Mieszkanie z wodospadem? Zobacz niezwykły projekt!


Mieszkanie z wodospadem? Zobacz niezwykły projekt!
2021-04-07
Warszawa to miasto pełne kontrastów, które nieustannie przyciąga turystów. Tętniące życiem Centrum, klimatyczne Stare Miasto, zabytki, miejsca kultury i wiele innych atrakcji czynią stolicę idealną destynacją na weekendowe wyjazdy.

Z myślą o parach, które planują krótki pobyt w tym mieście, powstała komfortowa kawalerka zaprojektowana przez pracownię Decoroom.

Mieszkanie znajduje się w samym sercu miasta, na ulicy Senatorskiej, nieopodal Placu Teatralnego i Starego Miasta. To kawalerka o powierzchni 25 metrów kwadratowych, przeznaczona na wynajem, stworzona jako przestrzeń dla par, które przyjeżdżają tu na krótki pobyt. Niewielka powierzchnia stanowiła wyzwanie dla pracowni Decoroom, której powierzono projekt wnętrz. W efekcie powstało przytulne i komfortowe miejsce wypełnione starannie wyselekcjonowanym designem. Królują tu proste formy i piękny, głęboki odcień niebieskiego, który wycisza i uspokaja.

Między klasyką a nowoczesnością

Wnętrze stanowi swoisty pomost między stylem klasycznym, a nowoczesnym. Do klasyki nawiązują tu między innymi sztukaterie, drewniana podłoga z deski barlineckiej czy płytki na posadzkach w korytarzu i łazience. Nutę nowoczesności wprowadzają dekoracyjne lustro, oświetlenie nad wanną oraz dodatki. Uwagę przykuwa także zabawa barwą - dominuje tu biel oraz nasycony odcień niebieskiego. Farbą w tym kolorze zostały pokryte nie tylko elementy wyposażenia i ściany, ale również sufit w toalecie.

Jedno miejsce, wiele funkcji

Przestrzeń pełni wiele funkcji - łączy w sobie kuchnię, jadalnię, sypialnię oraz... pokoju kąpielowego. Naprzeciwko szerokiego łóżka z dekoracyjną ramą została umieszczona duża wolnostojąca wanna Riho Inspire. Ścianę za nią zdobi kompozycja z luster, która optycznie powiększa pomieszczenie. Granicę tego „salonu kąpielowego" wyznaczają ozdobne płytki marki Vives. Pośrodku pomieszczenia, pod oknem znalazło się miejsce na stolik wraz z jadalnianymi krzesłami. W aneksie kuchennym zastosowano nowoczesną, minimalistyczną zabudowę, która pozwala w pełni wykorzystać potencjał przestrzeni. Toaleta jest nowoczesna i dobrze zorganizowana. Po prawej stronie umieszczono dyskretną zabudowę, w której powstała strefa przechowywania. Ściany i sufit pokryto niebieską farbą, nawiązując do pozostałej części mieszkania. Dodatkową ozdobę stanowią sztukaterie oraz dekoracyjne akcenty w postaci złotych lamp.

Dobry plan

Niewielki metraż wymagał przemyślanego rozplanowania wszystkich powierzchni. Architekci z Decoroom stworzyli dyskretne strefy przechowywania, które wpłynęły na funkcjonalność mieszkania. Zabudowa kuchenna przechodzi do holu, jednocześnie nie przytłaczając wnętrza. Aby jak najlepiej zagospodarować część dzienną, zdecydowano się tylko na najbardziej potrzebne elementy wyposażenia, dzięki czemu powstało miejsce na wannę. Całość jest przyjemna dla oka i komfortowa. Turyści wypoczywający w tym miejscu chętnie do niego wracają.

Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom - fotografia wnętrz

Projekt i realizacja Pracowania Architektury Wnętrz Decoroom

Więcej na: https://www.decoroom.eu/

Facebook: https://www.facebook.com/decoroom.eu/

Instagram: https://www.instagram.com/decoroom_eu/Główną częścią składową największego wodospadu miejskiego na południowej półkuli jest fasada ze spieku kwarcowego Dekton. Za projekt odpowiedzialny jest znany architekt Koichi Tikada.

Jako uznany lider w dziedzinie innowacji projektowych, Cosentino to jeden z pierwszych wyborów biur architektonicznych tworzących budynki z luksusowymi elewacjami i fasadami. Firma Waterforms, świadcząca usługi w zakresie projektów związanych z wodą, odpowiedzialna za powstanie fasady, przez lata zyskała solidną reputację, dzięki cennej wiedzy technicznej. Wraz z hiszpańską firmą Cosentino, posiadającą już dwa centra dystrybucji w Polsce, międzynarodowi projektanci rzucili wyzwanie normom projektowym, zmieniając granice tego, co jest możliwe.

„Tylko dlatego, że coś nie zostało jeszcze zrobione wcześniej, nie oznacza, że nie może się wydarzyć - taka była zawsze filozofia Cosentino" - mówi Kate Deakin-Bell, kierownik ds. Marketingu w Cosentino Oceania. „Ten projekt ekscytował nas na wielu płaszczyznach - wodospad jest bowiem nie tylko oszałamiająco piękny, wyróżniający się swoją skalą, ale odgrywa także ważną rolę w rewolucji w zakresie zazieleniania miast w Australii".

Zainspirowany bujnymi tropikalnymi krajobrazami Indonezji, jedyny w swoim rodzaju wodospad znajduje się na fasadzie budynku, pośród bujnego pionowego ogrodu z ponad pięcioma tysiącami roślin tropikalnych. Instalacja ma na celu umożliwienie mieszkańcom miasta możliwości kontaktu z naturą i spokojem, jak oferuje przebywanie w pobliżu wody.

Od granitu po Dekton

Początkowo wodospad miał być wykonany z granitu, ale ograniczenia konstrukcyjne tradycyjnego materiału szybko stały się oczywiste - był zbyt ciężki, wymagał konserwacji, a wszystkie połączenia byłyby widoczne. Ultrakompaktowy spiek Dekton Cosentino w kolorze Kelya stanowił więc doskonałą alternatywę.

„Jedną z największych zalet Dektonu jest duży rozmiar płyt, co w praktyce oznacza mniej widocznych połączeń" - mówi Dirk Slotboom, dyrektor zarządzający Waterforms International. „Jest również lekki, nie wymaga konserwacji, jest nieprzepuszczalny dla wody i ma dokładnie taką teksturę, jakiej tutaj potrzebowaliśmy. To naprawdę doskonały produkt i  użyjemy go ponownie w projektach fasad"

Warto wiedzieć, że Dekton jest także materiałem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla. Wytwarza się go w sposób zrównoważony, a jego właściwości techniczne sprawiają, że jest idealny do projektów, gdzie istotna jest energooszczędność, połączona z estetyką. W ofercie Cosentino znajdziemy kilkadziesiąt spektakularnych wzorów spieku Dekton, które sprawdzą się jako elewacja domu jednorodzinnego, butiku, hotelu i każdego miejsca, w którym reprezentacyjnym wygląd elewacji odgrywa jedną z głównych ról.

Więcej na: https://www.cosentino.com/pl-pl/


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OKK!

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl