PragmaGO zakończyła ofertę obligacji z 66 proc. redukcją zapisów Wartość emisji wyniosła 20 mln zł


2023-01-31
PragmaGO przydzieliła obligacje o łącznej wartości 20 mln zł 1.020 inwestorom.

Przyjęto 1.284 zapisy, a wartość popytu wyniosła 58,5 mln zł, co oznacza redukcję na poziomie niemal 66 proc. Obligacje zostaną wprowadzone do obrotu giełdowego na rynku regulowanym GPW Catalyst.

„Dołączaliśmy do elitarnego grona podmiotów, które są w stanie z powodzeniem plasować obligacje niezabezpieczone. Wynik emisji to potwierdzenie rzetelności, transparentności i przewidywalności działania PragmaGO. Jesteśmy podmiotem, który w zrównoważony sposób, dynamicznie zwiększa skalę biznesu. Systematycznie poprawiamy efektywność działań poprzez optymalizację procesów. Dbamy o jakość zarządzania, a podczas podejmowania decyzji bierzemy pod uwagę wszystkich interesariuszy.

Zakończenie emisji z tak dużą redukcją jest dla nas powodem do zadowolenia, zdajemy sobie jednak sprawę, że dla inwestorów oznacza to ulokowanie jedynie ok. 1/3 zadeklarowanych środków. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wartością popytu (58,5 mln zł) oraz ilością osób, które złożyły zapisy. Ponad 1.000 osób zadeklarowało chęć nabycia obligacji, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na polski rynek kapitałowy. ” – mówi Jacek Obrocki, Wiceprezes Zarządu PragmaGO.

Taka struktura popytu może oznaczać dobrą płynność obligacji na rynku wtórnym. Spółka planuje wykorzystać pozyskane wpływy z emisji na kilka zróżnicowanych celów, w tym sfinansowanie zakupu i rozwój infrastruktury informatycznej, akwizycje podmiotów działających w branży finansowej oraz refinansowanie zadłużenia kredytowego lub obligacyjnego i pokrycie bieżących kosztów działalności.

Emisja dotyczyła niezabezpieczonych 2-letnich obligacji korporacyjnych oferowanych w ramach III Publicznego Programu Emisji Obligacji. Spółka zaoferowała inwestorom oprocentowanie zmienne, oparte o WIBOR 3M powiększony o marżę w wysokości 6 punktów procentowych (co daje obecnie odsetki w wysokości prawie 13% w skali roku). W III kw. 2022 r. PragmaGO przekroczyła 1,15 mld zł obrotu (60% wzrostu r/r). Spółka jest notowana na rynku Catalyst od 2011 roku.  


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl