Minimalistyczna łazienka


Minimalistyczna łazienka
2021-07-27
Minimalizm unika wszelkiego nadmiaru. Klucz do budowania tego stylu nie tkwi jednak w „małej ilości”. Chodzi o to, by wybrać nieliczne, ale właściwe elementy.




W ciemnej tonacji



Nie lubi dekoracyjności. Preferuje powściągliwość. Ceni jakość. Myli się ten, kto sądzi, że styl minimalistyczny jest nudny czy schematyczny. Wystarczy zerknąć na aranżację w ciemnej tonacji z biało-czarnymi grafikami.

Projektant postawił tu na oszczędne formy: ceramikę zintegrowaną z blatem tworzącym wiszącą półkę i proste podwieszane meble. Nie ma nadmiaru rzeczy. Króluje czerń, towarzyszy jej punktowo biel. Wspomniane grafiki intrygują, podkreślają wyjątkowość wnętrza, a przy tym wskazują na wrażliwość artystyczną właścicieli.

Uwagę zwracają dobrze przemyślane rozwiązania. Nie bez przyczyny w tej łazience wybór padł chociażby na podtynkową baterię umywalkową. Cały mechanizm ma ukryty we wnęce w ścianie. Widoczne są tylko wylewka, uchwyt i dyskretna maskownica. To model Adore Black/Chrome. Nieduży, o ciekawej czarno-chromowanej kolorystyce, świetnie wpisuje się w minimalistyczne otoczenie. Dość długa, 19-centymetrowa wylewka zakończona jest perlatorem napowietrzającym strumień wody, dzięki czemu oszczędniej nią gospodarujemy. Gwarantem niezawodności mechanizmu sterującego jest regulator ceramiczny. Bateria nie zajmuje wiele miejsca. Nieliczne elementy zewnętrzne bardzo łatwo utrzymać też w czystości.

Równie istotne atuty posiada bateria wannowa z tej samej linii Adore Black/Chrome. To jednak ekskluzywny model czterootworowy złożony z prostej wylewki z perlatorem, wygodnego uchwytu, dyskretnego ceramicznego przełącznika wanna/natrysk i wyciąganej rączki prysznicowej. Solidne komponenty sterujące schowane są w obudowie wanny.

W tej dopracowanej w każdym szczególe łazience ciekawie rozmieszczono światła. Punkty ledowe w pasie błyszczącej glazury wprowadzają klimat sprzyjający relaksowi. Oczka sufitowe dbają o dobre doświetlenie pomieszczenia.

Minimalizm w bieli



Jeśli ktoś obawia się ciemnych tonacji, powinien pozostać przy bezpiecznej bieli. Salon kąpielowy w jasnych barwach tchnie świeżością i spokojem.
W przykładowej stylizacji ściany zostały wyłożone dużymi prostokątnymi kaflami. W strefie wanny jednolite, gładkie powierzchnie urozmaicono dwoma beżowymi pasami, będącymi kolorystycznym nawiązaniem do podwieszonego blatu w strefie umywalki. Pod nim umieszczono podłużną, podwieszoną półkę w bieli i beżu.

Dominują proste formy. Do owalnej wanny o wąskim rancie i okrągłej umywalki nablatowej dobrano elegancką armaturę o miękkich liniach. Bateria wannowa ścienna Stillo posiada regulator ceramiczny, podobnie jak stojąca bateria umywalkowa z tej samej serii.

Wśród niewielu dodatków uwagę zwracają akcesoria łazienkowe z chromu i szkła, jak pojedyncza szklanka czy dozownik na mydło Audrey.

I w tej kompozycji światło pełni ważną funkcję. W dzień przenika przez ogromne okna. Przestronny salon kąpielowy o wysokim suficie wydaje się przez to jeszcze większy i jaśniejszy. Wieczorem nastrój sprzyjający aromatycznej kąpieli wykreować może blask świec umieszczonych na metalowym stoliczku. Minimalizm nie wyklucza przecież przytulności.

FERRO  www.ferro.pl
press box

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl