NIKON DODAJE TECHNOLOGIĘ LOCKED-ON QUAKE DO DALMIERZY GOLFOWYCH KLASY PODSTAWOWEJ


2024-02-01
Firma Nikon wprowadza na rynek dwa nowe, lekkie, szybkie i precyzyjne dalmierze laserowe do golfa: COOLSHOT 20i GIII (z trybem kompensacji kąta nachylenia terenu) oraz COOLSHOT 20 GIII.

Oba modele charakteryzują się kompaktową, odporną na deszcz obudową i zapewniają wyższy poziom funkcjonalności dzięki opracowanej przez firmę Nikon technologii LOCKED-ON QUAKE. Wcześniej była ona dostępna tylko w bardziej zaawansowanych dalmierzach laserowych firmy Nikon.

Bezkonkurencyjne dalmierze dla golfistów

Zastosowanie technologii LOCKED-ON QUAKE z pewnością ucieszy zapalonych golfistów, którzy pragną identyfikować właściwy cel bez zbędnego zgadywania: po dokładnym zmierzeniu odległości do chorągiewki dalmierze potwierdzają pomiar poprzez delikatną wibrację. W połączeniu z algorytmem priorytetu pierwszego planu firmy Nikon gracze mogą mieć pewność, że ich dalmierz golfowy zmierzył odległość do tyczki chorągiewki, a nie znajdujących się za nią drzew. Model COOLSHOT 20i GIII jest również wyposażony w tryb kompensacji kąta nachylenia - ID (nachylenie w górę/w dół), który można łatwo wyłączyć podczas zawodów. Po włączeniu funkcji ID użytkownicy mogą wyświetlać zarówno rzeczywisty dystans do chorągiewki, jak i odległość z uwzględnieniem kąta nachylenia, co ułatwia nadanie piłce właściwej trajektorii podczas gry na pochyłości pod górę lub w dół.

Model COOLSHOT 20 GIII przeznaczony jest natomiast dla golfistów, którzy nie potrzebują parametru odległości z uwzględnieniem nachylenia terenu. Równie szybko i łatwo dokonuje dokładnych pomiarów oraz posiada ten sam układ optyczny o wysokiej jakości, co jego bliźniaczy model. Użytkownicy obu modeli zyskują wyraźny, kontrastowy obraz dzięki renomowanym szkłom Nikon pokrytym wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi oraz konstrukcji przyjaznej dla osób noszących okulary. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z dwóch nowych modeli COOLSHOT przeznaczonych dla golfistów zainteresowanych zakupem swojego pierwszego profesjonalnego dalmierza laserowego. Dalmierze te mają gabaryty niewiele większe niż typowy smartfon, są łatwe w obsłudze i zapewniają wymaganą dokładność oraz wyraźny obraz, jakiego można oczekiwać po produkcie firmy Nikon. Jeśli dodamy do tego technologię LOCKED-ON QUAKE, otrzymujemy doskonałą funkcjonalność w przystępnej cenie – komentuje Adam Randall, Kierownik Sport Optics w Nikon Europe 

Podsumowanie najważniejszych funkcji: COOLSHOT 20 GIII i COOLSHOT 20i GIII

Dalmierze laserowe do golfa klasy podstawowej: model COOLSHOT 20 GIII zastępuje COOLSHOT 20 GII, natomiast COOLSHOT 20i GIII zastępuje COOLSHOT 20i GII.

LOCKED-ON QUAKE: dalmierz delikatnie wibruje, potwierdzając, że dokonany został pomiar odległości do tyczki chorągiewki[1]

Priorytet pierwszego planu: wybierany jest zawsze najbliższy obiekt. Idealnie nadaje się do identyfikowania tyczki chorągiewki na tle drzew. 

Tryb ID (kompensacja kąta nachylenia w górę/w dół) – COOLSHOT 20i GIII: dokładny pomiar odległości z uwzględnieniem kąta nachylenia w górę i w dół. Możliwość łatwego wyłączenia podczas gry w turnieju.

Zakres pomiaru 5–730 m/6–800 yd: przytrzymanie przycisku trybu powoduje przełączanie między jardami i metrami[2].

Pomiar ciągły do 8 sekund: od oczek wodnych po pułapki piaskowe – szybki i płynny pomiar odległości do różnych przeszkód. 

Renomowany układ optyczny firmy Nikon: soczewki monokularowe z 6 – krotnym powiększeniem, z wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi zapewniają jasny i wyraźny obraz. Regulacja dioptrażu umożliwia precyzyjne skorygowanie ostrości. 

Wyjątkowo wygodny: dzięki konstrukcji wyróżniającej się dużym odsunięciem źrenicy wyjściowej, nie trzeba zdejmować okularów (w tym przeciwsłonecznych) podczas namierzania celu. 

Lekki i kompaktowy: wytrzymała obudowa jest odporna na lekki deszcz.

Zawsze gotowy do gry: wyjątkowo łatwa konfiguracja i obsługa. Gdy dalmierz nie jest używany, pasek na rzepy umożliwia bezpieczne przymocowanie go do torby golfowej. 

O marce:

Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe i sprzęt obserwacyjny – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka jest na całym świecie ceniona za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych, a rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Nikon Z i obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych. Nikon odgrywa czołową rolę w rozwoju kultury fotografii i umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt firmy Nikon pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie. Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej i zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, poprzez inicjatywy takie jak Akademia Nikona.

Więcej informacji na temat nagrodzonych produktów firmy Nikon można znaleźć w witrynie www.nikon.pl[1] Pomiary pojedyncze: podczas pomiaru zachodzących na siebie obiektów, gdy wyświetlana jest odległość do najbliższego obiektu, korpus dalmierza wibruje krótko. Pomiar ciągły: gdy wyświetlana wartość dotyczy bliższego obiektu, korpus wibruje przez dłuższą chwilę.

[2] W zależności od kształtu celu, faktury i typu powierzchni oraz/lub warunków pogodowych prezentowany dalmierz laserowy do gry w golfa może nie zawsze wibrować podczas namierzenia celu.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

walk_pr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl