy będą mogli każdego dnia cieszyć się spokojem i komfortem - komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

Rodziny z dziećmi i miłośnicy aktywnego trybu życia docenią bliskość terenów zielonych oraz rekreacyjnych. Pobliskie wały Ślęzańsko-Muchoborskie mogą być idealnym miejscem na poranny jogging i rodzinne przechadzki, podobnie jak nieodległy Lasek Oporowski. W odległości kilkunastominutowego spaceru znajduje się malowniczy Park Grabiszyński z licznymi trasami spacerowymi i rowerowymi.

W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji dostępne są sklepy, placówki edukacyjne, zdrowotne, punkty gastronomiczne oraz usługowe. Muchobór Wielki to dzielnica o rozbudowanej infrastrukturze komunikacyjnej. Dzięki bliskości ul. Krzemienieckiej w ciągu kilku minut można dotrzeć do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (trasa A8) oraz do Śródmiejskiej Obwodnicy Wrocławia, które zapewniają szybki dojazd do innych rejonów miasta. Z kolei dojazd samochodom na Starówkę zajmie niewiele ponad 20 minut. W okolicy osiedla kursują także linie autobusowe miejskiej komunikacji publicznej.

 

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest pracownia Zah Marhall. Ukończenie zaplanowane jest na II kwartał 2025 r. Ceny zaczynają się już od 9 300 zł za m kw.

 

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 52 osiedla, składające się w sumie ze 138 etapów inwestycyjnych - to 20 tys. mieszkań o powierzchni 1 mln m kw. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej.

Kontakt dla mediów:

Mariusz Skowronek, Tauber Promotion

698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl