Najczęściej popełniane błędy przy ocieplaniu budynków cz.2
W dzisiejszym artykule przedstawiamy sześć kolejnych najczęściej popełnianych błędów przy ocieplaniu budynków.
Artykuł został przygotowany przy pomocy specjalistów(www.jdtrade.com.pl).
Czarna szóstka
Niewłaściwe osadzanie łączników mechanicznych. Zbyt głębokie zamocowanie łącznika powoduje zniszczenie struktury płyty, natomiast zbyt płytkie spowoduje, że płyta nie będzie się trzymać prawidłowo, co osłabi warstwę zbrojeniową i daje zły efekt wizualny.
Wnikanie wody pod płyty powoduje brak wypełnienia szczelin przy ościeżnicach i obróbkach blacharskich.
Brak dodatkowych łat z siatki w narożach otworów powoduje ukośne pęknięcia. Brak ochrony, w formie dodatkowej siatki, na wysokości dostępnej wszystkim użytkownikom, może doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych.
Zbyt mała warstwa zbrojeniowa, rozpinanie siatki „na sucho" i powierzchowne nakładanie zaprawy doprowadza do osłabienia zabezpieczenia materiału izolacyjnego i źle wpływa na trwałość zaprawy tynkarskiej.
Zbyt mała ilość pracowników. Pracę należy tak zaplanować, aby cały czas pracować jednocześnie na dwóch lub trzech poziomach rusztowania. Dzięki temu materiały zwiążą się ze sobą i efektywność ocieplenia zadowoli Klienta.
Brak osłon na rusztowaniu niesie za sobą ryzyko zmycia świeżo nałożonego tynku przez deszcz lub bardzo dużą wilgoć, a także prowadzi do powstawania odbarwień. Przy słonecznej pogodzie, osłona zabezpieczy przed szybkim przesychaniem cienkowarstwowych materiałów oraz uchroni przed zanieczyszczeniami niesionymi przez wiatr.
Stosując się do naszych rady, unikniecie tzw. podwójnej roboty. Wasze kieszenie nie będą narażone na dodatkowe koszty, a przede wszystkim czas prac ociepleniowych odbędzie się w możliwie najkrótszym czasie
Nadesłał:
numerjeden
|